Güncel Bakım Masrafları

@erturkegemenn Kolay gelsin.
04E115561H - YAĞ FİLTRESİ 156TL den 101TL ye mi düştü.
Son günlerde bakım yaptıranlarda 101TL 1 ay önce bakım yaptıranlardaa 156TL görünüyordu.

Öyleyse filtre markası mı değişti aslı astarı nedir?

Kolaylıklar

Son düzenleme:

@erturkegemenn Kolay gelsin.
04E115561H - YAĞ FİLTRESİ 156TL den 101TL ye mi düştü.
Son günlerde bakım yaptıranlarda 101TL 1 ay önce bakım yaptıranlardaa 156TL görünüyordu.

Öyleyse filtre markası mı değişti aslı astarı nedir?

Kolaylıklar
Dedim servisi bir arayıp sorayım ama onlar da tam bilmiyor. Ürün değişmemiştir KDVsiz fiyat olabilir, ya da iskonto yapılmış olabilir dediler. İlginç

Dedim servisi bir arayıp sorayım ama onlar da tam bilmiyor. Ürün değişmemiştir KDVsiz fiyat olabilir, ya da iskonto yapılmış olabilir dediler. İlginç
Yazdığım 156 da 101 de KDV siz iskonto düşülmemiş halidir.
filtremarketim mann filtre bile 113TL(kdv dahil)

Yazdığım 156 da 101 de KDV siz iskonto düşülmemiş halidir.
filtremarketim mann filtre bile 113TL(kdv dahil)
Merhabalar,

Bende şimdi yedek parçaya sordum durumu. Güncel olarak 120 TL fiyat aldım. Ürün değişmedi hatta üstüne zam geldiğini söylediler. Servis belki parça kodunda son harfi farklı bir harf yazmış olabilir dediler. Ama parçada herhangi bir güncelleme veya 156 TL gibi bir fiyat olmamış sanırım hiç. Yani indirim yerine zam gelen bir periyoddayız çünkü şu anda.

Merhabalar,

Bende şimdi yedek parçaya sordum durumu. Güncel olarak 120 TL fiyat aldım. Ürün değişmedi hatta üstüne zam geldiğini söylediler. Servis belki parça kodunda son harfi farklı bir harf yazmış olabilir dediler. Ama parçada herhangi bir güncelleme veya 156 TL gibi bir fiyat olmamış sanırım hiç. Yani indirim yerine zam gelen bir periyoddayız çünkü şu anda.
Egemen hocam sizin yedek parça ya farkında değil yada bir sıkıntı var.
Bu konunun önceki sayfalarına bakarsanız bakım faturaları paylaşılıyor.
1 ay önceleri 156+KDV idi.
Ben mart başın da Adana aykana sordum yağ baakımında 146+KDV demişlerdi.
Bende MANN Filtre almıştım 94 KDV dahile.

Şimdi MANN filtre 113TL KDV dahil.
VW yetkilide Yağ filtresi 101TL +KDV( kdv dahil 120 olur)

Ortada bir gariplik var orası kesin.

Bakınız 16 nisan 2022 5.130 nolu mesaj. Yetkili servis faturası ürün kodu aynı

Egemen hocam sizin yedek parça ya farkında değil yada bir sıkıntı var.
Bu konunun önceki sayfalarına bakarsanız bakım faturaları paylaşılıyor.
1 ay önceleri 156+KDV idi.
Ben mart başın da Adana aykana sordum yağ baakımında 146+KDV demişlerdi.
Bende MANN Filtre almıştım 94 KDV dahile.

Şimdi MANN filtre 113TL KDV dahil.
VW yetkilide Yağ filtresi 101TL +KDV( kdv dahil 120 olur)

Ortada bir gariplik var orası kesin.
Hocam doğrudur. Adana Aykan'da fiyatları gerçekten bilmiyorum. Ben parça kodunuz ile sistemden sorgulattığımda 120 TL KDV dahil bir fiyat aldım. Tahminimce bazen güncel stoklar erisin diye fiyat değişiklikleri, anlık döviz dalgalanmalarında zamlar vs yapılıyor olabilir diye düşünüyorum. Sizin parça kodunuzla sistemden sorgulandığında 120 TL fiyat çıkıyor. Ama parçada herhangi bir değişiklik, revize, marka değişikliği yokmuş

Hocam doğrudur. Adana Aykan'da fiyatları gerçekten bilmiyorum. Ben parça kodunuz ile sistemden sorgulattığımda 120 TL KDV dahil bir fiyat aldım. Tahminimce bazen güncel stoklar erisin diye fiyat değişiklikleri, anlık döviz dalgalanmalarında zamlar vs yapılıyor olabilir diye düşünüyorum. Sizin parça kodunuzla sistemden sorgulandığında 120 TL fiyat çıkıyor. Ama parçada herhangi bir değişiklik, revize, marka değişikliği yokmuş
Sizin bu mesajdan önce bir link attım.
Linkteki faturada da benim size sorarken kullandığım kod var.

Bu kod ile aynı parça Türkiyedeki bütün servislerde de aynıdır. Fiyatta aynıdır diye biliyorum.

Sizin bu mesajdan önce bir link attım.
Linkteki faturada da benim size sorarken kullandığım kod var.

Bu kod ile aynı parça Türkiyedeki bütün servislerde de aynıdır. Fiyatta aynıdır diye biliyorum.
Linki kontrol ettim hocam, garip bir şekilde bizim yeni faturalarda da tutar dediğiniz gibi 156 TL çıkıyor. Muhtemelen bakımla birlikte değiştiği için üstünden iskonto uygulama gibi bir durum var diye düşünüyorum. "Yeni faturalar böyle." Gibi bir cümle bile kullandılar ama garip bir durum olduğu kesin. O linkte de hatta araç sahibine 15% iskonto yapılmış toplam tutardan tam inceleyemedim.

