Güncel Bakım Masrafları

Sifir 1 serisi ile Golf arasinda fiyat olarak cok birsey yok. Marka adi var.
Ben bindim 6 sene F30 ve G30 bi numara yok. G30 cok konforlu hepsi bu.
Anafikiri temayı özeti anlatamadım sanırım?

Konu bmw nin golfün sıfır fiyatı konforu degil

Bmw1 alıcak bu arkadaş
Dsg golfle 6 yıldır (bu haftada periyodik bakıma girecek) toplam 7 bakımdır vw yetkili servislere MECBUR devam ederken

Bmw yi daha teslim almadan , ilk bakımdan sonra borusana GÜLE GÜLE diyebilme relax lığında

Fark bu .

Anafikiri temayı özeti anlatamadım sanırım?

Konu bmw nin golfün sıfır fiyatı konforu degil

Bmw1 alıcak bu arkadaş
Dsg golfle 6 yıldır (bu haftada periyodik bakıma girecek) toplam 7 bakımdır vw yetkili servislere MECBUR devam ederken

Bmw yi daha teslim almadan , ilk bakımdan sonra borusana GÜLE GÜLE diyebilme relax lığında

Fark bu .
Anlamayacak bisey yok demekki fazladan odedigi paralara yanmis ve dogru olani yapmaya karar vermis.
Arabanin reno bmw olmasi ne fark eder? Bence o arkadas Nissan da olsa aynisini yapacakti ki Nissanin bakimlari mesela Bmw den pahali iyi bilirim...

Az önce servisten teklif aldım. (60.000 km bakımı)

-Motor Yağı Değişimi

-Yağ Filtresi Değişimi

-Polen Filtresi Değişimi

-Hava Filtresi Değişimi

-Buji değişimi (Silikon pasta kullanılıyor)

-Cam Suyu

-Karter Tapası

-Fren Hidroliği Değişimi

-30.000 km' de bir olan Sunroof Bakımı

KDV dahil 7.000₺ (İskonto uygulandığı zaman 6.400₺)

Balatalar değişecekti benim ve yaylardan gelen gıcırtı sesi var onlar fiyata dahil değil + onların fiyatı eklenecek birde
Daha önce belirtmiş olduğum konu Uşak Batı Otomotivden alınan teklifti. Bugün Manisa Demoto bayisini arayıp teklif aldım toplam 5.000₺ maliyet çıkardılar. Bayiden bayiye bu kadar fark olması normal mi?

Bırakalım Her koyun kendini kendi bacağından assın!!
Şimdi 18 yıllık arkadaşıma dsg golf ünü boşuna yetkiliye götürüyosun / götürdün ben demem / diyemem
Arac benim degil ! Sanzumanda Çıkacak masraf sonrası ? Maliyet Senaryolarına ben ortak olamam.

1.0 advance sedan a3 (1.1 milyon)
Bu kadar param yok zaten ,, olmayacakta !!
Hadi evin arka bahcesinde 1 kese osmanlı altını buldum?

Ben gidipte stronic,/dsg vag araç almam

Çünkü yetkili servise gitmiyorum/gitmem

Manuel a3 advance sedan getirsinler hadi talip olalım

Her koyun kendi bacağından..........

Daha önce belirtmiş olduğum konu Uşak Batı Otomotivden alınan teklifti. Bugün Manisa Demoto bayisini arayıp teklif aldım toplam 5.000₺ maliyet çıkardılar. Bayiden bayiye bu kadar fark olması normal mi?
degil. kapsam farki vardir.

Teknik olarak gereksiz bir davranış olur başka yağ kullanmak.

Hava filtresi değil 2 yılda 1 defa, yılda 2 defa değişmeli Türkiye'de. Çok önemli. Ben olsam mutlaka değiştirtir veya kendim değişirdim. Kendiniz değiştirecekseniz filtremarketim.com dan orijinalini satın alabilirsiniz.

Bence yetkili servis.
Hocam teşekkür ederim, kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. Ben de o şekilde karar verdim. Tam da dediğiniz senaryo oldu; hazırlıkları yapıp akşamına mesajınızı okumak da rahatlattı içimi. Hava ve poleni Kaymazlar - filtremarketim aracılığı ile söyledim; yağ olarak da Castrol Professional - ile devam, yarın sabah da bakımdayız serviste :)

Ayreten; filtremarketim.com güvenerek alışveriş yaptığım bir platform, kendilerinden sıklıkla arkadaşlarım ya da kendi araçlarımız için sipariş vermeme rağmen son 3 farklı siparişimde, ayrı zamanlarda, birinde motor yağı, birinde polen, birinde hava olmak üzere (ki hepsi VAG grup güncel araçlar) siparişi verdikten sonra ertesi gün ellerinde stok olmadığını belirttiler. Stok sıkıntısı tabii ki olabilir, operasyonun da yoğun olduğu bir firma ama bu stok takibi - otomasyon işini biraz daha iyileştirmeleri müşteri deneyimi açısından faydalı olur.

