Golf 1.4 tsi 125 ps manuel anlık tüketim hakkında

Baykotan

Yeni Üye
İsim
Bayram
Hayırlı forumlar. Arkadaşlar forumda yeniyim ve merak ettiğim, bir türlü çözemediğim bi durum var. Golf 1.4 tsi 125 ps manuel aracımla 4 veya 5. Viteste hafif yokuş aşağı giderken arabanın debriyajına bastığımda anlık gösterge birden 7, 8 veya 9 lu rakamlara yükseliyor. Normalde rolanti değerine dönmesi gerekmiyor mu. Yani şanzımanla bağlantıyı kesip gaz vermememe rağmen neden böyle oluyor?

Anlık tüketim pek güvenilir bir veri değil. Belli koşullarda daha yüksek veya düşük gösterebilir. 

O hızlarda sadece vites değiştirmek için debriyaj kullanıyorsunuz değil mi? Çünkü debriyaja basarak yol gitmek araç ve balatalar için zararlı diye okumuştum. 

@asdfg112 kırmızı ışığa yaklaşırken de aynı durum oluyor, yani merak ettiğim motorda herhangi bir yük yokken neden anlık tüketim yüksek gösteriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende aynı durumu gözlemledim. ışığa yaklaşınca debriyaja basar basmaz da aynı şeyi yapıyor. 

yani durmaya yakın vitesde süzülürken 0.0 gösteriyor , ışığa yaklaşınca devriyaja basınca, ibre rolantiyi gösterirken anlık tüketim fırlıyor.  ilginç 

Geri
Üst Alt