Yakıt Tüketimi

@mustafacagri sizin durum da takoza giren cıvata durumunun benzeri oluyor.

@HONEY ve @Lycian tespiti yapmış.
Filtre farkında yaşanan durum sonucunda sensörler; " yakıtı fazla püskürt, içeri hava çok geldi ısıtmamız lazım" diyip harlıyor diyebiliriz.

Beklenilenin aksine orjinal hava filtresinde ciddi bir direnç oluşmaz. Özellikle turbo beslemeli araçlarda motor her zaman istediği havayı rahatça alacaktır. Atmosferik Honda motorunda KN kullanmıştım ani yüklenmelerde bir tık fark vardı ancak psikolojik bile olabilir. Bizim makinalarda KN hiç tavsiye etmem. Yine karar sizin elbet.

@mustafacagri sizin durum da takoza giren cıvata durumunun benzeri oluyor.

@HONEY ve @Lycian tespiti yapmış.
Filtre farkında yaşanan durum sonucunda sensörler; " yakıtı fazla püskürt, içeri hava çok geldi ısıtmamız lazım" diyip harlıyor diyebiliriz.
Vallahi attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değmedi: D hissiyat olarak performansta fark algılamadım filtre sonrası, belki gerçekten fark var belki yok. Bi sonraki bakıma geri kağıt filtreye dönüp gözlemleyeceğim. Filtreyi yakın zamanda temizlemiştim, belki kirlendiyse o da yakıt artırmıştır diye. Fazla bi kir çıkmamıştı, temizlik sonrası da yakıt bariz düşmedi :D

Kn filtre yangına körükle gitme misali performans vadederken fazla hava çekip yakıtı da artırıyor o zaman dolaylı yoldan...
Beklenilenin aksine orjinal hava filtresinde ciddi bir direnç oluşmaz. Özellikle turbo beslemeli araçlarda motor her zaman istediği havayı rahatça alacaktır. Atmosferik Honda motorunda KN kullanmıştım ani yüklenmelerde bir tık fark vardı ancak psikolojik bile olabilir. Bizim makinalarda KN hiç tavsiye etmem. Yine karar sizin elbet.
Ben de bariz bir fark hissetmedim açıkçası performansta(kutu içi olduğundan seste de bariz fark yok, çok ufak hırlama sesi geldi).
TSI motor araç uzun kullanım planım sebebiyle de mantıklı gelmişti kn temizleyip temizleyip kullanmak. Performans anlamında 2 3 HP verirse ne ala dedim, vermese de canı sağolsun demiştim. Fakat yakıt anlamında DSG+kn filtre tüketimi fazla gelince can sıktı. Suçu önce ağır bakım vakti yaklaştı diye araca attım ama ondan çıkmadı. Hedef kn filtre şu an :)

Geri
Üst Alt