Golf 7 Bagaj ölçülerine uygun bebek arabası seçimi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf bagajı ile mükemmel uyum gösterirken, aynı zamanda bebeğimizin konforunu da en üst seviyede sağlayacak bir bebek arabası tavsiyesi:

Uzun süredir bu konuda araştırma halindeyken ve tam bir sonuca vardığım henüz söylenemezken.

ilk tespitlerim şunlardır.

Arka tekerlekleri büyük modeller bizim bagaja uymaz. başka sorunları da var ileride bahsedeceğim...

Böylece bir çok marka ile modelini elemiş oluruz.

Söz gelimi Comfortline'den Highline'e  geçmenize yetecek pahada arabayla uzay gemisi arasında marka be modeller var. Bereket versin bunların fiyatları gibi tekerlekleri de devasa olunca sığmaz bu bizim Golf'e deyip savıyorum bu fikri başımdan.

Bebek arabalarında 2-3'lu set bulursanız iyidir.  Ama büyük markalar genelde en fazla ikili set diğer şeyleri tek tek ve tüm geri kalan parçaları bir arabada kullanmanız için adaptörlerini ayrıca satıyorlar.

Ben mamas papas Urbo2 fanıyım. Katlaması çok başarılı değilse de benim küçük bagaja da uygundu. Ama maalesef ağır ve asansörümüz olmadığı için bunu elemek zorunda kaldım.

Portbebe bebeğin dümdüz yattığı yatak gibi bir şey. Bunun yerine tam yatar bebek arabası da alınsa yeridir. 

Genelde portbebe ekstra masraf diye kimse almıyor ana kucağını kullanıyor ; ki ben de öyle yaptım. Dikkat edilmesi gereken nokta; ana kucağında  bebeğin 2 saatten fazla kalmaması. 

şöyle bir şey:

http://mobil.e-bebek.com/nuna-ivvi-portbebe_NUN-CC01001GL

Inglesina Avio ve yeni modeli Trilogy felaket kaliteli güzel katlanan ve çok fonksiyonlu sistemler.

http://m.n11.com/inglesina-trilogy-travel-sistem-bebek-arabasi-canapa-P31190675

bebe Comfort da iyi bir marka

http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem-bebek-arabalari/2619-bebe-confort-loola-2-cift-yonlu-lux-baston-bebek-arabasi-new-2015.html

ilk altı ay bebekler port bebe veya ana kucağında seyahat istikametinin tersi pozisyonda emniyet kemeri ile sabitlenmelidir.

Sonraki altı ay yeniden koltuk almamak için dönebilir modelleri kullanmanızı öneririm.

Römer bu konuda iyi bir marka

Ama bebe Comfort un da oto koltuğu var.

Çoğu ana kucağını emniyet kemeri ile sabitleme imkânı var.

Ben öyle yaptım ve son derece kolay ve pratik sabitleniyor.

bebek arabasında 

İlk kural bulunduğunuz yere ve koşullara uygun araç bulmak

Sonra da fiyat aralığını tespit etmek.

sonra da marka ve modeli tespit edin.

kaldırım iner çıkarken devriliyorlar diye söylüyorum sakın sakın 3 tekerlekli model almayın .

Sonra takip ve kontrol ile Sabır.

bebek arabası için bebek ilk 3-4 ayına kadar henüz vakit var. Yarı fiyata indirim ve model geçişinde almak mümkün.

Bebek arabası eğer düzgün zeminlerde kullanacaksanız küçük tekerlekli, bozuk zeminlerde kullanacaksanız büyük tekerlekli modelleri tercih etmeli. 

Büyük tekerlekli modeller ne asasöre ne araba bagajına ne de kapılara kolay sığmadığı için ekstra sürücü belgesi ile satılsa yeridir. :)

Küçük tekerlekliler ise çukur ve bağlantı noktalarına takılıyorlar.

Ben orta boy tekerlekli, katlanınca fazla yer kaplamayan ve asansörümüz olmadığı için ağır da olmayan bir model seçtim.

Bu kısma özellikle dikkat çekmeliyim. çünkü asansörünüz varsa ağır modelleri seçmekte sorun yok, ama asansör yoksa mutlaka hafif modelleri seçmeli çünkü bebek ve onca eşyası ile birlikte taşımak tam bir eziyete dönüşebilir.

Büyük olanlar araç bagajlarına sığmayacağı için kullanması pratik değil. satarken tekerleklerini söküyorlarsa da inanmayın çünkü pratik değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Silver hocama ufak bir destek vermek isterim.

Peg Perego Pliko,hem rahatlığı hem konforu hem de katlama kolaylığı ile bagajımıza gayet kolay sığıyor ve yer kaplamıyor.Burda önemli nokta arabanın bebek uyuduğu zaman tam yatması ve kolay katlanması,tavsiye ederim çok memnunuz,aynı zamanda Britax B-Ready dev gibi Cadillac vari bir arabamız da var,ticariye bile zor sığan bir araba,ancak tüm tekerlekleri ve üst bölümü çıkartınca bagaja sığıyor ama tamamen dolduruyor,Peg Perego'nun ürününü size ve eşinize gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. 

Pliko'nun fiyatı 450 küsürlerde,çoğu insan birbirinden görerek Chicco'nun ürününü seçiyor ancak hem malzeme hem ön arka 2 şer tekerlekle eşiniz ve siz çok memnun kalacaksınız,ayrıca hafif bir araba.Alt filesi de gayet tatminkar. 

Bu arada ilk doğumdan sonra Chicco'nun da modelini alıp kullananlardanız. :)  

Ana kucağı hiç kullanmadık,kangru aldım ebay'den onu kullandık.Arabada hep memede gitti :)  

Bebeğin bir avantajı da,film camlara oldu. 

Memur genel kontrolde çevirince,aracınızda film cam var dedi,ben de polis amcası emiyor sürekli kimsenin canı çekmesin diye görünmesin diye çektirdim dedim,güldük peki buyrun devam edin dedi :)  

Son not bagaj havuzu mutlaka edinin,benim halı pırıl pırıl, ilk gün koydum hemen çünkü katlanınca bir şekilde yağmurda çamurda sıkıntı oluyor,öneririm. 

Silver hocama da ayrıca saygı ve sevgiler. 

ozgurto dedi:
Değerli Silver hocama ufak bir destek vermek isterim.

Peg Perego Pliko,hem rahatlığı hem konforu hem de katlama kolaylığı ile bagajımıza gayet kolay sığıyor ve yer kaplamıyor.Burda önemli nokta arabanın bebek uyuduğu zaman tam yatması ve kolay katlanması,tavsiye ederim çok memnunuz,aynı zamanda Britax B-Ready dev gibi Cadillac vari bir arabamız da var,ticariye bile zor sığan bir araba,ancak tüm tekerlekleri ve üst bölümü çıkartınca bagaja sığıyor ama tamamen dolduruyor,Peg Perego'nun ürününü size ve eşinize gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

Pliko'nun fiyatı 450 küsürlerde,çoğu insan birbirinden görerek Chicco'nun ürününü seçiyor ancak hem malzeme hem ön arka 2 şer tekerlekle eşiniz ve siz çok memnun kalacaksınız,ayrıca hafif bir araba.Alt filesi de gayet tatminkar.

Bu arada ilk doğumdan sonra Chicco'nun da modelini alıp kullananlardanız. :)

Ana kucağı hiç kullanmadık,kangru aldım ebay'den onu kullandık.Arabada hep memede gitti :)

Bebeğin bir avantajı da,film camlara oldu.

Memur genel kontrolde çevirince,aracınızda film cam var dedi,ben de polis amcası emiyor sürekli kimsenin canı çekmesin diye görünmesin diye çektirdim dedim,güldük peki buyrun devam edin dedi :)

Son not bagaj havuzu mutlaka edinin,benim halı pırıl pırıl, ilk gün koydum hemen çünkü katlanınca bir şekilde yağmurda çamurda sıkıntı oluyor,öneririm.

Silver hocama da ayrıca saygı ve sevgiler.
Foruma hoş geldiniz ;)

Biz de uzun araştırmalar sonunda bu ürünü aldık. Bagajda biraz yer kaplıyor ama gördüğüm en hafif araba. Tek elle açılıp kapanması da müthiş kolay.

Tekerleri biraz küçük tek sorunu o. Tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba,

Uzunca bir süredir kafamı meşgul eden bir konuyu hafta sonu çözüme kavuşturdum.

Mart sonu gibi oğlum Golf 7 tutkusuyla resmen tanışacak.  Ufak ufak eksikleri tamamlıyoruz.

Bebek arabası seçimine gerçekten ciddi mesai harcadım diyebilirim. Bizim bagaja uygun olması, katlanınca nispeten fazla ağır olmaması ve benim için belkide en önemli kriterlerden birisi kesinlikle çin malı olmaması gibi sayısız isteğimiz vardı. En sonunda Peg perego si switch completo modelinde karar kıldık. Baston puset olduğundan katlanınca fazla yer kaplamıyor, bizim bagajlarda sıkıntı yaratmayacaktır. Puset 8 kg. Ana kucağı ilk 9 ay için kafi görünüyor. Gövde ve tekstil kısmı İtalya üretimi. Tabi asıl verimli yorumları kullanmaya başlayınca anlatabilirim. Bizim gibi bebek arabası seçimi arifesinde olanlar alternarifler arasına alıp, inceleyebilirler.

Sithnecro dedi:
Arkadaşlar merhaba,

Uzunca bir süredir kafamı meşgul eden bir konuyu hafta sonu çözüme kavuşturdum.

Mart sonu gibi oğlum Golf 7 tutkusuyla resmen tanışacak.  Ufak ufak eksikleri tamamlıyoruz.

Bebek arabası seçimine gerçekten ciddi mesai harcadım diyebilirim. Bizim bagaja uygun olması, katlanınca nispeten fazla ağır olmaması ve benim için belkide en önemli kriterlerden birisi kesinlikle çin malı olmaması gibi sayısız isteğimiz vardı. En sonunda Peg perego si switch completo modelinde karar kıldık. Baston puset olduğundan katlanınca fazla yer kaplamıyor, bizim bagajlarda sıkıntı yaratmayacaktır. Puset 8 kg. Ana kucağı ilk 9 ay için kafi görünüyor. Gövde ve tekstil kısmı İtalya üretimi. Tabi asıl verimli yorumları kullanmaya başlayınca anlatabilirim. Bizim gibi bebek arabası seçimi arifesinde olanlar alternarifler arasına alıp, inceleyebilirler.
Ben de görsellerle destekleyeyim.

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

Çok güzel bir tercih olarak göründü gözüme.

Online mı aldınız yoksa mağazadan mı?

Son derece faydalı bir başlık, birkaç ay sonra ben de bu araştırmalara dahil olacağım.

Şimdiden merakla takip ediyorum.

@silvershadow amin, allah razı olsun Murat Hocam.

Mağazadan aldım. İnternet araştımalarımın ardından bir günümü bu iş için ayırdım diyebilirim.

Kararsız kaldığım bir konu kaldı; ana kucağı kemer yardımıyla oto koltuğu olarak kullanılabiliyor ama isofix baza alsam daha sağlıklı olur mu? Sanırım alacağım baza ,1 sene sonra oto koltuğunu büyütürken de işime yarayacak değil mi? Tabi yine aynı marka koltuk seçersem .

Görsel detek için teşekkür ederim, biz tercihimizi siyah olandan yana kullandık.

Sithnecro dedi:

Mağazadan aldım. İnternet araştımalarımın ardından bir günümü bu iş için ayırdım diyebilirim.

Kararsız kaldığım bir konu kaldı; ana kucağı kemer yardımıyla oto koltuğu olarak kullanılabiliyor ama isofix baza alsam daha sağlıklı olur mu? Sanırım alacağım baza ,1 sene sonra oto koltuğunu büyütürken de işime yarayacak değil mi? Tabi yine aynı marka koltuk seçersem .

Görsel detek için teşekkür ederim, biz tercihimizi siyah olandan yana kullandık.
Bana kalırsa da doğru tercih olmuş.

Şöyle ki; ana kucağı ya da puset denen parça bebeğin kilosu 13 kg'ı bulmadan derler ama aslında bebek içerisine sığdığı sürece kullanabilmeniz kemerle yaptığınız bağlantıyı yeterli kılıyor.  Sonderece sağlam bir bağlantısı var. Yeter ki taşımak için her bebeğinizi pusete koyduğunuz anda  çok noktalı emniyet kemerlerini bağlayıp boşluklarını alma alışkanlığı edinin. Gözümün önünde pusetten düşen bebek oldu. Allah korusun benzer İç parçalayıcı bir durumu yaşamamak için alışkanlık haline sizin için olduğu kadar bebeğiniz için de alışkanlık haline gelmesi önemlidir.

Fakat bebek 12-13 kg'ı geçtikten sonra zaten pusete sığmayacağından ilk aşama çocuk araç koltuğuna geçmeli.

Bunu da ancak 2 yaş civarına kadar kullanabileceksiniz onu da..Bunun da bebeğin kilosu itibariyle bir üst sınırı var.

Bu geçiş dönemini de içeren bir kere alıp çocuk 6 -7 yaşına kadar kullanabilecekleriniz de var ve bu araç koltukları korkunç pahalı ortalama bir gelir için elbette . Bu aşamadakini de emniyet kemeriyle bağlamakta sakınca yok. Nihayetinde koltuğu sürekli takıp çıkartmayacaksanız..

Son aşamadaki çocuk koltuğu son derece dikkatle seçilmeli çünkü en uzun süreli kullanılacak olan budur.

ISOFIX bağlantı belli bir ağırlığa erişen çocuğun koltuğunun sabitlenmesi için zorunlu değilse bile güvenli..

silvershadow dedi:

Bana kalırsa da doğru tercih olmuş.

Şöyle ki; ana kucağı ya da puset denen parça bebeğin kilosu 13 kg'ı bulmadan derler ama aslında bebek içerisine sığdığı sürece kullanabilmeniz kemerle yaptığınız bağlantıyı yeterli kılıyor.  Sonderece sağlam bir bağlantısı var. Yeter ki taşımak için her bebeğinizi pusete koyduğunuz anda  çok noktalı emniyet kemerlerini bağlayıp boşluklarını alma alışkanlığı edinin. Gözümün önünde pusetten düşen bebek oldu. Allah korusun benzer İç parçalayıcı bir durumu yaşamamak için alışkanlık haline sizin için olduğu kadar bebeğiniz için de alışkanlık haline gelmesi önemlidir.

Fakat bebek 12-13 kg'ı geçtikten sonra zaten pusete sığmayacağından ilk aşama çocuk araç koltuğuna geçmeli.

Bunu da ancak 2 yaş civarına kadar kullanabileceksiniz onu da..Bunun da bebeğin kilosu itibariyle bir üst sınırı var.

Bu geçiş dönemini de içeren bir kere alıp çocuk 6 -7 yaşına kadar kullanabilecekleriniz de var ve bu araç koltukları korkunç pahalı ortalama bir gelir için elbette . Bu aşamadakini de emniyet kemeriyle bağlamakta sakınca yok. Nihayetinde koltuğu sürekli takıp çıkartmayacaksanız..

Son aşamadaki çocuk koltuğu son derece dikkatle seçilmeli çünkü en uzun süreli kullanılacak olan budur.

ISOFIX bağlantı belli bir ağırlığa erişen çocuğun koltuğunun sabitlenmesi için zorunlu değilse bile güvenli..
O halde ilk aşamada isofix baza almak çok gerekli değil. İlerleyen dönemde ihtiyaca göre tekrar değerlendirmek gerekli. İhtiyaçlara uygun bebek arabası seçimi, fayda maliyet unsuru da eklenince gerçekten başlı başına ayrı bir iş.

http://urun.n11.com/travel-sistem-bebek-arabasi/quinny-zapp-xtra-2-uc-tekerlekli-bebek-arabasi-maxi-cosi-pebble-P59650880

merhaba herkese ben bu linkteki ürünü kullandım. herşeyiyle mükammeldi fakat tek kusuru benim için tekerlekleri biraz daha büyük olabilirmiş.
Yer kaplaması açısından en az yer kaplayanlardan biri olması, hafifliği, kapanıp açılmasının kolaylığı nedeniyle biz de bu arabayı aldık

hem arabası hem de ana kucağı çok hafif

bebek arabası katlandığında çok az yer kaplıyor

kapladığı yer ve hafiflik konusunda mutlaka bir mağazada görün bence

Quinny Zapp Extra 2+Maxi Cosi City

ys0n003628001.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sithnecro dedi:
O halde ilk aşamada isofix baza almak çok gerekli değil. İlerleyen dönemde ihtiyaca göre tekrar değerlendirmek gerekli. İhtiyaçlara uygun bebek arabası seçimi, fayda maliyet unsuru da eklenince gerçekten başlı başına ayrı bir iş.
Değerli Hocam kesinlikle doğru..

Çoğu para tuzağı..

Yok platform üzerinde dönebilenler, yok 75 yerden bağlantı yapılanlar.. :D

Bence bunun için gidip alıp gelenler en ciddi zararı ediyor.

Eviniz hangi katta?

apartmanda asansör var mı?

Tek elinizde bebek olduğunu varsayarak tek elle katlanabiliyor mu?

Kullanışlı mı?

Bir bayanın (bir kucağında bebek olduğunu varsayarak) taşıyabilmesi için Ağır mı?

Fiyat performans  değerlendirmesi nedir?

Aracın bagajına minimum yer kaplayacak şekilde katlanabiliyor mu?

Bu liste uzatılabilir.

Dolayısıyla ince eleyip sık dokuyan ve uzun süre fiyat araştırıp bu fiyatları takip edenler için kârlı bir alışverişe dönüşecektir.

Bununla uğraşmak istemeyenler hazır yapılmış değerlendirmelere bakarak ihtiyaçlarına karar verebilirler.

bagaja bebek arabası koymanıza gerek yok ki arkadaşlar. ben bagajıma o koca arabayı neden koyayım ki, hem oto koltuğu hem araba olan bir ütün var zaten.  biraz pahalı ama bagaj sorunumu çözdü ve sonuna kadar da değer. internetten Doona bebek arabası oto koltuğu diye aratın bulursunuz. sorun çözülür ;)  

Geri
Üst Alt