Parktan çıkma yardımcısı ve kör nokta uyarı sistemi devre dışı

Ayhan Temizer

Yeni Üye
İsim
Ayhan Temizer
Merhaba arkadaşlar aracı yeni aldım sayılır be ilk uzun yol deneyimimde yolda iken aşağıdaki uyarıyı verdi ve tekrar ne yaptıysam uyarı sistemini devreye alamadım. Resim ekliyorum varmı yardımcı olabilecek.

"partkan çıkma yardımcısı ve kör nokta uyarı sistemi devre dışı bırakıldı"

IMG_0938.JPG

Araçta kör nokta ve park yardımcısı var mı hocam

Var hocam highline dah önce aktifti aynalarda sarı uyarı ışıkları ve ön gösterge panelinde yeşil bildirim ışığı yanıyordu

Var hocam highline dah önce aktifti aynalarda sarı uyarı ışıkları ve ön gösterge panelinde yeşil bildirim ışığı yanıyordu
Aracınizda Kör Nokta Asistanı ile Lane Assist ve Sign Assist bir arada varsa geri geri çıkmak istediğinizde uyarı verecektir.

Medya ekranında Sürücü yardımcıları kısmında tick kaldırilmış olabilir.

Detaylı bilgi burada.

rQlb9V.jpg

RVQrRa.jpg

Araç arka tampon ve çamurluk bölgesinden hasar almadı ise yazım ile alakalı bir sorun olmuş olabilir. Servise uğrayın çözerler. Geçmiş olsun.

Ön gösterge panelinde sürücü asistanları kısımındaki kör nokta ve parktan çıkma tikleri altif değil be üzerine gelip işaretlemeye çalıştığım zamanda ise aynı uyarıyı tekrar alıyorum. 

Araç seyir halindeyken uyarıyı verdi ben hız sabitlemeyi 130 Km ile kullanıyordum önce güvenlik gereğiyle devre dışı bırakmışır diye düşündüm sonra durup tekrar aktif etmeye çalıştığımda olmadı herhangi bir hasar ve kirlenme durumu da yok sanırım servise gitmem gerek pek olağan bişey değil anlaşılan

Araç seyir halindeyken uyarıyı verdi ben hız sabitlemeyi 130 Km ile kullanıyordum önce güvenlik gereğiyle devre dışı bırakmışır diye düşündüm sonra durup tekrar aktif etmeye çalıştığımda olmadı herhangi bir hasar ve kirlenme durumu da yok sanırım servise gitmem gerek pek olağan bişey değil anlaşılan
Hocam merhaba gerçi eski bir konu ama bende de kör noktalar arıza verdi. Aslında arıza da değilde bir türlü tik koyamıyoruz.Sizin sıkıntı gibi.Siz ne gibi bir yol izlemiştiniz.

@ialikan Hocam selam.Bugün benim aracımda aynı arızayı verdi yol yardım ile görüştüm servise götürmem gerektiğini söylediler.Sizin sorununuz nasıl halloldu acaba ?

197B035F-8923-4BF0-B788-E95176E4522C.jpeg

2BDFEAE6-F105-4941-8711-26D9042C299A.jpeg

@Ayhan Temizer Hocam selam.Bugün benim aracımda aynı arızayı verdi yol yardım ile görüştüm servise götürmem gerektiğini söylediler.Sizin sorununuz nasıl halloldu acaba ?

Genelde kalibrasyon hatası oluyor. Vagcom bile yapar kalibrasyonu. Kablo olan birisine uğrarsanız destek olur. 

@İlker34 Yol yardım ile görüştüm servis yetkilisi de aynısını söyledi.Umarım dediğiniz gibidir hocam.

Kör Nokta arızasından dolayı servise gittim fakat gizli özellikleri kapatıp getirmemi söylediler.Bende o arada uzatılmış garantiyi üzerime aldım.Aracı servise götürdüm Kör Nokta kontrol ünitesinde arıza varmış ve garantiden değişecek.Şuan parçanın gelmesini bekliyorum.

Geri
Üst Alt