Golf 7 radyo sesinin kendi kendine kısılıp yükselmesi

Cgt

Üye
İsim
Çağatay
Arkadaşlar merhaba. Golf 7 1.4 tsi highline aracımda radyoya hiç müdahale etmeme rağmen ses kendi kendine kısılıp yükseliyor. Bilgisi olan varmı.

iyi günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar merhaba. Golf 7 1.4 tsi highline aracımda radyoya hiç müdahale etmeme rağmen ses kendi kendine kısılıp yükseliyor. Bilgisi olan varmı.

iyi günler.
Aracın hızına göre sesin artıp kısılma özelliği olan "gala" yı kapatırsanız ses ayarladığınız gibi sabit kalır. 

Ayrıca ilk açılıştaki ses seviyesini de ayarlamanız mümkün 

Aracın hızına göre sesin artıp kısılma özelliği olan "gala" yı kapatırsanız ses ayarladığınız gibi sabit kalır. 

Ayrıca ilk açılıştaki ses seviyesini de ayarlamanız mümkün 
Nerden yapacağız bunu.

Ayrıca kısılma yükselme derken radyonun çekip çekmemeside olabilir tam emin değilim

Medya cihazının menülerinde gezinin göreceksiniz.

Aynı problrm bende de var maalesef heyecanla takip ediyorum konuyu

Aynı problrm bende de var maalesef heyecanla takip ediyorum konuyu
Bu bir problem değildir, @Atila 

Aksine yüksek süratlere çıkıldıkça oluşan uğultu ve gürültü nedeniyle müzik sesinin aynı şekilde sizlere iletilebilmesi için konulmuş bir özelliktir. Hızlandıkça ses yükselip, yavaşladıkça kısılması esasına dayanan bu özelliğin hassasiyetini aracınızın ses ayarları bölümünden gala seçeneği ile ayarlayabilirsiniz. 

Yav GLA aktif olarak çalışmıyor diye biliyorum bizim araçlarda? Ben şahsen iki Golf aracımda da GLA yı bayağı bir kurcalamama rağmen hızlandıkça sesi artırmıyor. Daha önce araştırmıştım hatta, bu özelliğin pasif olduğunu söylemişlerdi.

Bu sorunla ben de karşılaştım, servis güncelledik demişti, fakat arasıra tekrar ediyor. Özellikle uzun yolda sabit hızla giderken birden ses yükseliyor.

Hıza bağlı ses seviyesi ayarı (GALA), müzik sisteminin ses seviyesini anlık araç hızına uyarlar, müzik sübjektif olarak her zaman aynı ses şiddetiyle algılanır. 

şeklinde tanımlama mevcut vw sözlük bölümünde. "tıklayınız"

Hıza bağlı ses seviyesi ayarı (GALA), müzik sisteminin ses seviyesini anlık araç hızına uyarlar, müzik sübjektif olarak her zaman aynı ses şiddetiyle algılanır. 

şeklinde tanımlama mevcut vw sözlük bölümünde. "tıklayınız"
Sabit hızda giderken neye uyarlayarak sesi açıyor olabilir hocam?

Sabit hızda giderken neye uyarlayarak sesi açıyor olabilir hocam?
Hocam hız sabit olsa da değişen yol koşullarına bağlı olarak  motor devri artıp azalmakta. Hız ve şanzıman devri oranı desek daha doğru olur.

Geri
Üst Alt