GOLF 7 2014 42 binde bakım için öneri

by_golf

Yeni Üye
İsim
hakan
istanbul küçükçekmece de 2014 golf dizel otomatik sahibiyim aracı geçen hafta satın aldım 42 binde yanlız araçta 15 gün sonra yağ bakım zamanı gelmiştir diye uyarı görüyorum yazın uzun yola çıkacağım bakım için önerilerinizi bekliyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@by_golf Selamlar,

Araç yetkili servis bakımlı ise general oto - 4.Levent'i önerebilirim. Mekanik kısmı diğer yetkili servislere göre daha iyidir. Filo kiralama sektöründe olduğumdan dolayı biliyorum. Özel servise götürecekseniz sanayi ile uğraşmayın derim. Özellikle eski bir sefaköy'lü olarak güldallar, şimşek sanayi sitesi falan bulaşmayın. Özel servis için bosch car servislerini önerebilirim. Yetkili servisin bi tık altındadır.Hizmet anlamında. Fiyatları gayet uygundur. Bütün yedek parçaları bosch markalıdır. 

@ycetin Hocama katılıyorum. Bosch servisleri genel bakımlar için uygun fiyata kaliteli hizmet sunuyor.

teşekkür ederim hocam birde 8 gün veya 7000 km sonra yağ değişim bakım uyarısı veriyor hangisini yapmalıyım

@by_golf km veya gün hangisi önce dolarsa. Yani 8 gün içinde bakıma girmeniz gerekli.

teşekkür ederim hocam birde 8 gün veya 7000 km sonra yağ değişim bakım uyarısı veriyor hangisini yapmalıyım
merhaba hocam.

Mümkün olan en kısa zamanda bakımınızı yaptırmanızı tavsiye ederim. 

istanbul da yaşadığım zamanlarda Yenibosna Adli Tıp karşısında Bulunan Bosch bayiinden hizmet almıştım O zamanlar çok ilgili ve kaliteli  Ustaları vardı. Sizlere de uzak değilse Tavsiye ederim. KAzasız belasız Sürüşler Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: MSE
istanbul küçükçekmece de 2014 golf dizel otomatik sahibiyim aracı geçen hafta satın aldım 42 binde yanlız araçta 15 gün sonra yağ bakım zamanı gelmiştir diye uyarı görüyorum yazın uzun yola çıkacağım bakım için önerilerinizi bekliyorum 
Arkadaşların yorumlarına ilaven aracınız 42bin km olması acaba 45bin bakımamı girecek diye sizi yanıltmasın., Yıllık bakımlar 15.000km bir veya 1 yıl bir kez (önce hangisi dolarsa) yapılır., Dolayısıyla aracınızın 2014 model olduğunu göz önüne aldığımızda şuan aracın 60bin periyodik bakımına girmesi gerekir., Yani 4. yıl bakımına girecek araç

Standart bakımda; 

-hava filtresi, yağ filtresi, klima/polen filtresi ve motor yağı değişir.,

Ek olarak 60bin (4.yıl bakımında);

-mazot filtresi (her 2 yılda bir değişir), araç servis bakımlıysa geçen sene fren hidroliği değişmiş mi öğrenin değişmemişse fren hidrolik yağı değişimi

Not: Aracınız DSG şanzıman olduğu için bakımları yetkili serviste yaptırmanız yararınıza olacaktır

• Beğen
Tepkiler: MSE
Arkadaşların yorumlarına ilaven aracınız 42bin km olması acaba 45bin bakımamı girecek diye sizi yanıltmasın., Yıllık bakımlar 15.000km bir veya 1 yıl bir kez (önce hangisi dolarsa) yapılır., Dolayısıyla aracınızın 2014 model olduğunu göz önüne aldığımızda şuan aracın 60bin periyodik bakımına girmesi gerekir., Yani 4. yıl bakımına girecek araç

Standart bakımda; 

-hava filtresi, yağ filtresi, klima/polen filtresi ve motor yağı değişir.,

Ek olarak 60bin (4.yıl bakımında);

-mazot filtresi (her 2 yılda bir değişir), araç servis bakımlıysa geçen sene fren hidroliği değişmiş mi öğrenin değişmemişse fren hidrolik yağı değişimi

Not: Aracınız DSG şanzıman olduğu için bakımları yetkili serviste yaptırmanız yararınıza olacaktır
çok teşekkür ederim hocam araç için iyi niyet olmayacağını çünkü bakımlarının hepsi yetkili servis te yapılmamış bende bosch servisinden yararlanmak istedim  Avrupa yakasındaki servisleri tercih edicem muhtemelen 

merhaba hocam.

Mümkün olan en kısa zamanda bakımınızı yaptırmanızı tavsiye ederim. 

istanbul da yaşadığım zamanlarda Yenibosna Adli Tıp karşısında Bulunan Bosch bayiinden hizmet almıştım O zamanlar çok ilgili ve kaliteli  Ustaları vardı. Sizlere de uzak değilse Tavsiye ederim. KAzasız belasız Sürüşler Dilerim.
teşekkür ederim hocam aradım fiyat aldım el emek otomotiv sanırım adı bi kaç yerle daha görüşüp bakımlarını yaptırayım çok geçmeden 

Geri
Üst Alt