Diyeceğim o ki, alışveriş öncesi artık whatsapp aracılığı ile stokları ve sepeti teker teker onaylatmak bu ara alışveriş yapacak üyeler için daha sağlıklı olacaktır sanırım, bilginize...

atiyorum, hava polen filtresi yoktur, sunroof bakimi yoktur, bazi parcalarin eco versiyonu vs vardir.
Uşaktaki servisin saydığı bütün bakımları saydı sadece bujiyi ve balatayı saymadı birde sunroof bakımı uşakta 1200₺ iken manisada 600₺ gerçekten ilginç

Uşaktaki servisin saydığı bütün bakımları saydı sadece bujiyi ve balatayı saymadı birde sunroof bakımı uşakta 1200₺ iken manisada 600₺ gerçekten ilginç
yani buji ve balata olmayinca fiyatin farkli olmasi normal degil mi? farkli bir sey mi soruyorsunuz ben mi yanlis anliyorum anlamadim.
zaten dizel aracinizda periyodik buji degisimi yok daha oncede yazildigi uzere. Balatada kmden bagimsiz olarak bakilmasi lazim, ozellikle eklemediyseniz Manisanin yaptigi dogru.
Normalde periyodik bakim icerikleri ve ve fiyatlari servisler arasinda standarttir. Yani atiyorum 60k bakimi icin filtreler vs ve 2 saat iscilik gibi. servisler genelde bu tip standart bakim iceriklerini degistirmiyor ancak harici islemlerde (dediginiz gibi sunroof temizligi mesela, hidrolik degisimi gibi) degisiklik yapabiliyor.

yani buji ve balata olmayinca fiyatin farkli olmasi normal degil mi? farkli bir sey mi soruyorsunuz ben mi yanlis anliyorum anlamadim.
zaten dizel aracinizda periyodik buji degisimi yok daha oncede yazildigi uzere. Balatada kmden bagimsiz olarak bakilmasi lazim, ozellikle eklemediyseniz Manisanin yaptigi dogru.
Normalde periyodik bakim icerikleri ve ve fiyatlari servisler arasinda standarttir. Yani atiyorum 60k bakimi icin filtreler vs ve 2 saat iscilik gibi. servisler genelde bu tip standart bakim iceriklerini degistirmiyor ancak harici islemlerde (dediginiz gibi sunroof temizligi mesela, hidrolik degisimi gibi) degisiklik yapabiliyor.
Ama işte şöyle bi durum ben uşaktaki servise de belirtmediğim halde kendileri söyledi bana bunlar bunlar değişcek bunlara bakılcak vs diye

Formentor için doğuştan 15bin bakım fiyatı aldım, paylaşmak istedim. 4500TL imiş.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ama işte şöyle bi durum ben uşaktaki servise de belirtmediğim halde kendileri söyledi bana bunlar bunlar değişcek bunlara bakılcak vs diye
hocam balatayi kimse gormeden degismesi gerekiyor diyemez. yani 60000 olmus balata degismeli diye birsey yok kimisi 30000 kullaniyor kimisi 90000 kullaniyor. Bakariz degismesi gerekirse fiyati bu dedilerse tamam.
periyodik buji degisimi zaten yok.
yani bence usaktaki servis yanlis yapmis, iyi niyetli dusunursek onceden muhtemel seyler hakkinda bilgi vermek istemis olabilirler ancak bununda siniri yok tum fiyat listesini gonderselermis o zaman :)

hocam balatayi kimse gormeden degismesi gerekiyor diyemez. yani 60000 olmus balata degismeli diye birsey yok kimisi 30000 kullaniyor kimisi 90000 kullaniyor. Bakariz degismesi gerekirse fiyati bu dedilerse tamam.
periyodik buji degisimi zaten yok.
yani bence usaktaki servis yanlis yapmis, iyi niyetli dusunursek onceden muhtemel seyler hakkinda bilgi vermek istemis olabilirler ancak bununda siniri yok tum fiyat listesini gonderselermis o zaman :)
Orda servisteki çalışan arkadaşla baya samimi olduk ondan dolayı şunlar şunlar yapılırsa fiyat bu şekilde çıkıyor diye bilgi vermek istedi sanırım.

Bırakalım Her koyun kendini kendi bacağından assın!!
Şimdi 18 yıllık arkadaşıma dsg golf ünü boşuna yetkiliye götürüyosun / götürdün ben demem / diyemem
Arac benim degil ! Sanzumanda Çıkacak masraf sonrası ? Maliyet Senaryolarına ben ortak olamam.

1.0 advance sedan a3 (1.1 milyon)
Bu kadar param yok zaten ,, olmayacakta !!
Hadi evin arka bahcesinde 1 kese osmanlı altını buldum?

Ben gidipte stronic,/dsg vag araç almam

Çünkü yetkili servise gitmiyorum/gitmem

Manuel a3 advance sedan getirsinler hadi talip olalım

Her koyun kendi bacağından..........
Bambaşkasın bliyorsun. Yüz yüze tanışmak isteirim seninle 🫶

Geri
Üst Alt