@erturkegemenn Teşekkürederim ilginiz için.
Mayıstan önce 156+KDV
Mayıstan itibaren 101+KDV

Bu fiyatlardan aracın yaşına göre indirim yapılıyor.
Kısaca yağ filtresi fiyatı %35 düştü ama neden? bunu anlamaya çalışmıştım.

Mayıstan önce 156+KDV

Rica ederim daha net bir bilgiye erişirsem tekrardan bilgilendiriyor olurum. Muhtemelen VW grubunda uzun süredir indirim çıksın diye "Volkswagenim" isimli uygulamaya kayıt yapılıyordu. Herhalde oradan iskonto atıyorlar. (Tıpkı Zubizu indirimi gibi) Sanıyorum ki onunla alakalı bir durum. Dediğim gibi daha net bir bilgi alırsam ilerleyen günlerde tekrar bilgilendiririm sizi memnuniyet ile.

İyi forumlar dilerim :)

Mayıstan önce 156+KDV

Merak ettim çocuklara servisi arattırdım sordurdum., 119 tl. (KDV dahil) fiyatı var dediler (5 Mayıs itibariyle zam gelmiş).,

Acaba parça kodu mu değişmiş diye merak ettim ve konunun “ilk sayfasında” paylaşılan faturaya baktım, paylaşılan mesaj 2017 yılında ait ve parça kodu değişmemiş 04E115561H

Peki bu fiyat farklılığı neden kaynaklanıyor..?
Aklıma gelen ilk ihtimal; filtre markasında değilikliğe gitmiş olabilirler, bunu anlamak için servisin 120 tl.ye sattığı yağ filtresinin resmini görmek lazım.

Merak ettim çocuklara servisi arattırdım sordurdum., 119 tl. (KDV dahil) fiyatı var dediler (5 Mayıs itibariyle zam gelmiş).,

Acaba parça kodu mu değişmiş diye merak ettim ve konunun “ilk sayfasında” paylaşılan faturaya baktım, paylaşılan mesaj 2017 yılında ait ve parça kodu değişmemiş 04E115561H

Peki bu fiyat farklılığı neden kaynaklanıyor..?
Aklıma gelen ilk ihtimal; filtre markasında değilikliğe gitmiş olabilirler, bunu anlamak için servisin 120 tl.ye sattığı yağ filtresinin resmini görmek lazım.
Hocam büyük ihtimal filtre markasını değiştiler. Yoksa bir ay önce 156TL+KDV olan filtre 5 Mayısta 101,09+KDV ye neden düşsün.
Her şeye zam gelirken aynı ürünün fiyatı düşmez.
Servistekilerde o gün fiyat değiştiği için zam geldi diye düşünüyor. Çünkü o gün yağ filtresi hariç geri kalan her şeylerine zam geldi.
Ama filtre düştü.

Ya dışardan Türkiye'den temin etmeye başladı doğuş, ya da şimdiye kadar fiyatlandırma hatası ile acayip kazık attılar.
Aklıma başka şey gelmiyor maalesef.

Aksam 19:30 gibi arkadaş ugradı .

1.2 tsi jetta var (2011)

Cumartesi halledecektik hepsini

Hava +poleni bi degiştiriver , yarın sehir dışına cıkcam deyince hadi evin önünde degistirelim dedim .(sabah da yağı kendi degistirtecek motul elinde hazır)

Ustayım ya ? (3 yıldır golfte polen+hava+mazot) filtre degisiminde master yaptık

Açtım kaputu
4 vida sonra +1 vida haznenin icinde filtreyi üstten kelepceleyen zımbırtı

çıkardım eski filtreyi

Yenisini oturttum .

Üst kelepceyi yukardan bastırıp oturtcam. Tık edip yerine oturmuyor.

5 dakika 10 dakika hava da karardı?

Rezil durum?

Hani bu işlerin ustasıydık ? Arkadasa mahcubiyet falan?

Ya dedik yeni filtrenin boyutu mu farklı ?

Tekrar eski filtreyi oturttum . Üst kelepceyi oturttum takkk oturdu

Dank etti ? Yeni Filtre de bi sorun var ?

Hava kararınca fark edememisiz ?

Filtre plastik bölgesinde kırık var?

Eee benmi kırdım ??

Filtrenin kutu yanımda duruyor

Baktım dibine ? Bir parça

Yani filtre bana ulaşmadan önce

Ya ana tedarikcide ya aldığım internet tedarikcisinde darbe sonucu kutu icinde plastik yerinden hasar görmüş.

Mann hava filtrelerinin tırtırlı güvenlikli karton kapağı var . Polen filtreleri gibi cekmece kutu degil..tırtırlı kapağı ilk ben yırttım.(gönderen firma kırık malzemeyi bilerek gönderme ihtimalini eledik )

Neyse filtre değisim isi yattı

Beceriksiz arkadaş damgası yemeden kurtardım.

Bakımı erteledik.

Uzman parça yarın yenisini kargoluyor ücretsiz.

Jetta hava filtresi bizim golfte alıştıgımız kare/diktörgen tip degil.
Silindirik ? (Bana daha işlevli geldi sanki)Screenshot_2022-05-12-21-43-05-715_com.miui.gallery.jpgIMG_20220512_141505.jpg

Geri
Üst Alt