Güncel Bakım Masrafları

1638214061435.png
İş nereye vardı.
Dışarıdan kaliteli ürün alıp yaptırmakla serviste yaptırmak arasındak makas bayağı azaldı.
MANN Filtreler filtre marketim güncel fiyatlarıdır.
Liqui Moly 4L egemot güncel fiyatıdır.

Son düzenleme:
Bende kısa süre sonra gideceğim . Shell'den aldığım cam suyum var. Çok memnunum. Doluda bakalım artık neler yaşayacağım ?

Teşekkür ederim..Bakalım ne kadarlık bir süpriz yaşayacağız.

Teşekkür ederim..Bakalım ne kadarlık bir süpriz yaşayacağız.
kaç bin bakımı olacak. bir de fiyat alın ve fiyatı sabitletin derim. 1-2 gün içinde gelen zamdan etkilenmeyin. malum dövizin kıçı başı ayrı oynuyor. ;)

85 bin km'deyim ? Fiyatlar standart yalnız uygulama üzerinden baktığımda ?

85 bin km'deyim ? Fiyatlar standart yalnız uygulama üzerinden baktığımda ?
Bütün servislerde aynıdır, ekstra işçilikten indirim yaparsa yaparlar ama diğer açıdan fiyatlar 2-3 gün içinde değişebiliyor. onu sabitleyin derim. benim bakımdan önceki 15 gün içerisinde 2 defa zam geldi.

Bende kısa süre sonra gideceğim . Shell'den aldığım cam suyum var. Çok memnunum. Doluda bakalım artık neler yaşayacağım ?
Servisin bakım paketinin içine dahil ettiği (orjinal vw kışlık/antifrizli cam suyu) ultra konsantre yapıdadır., yani shell 'in cam suyundan çok daha fazla konsantredir. Özetle shell 'in cam suyunun ekonomik olduğu söylenemez;

VW Economy Antifrizli Kışlık Cam Suyu 1 Litre (fiyat: 26,5 tl.)

Saf olarak kullanımda donmaya karşı koruma: -50 °C derece

2:1 (2 birim ürün, 1 birim su karşımı) donmaya karşı koruma -32 °C derece

1:1 (1 birim ürün, 1 birim su karşımı) donmaya karşı koruma -20 °C derece

1:2 (1 birim ürün, 2 birim su karışımı) donmaya karşı koruma -10 °C derece

Shell Antifrizli Kışlık Cam Suyu 1 Litre (fiyat:: bilinmiyor)
yerli

Saf olarak kullanımda donmaya karşı koruma: -30 °C derece

3:1 (3 birim ürün, 1 birim su karşımı) donmaya karşı koruma -20 °C derece

1:1 (1 birim ürün, 1 birim su karşımı) donmaya karşı koruma -10 °C derece

Yetkili serviste cam suyu koyulması mecburi mi acaba ?
Servis randevusunu alırken yapılan işlemler ve kullanılacak parçalar ile ilgili bilgilendirme yaparlar. Servis danışmanına cam suyu istemiyorum derseniz cam suyu koymazlar.
Zaten serviste bakım parçalarından çıkarabileceğiniz tek malzemede budur.

Merak ettiğim bir parça var, bunu @metinkar hocamızın daha iyi bileceğini tahmin ediyorum. ışık ve yağmur sensorlerinin bulunduğu yerin kapağında elle dokunduğunuz zaman oynama yapıyormu yapmıyor mu? aracım 60.000 bakımına girdikten sonra sensörlerin olduğu kapak yarı açık durumdaydı.
bunun sonucunda anahtar auto konumunda olduğu halde gün ışığında bile normal farlarım aktif halde yanıyor. bazen de kendi kendine kapanıyor.

Selam arkadaslar,

276mm diskler be balata seti degisimi yaptirdim. %25 indirime girdi kampanya dahilinde. Ben eko seri istemedim ama ellerinde yoktu, siparis verirsem aksama gelir dedi danisman. Ayrica eko almami tavsiye etti, arada 550tl fark var degmez dedi. Ötme yapmayacagini soyledi.
Ötme simdilik yok ama belki disk ve balata beraber degistigi icin bilemiyorum. Yakin zamanda degisime gidecek arkadaslar icin faturasi asagida.

Ekli dosyalar

• 20211203_111130.jpg
    20211203_111130.jpg
    150.5 KB · Görüntüleme: 63

Geri
Üst Alt