Ön Cam Çatladı Yardım!

Kako yaptırmak en mantıklı çözüm., yok ben yaptırmam derseniz., Yan sanayi taktırmak yerine., bir nebze daha ucuz orjinal ama logosuz olan cam taktırın., Eskiden orjinal ama sadece vw logusu olmayan cam olurdu ama sanırım cam firmaları artık logosuz getirmiyorlar diye hatırlıyorum ama tam emin değilim., Yan sanayi her açıdan risk taşır., güneşin tepede ve karşıda olduğu zamanlarda daha fazla yansıma yapar, daha fazla içeri ısı ve güneş alır, gece daha fazla ışık kırılması yaşarsınız, hava kararmasına yakın ve geceleyin netlik problemleri yaşanır, bu gibi benzer sıkıntılarda arkadaşınızın dediği gibi gözü yorar vs.. 20 liralık çakma güneş gözlüğü ile orjinal güneş gözlüğü arasındaki fark ne ise bu da odur

Orjinal OEM camın markası Pilkington markadır

Ayrıca ön cam değişimi yapıldıktan sonra; Aracınızda yağmur sensörü, ışık sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası var ise yeniden "kalibre" edilmesi gerekir., ve keza yine araçta dinamik uzun far asistanı (DLA) ve Şerit takip asistanı (lane assist) var ise bu iki opsiyonun bir parçası olan kamera sisteminin de yeniden kalibre edilmesi gerekiyor..!!

Sonuç olarak kasko yaptırıp hasarsızlığınız bozulmadan senede bir cam değiştirme hakkınız ile ücretsiz OEM cam değişimi hizmetinden yararlanmak en mantıklı çözüm olur., Tabi bunun içinde kasko yaptıracağınız firmaya (orjinal ve vw logolu cam değişimi hizmeti) sunuyor mu ve bu hizmeti serviste mi sunuyor yoksa kendi anlaşmalı olduğu cam değişim merkezlerinde mi sunuyor kaskoyu yaptırmadan sormak lazım..!!
Hocam selamlar

Bu interglass ve carglass firmalarından yaptırmamızı tavsiye eder misiniz?Bunlar orjinal cam mı oluyor?Bu iki firmada vw'ye cam gönderen şirketmiş ama emin olamadım hiç

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam selamlar
Bu interglass ve carglass firmalarından yaptırmamızı tavsiye eder misiniz?Bunlar orjinal cam mı oluyor?Bu iki firmada vw'ye cam gönderen şirketmiş ama emin olamadım hiç

Camların hepsi avrupa standarlarında satılır,carglass kurumsallığı iyi bir firma.Logolu isterseniz onlar da vw'den temin ederler.Logosuz ellerinde muhtemelen vardır,hemen takarlar.

Camların hepsi avrupa standarlarında satılır,carglass kurumsallığı iyi bir firma.Logolu isterseniz onlar da vw'den temin ederler.Logosuz ellerinde muhtemelen vardır,hemen takarlar.
Hocam ben orjinal cam neyse onu yaptirmak istiyorum aslinda.Pilkington orjinal camsa bu firmalar da pilkington marka getirebilir mi? Bilmedigim icin soruyorum.Kaskocumla konustum beni bunlara yonlendirdi.Burayi okuyunca pilkington markasini gordum

@tgun89 ızgara arasından giren çakıl taşının klima radyatörünü delmesi neticesi klima radyatörü değişti tramerde çarpma olarak çıkıyor.

Gebze Doğuş ile görüştüm ellerinde saint gobain sekurit varmış
Pilkington arıyorsanız doğuş dışındakilere de sorun derim.Erel Avek Özön gibi.Gebze doğuş kendi stoklarını görür ama onları göremez.Saint Gobain de VW logolu OEM diye biliyorum.

[mention=11127]tgun89[/mention] ızgara arasından giren çakıl taşının klima radyatörünü delmesi neticesi klima radyatörü değişti tramerde çarpma olarak çıkıyor.
Ana başlık "çarpma-çarpışma" olarak geçer,alt başlıklarda hasar vakası belirtilir.

Tramerde kategori olarak çarpma olarak girilir direkt cam hasarı diye girilemiyor maalesef ama parça sorgusu yapıldığında cam ve fitil yapıştırıcı vs olarak bulunabilir.
Yenileme vadenize çok varsa riske gerek yok.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20210318/61a44ef2b9b1d51834203f3f870c8c92.jpg
Hocam aracımın tramerine işlenmişti 

sbm.gov.tr de şikayet maili oluşturdum kaskomdan ücretsiz değiştirme hakkım olmasına rağmen tramerime işlenmişti mail sonucunda haklı bulundum tramerimden silindi cam bedeli 

