Güncel Bakım Masrafları

Ekli dosyalar

• DSC_0027.thumb.JPG.6e657c69d9fc3a4541d1d4b62cac56bd.JPG
    DSC_0027.thumb.JPG.6e657c69d9fc3a4541d1d4b62cac56bd.JPG
    30.7 KB · Görüntüleme: 40
  • DSC_0028.thumb.JPG.d8d160edcdeec82708a410798189ed11.JPG
    DSC_0028.thumb.JPG.d8d160edcdeec82708a410798189ed11.JPG
    45.8 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG-20191203-WA0002.thumb.jpeg.cf563e04551170441c2b48ca4cf0fc0e.jpeg
    IMG-20191203-WA0002.thumb.jpeg.cf563e04551170441c2b48ca4cf0fc0e.jpeg
    61.4 KB · Görüntüleme: 40

MOTUL Kendisi 622₺ ye satarken 422₺ ye sizce orjinal olabilir mi?
Buraya bir düzeltme koyalım hocam

Motul -TR genel merkez

Bayilik sisteminin destekçisi olduğundan kendi web satışına 622 fiyat çekiyor. Git benim yetkili bayimden al diyor.

Ankara yetkili motul satış noktası

Aksu Motul Bayide

güncel fiyat 525 TL (5 litre 8100 xclean+)

4 litrelik üretim yok satış yok . Bu da tam garip.

1,0-1,2- 1,4 tsi cı ne diye 5 litre alsın?

Buraya bir düzeltme koyalım hocam

Motul -TR genel merkez

Bayilik sisteminin destekçisi olduğundan kendi web satışına 622 fiyat çekiyor. Git benim yetkili bayimden al diyor.

Ankara yetkili motul satış noktası

Aksu Motul Bayide

güncel fiyat 525 TL (5 litre 8100 xclean+)

4 litrelik üretim yok satış yok . Bu da tam garip.

1,0-1,2- 1,4 tsi cı ne diye 5 litre alsın?
O zamanda arkadaşın hepsiburada fiyatı çok düşük 422₺

MOTUL Kendisi 622₺ ye satarken 422₺ ye sizce orjinal olabilir mi?
Ben de geçen yıl Kayseri bayisinden internet fiyatına göre çok daha uygun fiyata almıştım.
Ama şimdi Elazığ'da lazım ve Elazığ'da bayisi yok ne yazık ki.
İnternetten satışını yapan firmalardan güvendiğiniz bir yer var mı?
@Savatage

bu arada fiyatının sebebi de belli oldu: merhabalar, üretim tarihi 2020dir. orijinal ürünümüzdür

• Beğen
Tepkiler: SCC
Çok iyi çekemedim ama önler iyi görünüyor aslında. @Savatage Ben geçenlerde bir frenciye göstermiştim de almışkan hepsini al, değiştir dedi bana. Böyle gelişti. :)
Servis bakımda balataları degistirsek iyi olur ama 2-3 bin daha götürür demişti. Ben de degistirmemistim ama keske degistirseydim üzerine 3 kere zam geldi.
Hanım frenlerden ses geliyor diyor muhtemelen arka balatalar bitmeye geldi(ışık yanmadı henüz) önler iyiyse de dördünü birden mi değiştirmek gerek?

Servis bakımda balataları degistirsek iyi olur ama 2-3 bin daha götürür demişti. Ben de degistirmemistim ama keske degistirseydim üzerine 3 kere zam geldi.
Hanım frenlerden ses geliyor diyor muhtemelen arka balatalar bitmeye geldi(ışık yanmadı henüz) önler iyiyse de dördünü birden mi değiştirmek gerek?
Arka balatalar uyarı vermez.! Arka balatalarda fiş olmadığı için ikaz uyarı vermez., Sadece önler için bu mevcuttur. Dördünü birden değiştirme gibi bir mecburiyetiniz yoktur., hangisi bitmişse onu değiştirmeniz yeterlidir.

