Golf 7 Hayalet Ekranda Renk Değiştirme

Buda benim kendii renklerim, orjinale ek 19renk eklediğim.

1.jpg

6960C0FF-30EA-48AF-B5A8-B499C3B6F7EA.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam renk kodlarını doğru yaptığınıza emin misiniz?  Burda ya renk kodları eksik, yada o bahsettiğiniz FarbListe_HMI açık değil. İsterseniz uzaktan bağlanıp yardımcı olabilirim. 
Evet Recep hocam bu FarbListe_HMI
Çıkmıyor bende. Oda olmayınca yarim kalıyor ekran çıkıyor ama renk falan yok. Renk kodlarıda üsten 7. Sıraya kadar cikiyor sonrası yok.
Hocam bu açık değil olayının anlamı nedir açılabilirmi yani.
Uzaktan bağlanma işi çok iyi ama hic bilmiyorum o işleri nasıl yapiliyor nedir.
Aslında cok iyi olurdu. Teşekkürler

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet Recep hocam bu FarbListe_HMI
Çıkmıyor bende. Oda olmayınca yarim kalıyor ekran çıkıyor ama renk falan yok. Renk kodlarıda üsten 7. Sıraya kadar cikiyor sonrası yok.
Hocam bu açık değil olayının anlamı nedir açılabilirmi yani.
Uzaktan bağlanma işi çok iyi ama hic bilmiyorum o işleri nasıl yapiliyor nedir.
Aslında cok iyi olurdu. Teşekkürler

Hocam açık değildirin anlamı, yani aktif olmadığı için renkler görünmüyor. Belki sizdekinde farklı bir kanalda olabilir,bakmak lazım. 

Uzaktan bağlantı yöntemi basit aslında "Teamviewer" diye bir program var, pc ye kuruyorsunuz programı açtığınızda size bir ID VE karşıdaki kişinin bağlanması için şifre veriyor. Bu şifre her zaman değişiyor aynı kalmıyor. Yani aynı şifre ile defalarca bağlanamıyor karşıdaki kişi. Bu yönden korkunuz olmasın. Müsait bir günde dilerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Belki sizin gözünüzden kaçmış olabilir o kanal. 

Birde sorum olacak, hayalet ekran taktırmadn önce kadran renklimiydi ?

NOT: Hayalet ekran için bu kodlamaları denediniz değil mi ?

09 central electric

-16 security acces : 31347

-Adaptasyon

IDE09731-ENG125017-Int. light: 2nd generation-Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig -

Active yapıyoruz

IDE09732-ENG02312-Interior light: light configuration-Ambient_Farbliste_HMI -

Active yapıyoruz

Hocam açık değildirin anlamı, yani aktif olmadığı için renkler görünmüyor. Belki sizdekinde farklı bir kanalda olabilir,bakmak lazım. 
Uzaktan bağlantı yöntemi basit aslında "Teamviewer" diye bir program var, pc ye kuruyorsunuz programı açtığınızda size bir ID VE karşıdaki kişinin bağlanması için şifre veriyor. Bu şifre her zaman değişiyor aynı kalmıyor. Yani aynı şifre ile defalarca bağlanamıyor karşıdaki kişi. Bu yönden korkunuz olmasın. Müsait bir günde dilerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Belki sizin gözünüzden kaçmış olabilir o kanal. 

Birde sorum olacak, hayalet ekran taktırmadn önce kadran renklimiydi ?

NOT: Hayalet ekran için bu kodlamaları denediniz değil mi ?

09 central electric
-16 security acces : 31347
-Adaptasyon

IDE09731-ENG125017-Int. light: 2nd generation-Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig -

Active yapıyoruz

IDE09732-ENG02312-Interior light: light configuration-Ambient_Farbliste_HMI -

Active yapıyoruz
Önceden de renkli idi hocam.
Bu bende çıkmıyor: IDE09732-ENG02312-Interior light: light configuration-Ambient_Farbliste_HMI -
Gerçi apo usta takmıştı başıda cok kalabalıktı dedim ekranida renkli yapalım baktı desteklemiyor altyapısı mavi yapayim istersen dedi yap dedim.
Ama sallıyor diye inanmamıştım o zaman. Belkide doğruymuş

0EAAAgHy5uA-960.jpg

burada hem ayak aydınlatmanın, hem media ekranın renkleri senkronlu olarak ana rengin alıyor, 

Önceden de renkli idi hocam.
Bu bende çıkmıyor: IDE09732-ENG02312-Interior light: light configuration-Ambient_Farbliste_HMI -
Gerçi apo usta takmıştı başıda cok kalabalıktı dedim ekranida renkli yapalım baktı desteklemiyor altyapısı mavi yapayim istersen dedi yap dedim.
Ama sallıyor diye inanmamıştım o zaman. Belkide doğruymuş

2016 Golf 7'ye ben de hayalet gösterge taktırdım, taktırırken kontrol ettik modül desteklemediği için renk değişimine izin vermiyor. Makyajlı kasanın gateway değişimi ile mümkün sanırım bilenler daha net cevap verecektir. 

2016 Golf 7'ye ben de hayalet gösterge taktırdım, taktırırken kontrol ettik modül desteklemediği için renk değişimine izin vermiyor. Makyajlı kasanın gateway değişimi ile mümkün sanırım bilenler daha net cevap verecektir. 
+1

burada hem ayak aydınlatmanın, hem media ekranın renkleri senkronlu olarak ana rengin alıyor, 
Interior lighting: parameter-p_ambienteumfang_mehrfarbig_HMI kanalı ayak aydınlatma rengininin görselini ambiyans rengine bağlıyor sanırım ama sadece görsel kalıyor muhtemelen çünkü rgb özelliği yok ayak aydınlatmaların.

Interior lighting: parameter-p_ambienteumfang_mehrfarbig_HMI_2 kanalı da kapı ambiyans ışıklarınının renginin görselini bağlıyor sanırım.

Ben kendi kablomda denedim ama değişikliğe izin vermemişti.

@gokomer teşekkürler deneyip bilgi vereyim ben de.

düzeltme: dört ayak aydınlatma için audi rgb işini araştırdım ama parçalar, bağlantı ve kodlama işini tek bir yerden ve uyguna yapmak imkansız gibi, yurtdışında sadece parçalar 150€ civarı tutuyor.

@tmac61 evet maalesef vag com bazı kodları açmakta yetersiz kalabiliyor. Alternatif olarak obd eleven da kullanılabilir.

@need2name iyi akşamlar Passat b8 2017 de bu kadları yaptık kapı ambians ledleri hiç yanmaz oldu yardımcı olursanız sevinirim

@need2namekendi arabamda denedim olmadı hatta ambiyans aydınlatma menüsüne giriyorum sürekli kapalı şekilde duruyor yardımcı olabilir misiniz ?

@farbar merhaba hocam çözüm bulabildiniz mi? Higline ekran taktırdım aynı sorun bende de var . Daha önceki comfort ekranda vardı bunda yok

[mention=219]farbar[/mention] merhaba hocam çözüm bulabildiniz mi? Higline ekran taktırdım aynı sorun bende de var . Daha önceki comfort ekranda vardı bunda yok
Valla yapamdim bayağı ugrasmistim.
Birdahada bakmadim öyle kaldi

SM-G988B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt