Top Speed (255km/h) | Yakıt Tüketimim | Big Turbo Golf 7 1.6 TDI

mehmetmert

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet Mert
-Arkadaşlar / Abiler herkese Selam.

-Turboyu büyülttük , DPF EGR üstünde aracın.Sadece büyük turbo gtd1449 var ayrıacada İTG kut içi filtre var.Egzoz Stock

-Daha önceden aynı yolda sadece yazılımlı hali ile video çekmiştim 4.3 ltyakmıştı

Maşallah hocam:) 255kmle hangi hız kuralına uyduğunuzu anlamadım ama:))

elinize sağlık güzel bir çekim ve anlatım olmuş. Çoğu arkadaşımız için bilgilendirici olacaktır. Aynı yolda bende kullandım birçok defa Araç 2015 Dizel DSG h,ghline ortlama olarak ise 4.8-53 arasında oldu genelde.

Not: Hız yapmanızı görmezden geliyoruz bu seferlik :)  Aman Dikkat edelim hiç bir şey sağlıktan daha önemli değil.selamlar saygılar.

Maşallah hocam:) 255kmle hangi hız kuralına uyduğunuzu anlamadım ama:))
Bir kere denedim ya ondada en bos halini aradim :(  bilerek sagdan gectim cunku orda emniyetede kacabilirim dedim sola tassa adam bariyer var kacamam diye bilerek makslanmis gibi anlasilmasinda :)

elinize sağlık güzel bir çekim ve anlatım olmuş. Çoğu arkadaşımız için bilgilendirici olacaktır. Aynı yolda bende kullandım birçok defa Araç 2015 Dizel DSG h,ghline ortlama olarak ise 4.8-53 arasında oldu genelde.

Not: Hız yapmanızı görmezden geliyoruz bu seferlik :)  Aman Dikkat edelim hiç bir şey sağlıktan daha önemli değil.selamlar saygılar.
basmaycaktimda dedim top speed ne olcak rampa assagi yolda bostu seytan durttude dikkat etmek lazim , hizlar ciddi ama araba malesef bu ciddiyeti hissettirmiyor

Parçaların çoğu fabrika çıkışı iken iyi güç elde etmişsiniz, tebrik ederim. Araçta turbo ve filtre dışında değişen parça yok mu ? Bir de turbo hangi devirde gelmeye başladı ?

Parçaların çoğu fabrika çıkışı iken iyi güç elde etmişsiniz, tebrik ederim. Araçta turbo ve filtre dışında değişen parça yok mu ? Bir de turbo hangi devirde gelmeye başladı ?
-1.6 TDI'ın bloğu falan aynı zaten 2.0 TDI ile Krank , balans shaftları...vs gibi farklar var. Yüksek güçlerde yakıttan ziyade en çok zorlanan turbo oluyor , orjinal 1.6 TDI gtd 1244 ile bu güçler zaten imkansız ve biraz narin bir turbo kendileri malesef :)

-Araçta GTD1449 turbo + Yazılım + Kutu içi filtre var (ITG)  . Filtreyide sürekli filtre değiştirmemek için aldım , çokda bir farkı yok açıkcası bana göre :)
-GTD1449 turbo cidden alt devirleri olsun , boostu olsun çok güzel.İstesek 1800de bile tam boost gelebiliyor ama alt devirlerde torku biraz insaflı kullandık,çünkü orjinal baskı balata ile devam ediyoruz durduk yere balatadan olmayalım :) Şu an 2200 gibi tam boost geliyor

Geri
Üst Alt