Arka balatalar uyarı vermez.! Arka balatalarda fiş olmadığı için ikaz uyarı vermez., Sadece önler için bu mevcuttur. Dördünü birden değiştirme gibi bir mecburiyetiniz yoktur., hangisi bitmişse onu değiştirmeniz yeterlidir.
Çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir çok konu var fakat en sağlıklısı serviste değiştirmek olacak galiba

Çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir çok konu var fakat en sağlıklısı serviste değiştirmek olacak galiba
Bütçeniz el veriyorsa tabiki serviste (orjinal ekipman) ile değiştirmek en sağlıksıdır., ancak serviste 2 tip balata çeşidi olduğunu hatırlatmak isterim;

1) Orjinal Ekipman fren balatası (fabrikanın taktığı en üst kalite balata çeşidi)

2) Eko seri fren balatası (maliyeti düşürmek adına geliştirilmiş, kalitesi biraz düşük olan balata çeşidi).,

Aralarında ciddi fiyat farkı yoktur., Bazı servisler “eko seri” takılması için (aşırı ısrarcı) olabiliyor, Orjinal balatanın artık üretilmediği gibi gerçeği yansıtmayan ifadeler söyleyebiliyorlar.! veya elimizde yok sipariş geçilmesi lazım, gelmesi uzun sürer gibi laflar edebiliyorlar., Bir servisin parça siparişi geçip o parçanın ana depodan kendilerine gelmesi max. 2 gün sürer., Böyle söylemleri dikkate almayınız., hiç biri doğru değildir. Ayrıca aracınız 2013 model yani 9 yaşında olduğu için serviste (yedek parça ve işçilikte) %30 zubizu indirimi hakkınız var., periyodik bakım, balata-disk değişimi, triger değişimi vs.. serviste yapılacak neredeyse tüm işlemlerde %30 indirim hakkınız var: https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...is-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Bu arada aracın (son 2 yılda) fren hidrolik sıvısı değişmediyse., değiştirmenizi öneririm.

Son düzenleme:
Bütçeniz el veriyorsa tabiki serviste (orjinal ekipman) ile değiştirmek en sağlıksıdır., ancak serviste 2 tip balata çeşidi olduğunu hatırlatmak isterim;

1) Orjinal Ekipman fren balatası (fabrikanın taktığı en üst kalite balata çeşidi)

2) Eko seri fren balatası (maliyeti düşürmek adına geliştirilmiş, kalitesi biraz düşük olan balata çeşidi).,

Aralarında ciddi fiyat farkı yoktur., Bazı servisler “eko seri” takılması için (aşırı ısrarcı) olabiliyor, Orjinal balatanın artık üretilmediği gibi gerçeği yansıtmayan ifadeler söyleyebiliyorlar.! veya elimizde yok sipariş geçilmesi lazım, gelmesi uzun sürer gibi laflar edebiliyorlar., Bir servisin parça siparişi geçip o parçanın ana depodan kendilerine gelmesi max. 2 gün sürer., Böyle söylemleri dikkate almayınız., hiç biri doğru değildir. Ayrıca aracınız 2013 model yani 9 yaşında olduğu için serviste (yedek parça ve işçilikte) %30 zubizu indirimi hakkınız var., periyodik bakım, balata-disk değişimi, triger değişimi vs.. serviste yapılacak neredeyse tüm işlemlerde %30 indirim hakkınız var: https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...is-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Bu arada aracın (son 2 yılda) fren hidrolik sıvısı değişmediyse., değiştirmenizi öneririm.
Eko serisi için %30 zubizu indirimi ile birlikte 750TL, oem için ise 1700 TL fiyat verdiler. Eko taktıracağım bu durumda

Eko serisi için %30 zubizu indirimi ile birlikte 750TL, oem için ise 1700 TL fiyat verdiler. Eko taktıracağım bu durumda
Aşağıda şubat ayı içerisinde değişen %25 indirimli orijinal balata fiyatı vardır.

Bugün arka balataları değiştirdim
Start&stop çalışırken takılı kalıyor gibi bir sorun vardı aküyü şarj ettiler kesildi.Antifriz eklenmiş.Faturada bunlar yok galiba
40753a67-1262-4fa8-837b-0f6f4410a988-jpeg.54642

Orijinal olanın 1700 olma ihtimali yoktur. Ön arka balata toplamda 1700 ise olabilir.

Geri
Üst Alt