1478₺ Olan Bedel

769C0F18-A6A5-4D9A-84D0-9D600A948C59.jpeg

C8F2A0DB-47A2-45D3-B87B-86E34FFFA848.jpeg

Hocam aracımın tramerine işlenmişti 
sbm.gov.tr de şikayet maili oluşturdum kaskomdan ücretsiz değiştirme hakkım olmasına rağmen tramerime işlenmişti mail sonucunda haklı bulundum tramerimden silindi cam bedeli 
1478₺ Olan Bedel
/monthly_2021_06/769C0F18-A6A5-4D9A-84D0-9D600A948C59.thumb.jpeg.8a2c74c341cbae59b20ce12e76f18036.jpeg
/monthly_2021_06/C8F2A0DB-47A2-45D3-B87B-86E34FFFA848.thumb.jpeg.50070a5e0ec81358b72188460fe0297d.jpeg
Bilgilendirme için teşekkür ederim.Emsal teşkil eder hocam.Gözünüz aydın

Gebze Doğuş ile görüştüm ellerinde saint gobain sekurit varmış
Saint-Gobain Sekurit daha eski ve daha köklü bir firmadır., Pilkington istiyorsanız başka servise sorabilirsiniz.,ilk 4-5 yıl fabrikada Pilkington takılıyordu şuan sanırım Saint-Gobain Sekurit takıyorlar ikisi de kalitelidir., Esas önemli şey montaj işçiliğinin düzgün yapılmasıdır., araçta yağmur ve far sensörü var ise özellikle çok dikkat edin montaj esnasında yağmur sensörü çok nazik bir parça olduğundan sökerken hasar verebiliyorlar veya sensör camını çatlatabiliyorlar., sensörün camındaki çatlak o kadar ince oluyor ki kılcal çizik gibi ancak güneş altında dikkatli bakınca fark edebiliyor., çoğu cam değiştirenler 4-5 ay sonra yağmur yağdığında farkına variyor ama iş işten geçmiş oluyor., servis kapıdan çıktığınız anda mesuliyet kabul etmez siz yaptınız derr suçu size atar., yağmur sensörünün 2.000 tl.nin üstünde fiyatı var.. teslimatta dikkat edin..!! teslimat aşamasında direksiyona oturun ve camın tavan döşemesi ile camın üst kısmı arasında kalan bölgeye çok dikkatli kontrol edin o bölgeyi yani tavan döşemesine hasar verebiliyorlar falçata kesiği vs.. camın tavan döşemesi ile üst birleşim noktası (sol baştan en sağa kadar) biraz zor bir bölge kafanızı eğip bakarak kontrol edebilirsiniz..

Saint-Gobain Sekurit daha eski ve daha köklü bir firmadır., Pilkington istiyorsanız başka servise sorabilirsiniz.,ilk 4-5 yıl fabrikada Pilkington takılıyordu şuan sanırım Saint-Gobain Sekurit takıyorlar ikisi de kalitelidir., Esas önemli şey montaj işçiliğinin düzgün yapılmasıdır., araçta yağmur ve far sensörü var ise özellikle çok dikkat edin montaj esnasında yağmur sensörü çok nazik bir parça olduğundan sökerken hasar verebiliyorlar veya sensör camını çatlatabiliyorlar., sensörün camındaki çatlak o kadar ince oluyor ki kılcal çizik gibi ancak güneş altında dikkatli bakınca fark edebiliyor., çoğu cam değiştirenler 4-5 ay sonra yağmur yağdığında farkına variyor ama iş işten geçmiş oluyor., servis kapıdan çıktığınız anda mesuliyet kabul etmez siz yaptınız derr suçu size atar., yağmur sensörünün 2.000 tl.nin üstünde fiyatı var.. teslimatta dikkat edin..!! teslimat aşamasında direksiyona oturun ve camın tavan döşemesi ile camın üst kısmı arasında kalan bölgeye çok dikkatli kontrol edin o bölgeyi yani tavan döşemesine hasar verebiliyorlar falçata kesiği vs.. camın tavan döşemesi ile üst birleşim noktası (sol baştan en sağa kadar) biraz zor bir bölge kafanızı eğip bakarak kontrol edebilirsiniz..
Hocam çok teşekkür ederim bu bilgileri paylaştığınız için.Teslimat esnasında hepsine dikkat edeceğim.

Yarın Doğuş'dan randevumu aldım ama sigortacım carglass veya interglass gibi yerlerde yaptırmamı öneriyor.Ordan da bu cam markasını isteyebiliyormuşuz.Tramere daha az yansır,sizin için daha iyi olur diyor.Sizce nerede yaptırmalıyım?

Hocam çok teşekkür ederim bu bilgileri paylaştığınız için.Teslimat esnasında hepsine dikkat edeceğim.

Yarın Doğuş'dan randevumu aldım ama sigortacım carglass veya interglass gibi yerlerde yaptırmamı öneriyor.Ordan da bu cam markasını isteyebiliyormuşuz.Tramere daha az yansır,sizin için daha iyi olur diyor.Sizce nerede yaptırmalıyım?
(VW Logolu) cam takıyorlar ise o firmalarda da taktırılabilir., dediğim gibi camı nerede taktırdığınızın bir önemi yok., önemli olan işçiliğin iyi olması., kasko firmlarının senede 1 kez hasarsızlık bozulmadan cam değişimi oluyordu., sizin poliçede bu yok mu?

Bir de cam değişimi sonrası yapışkan maddenin iyice kuruması için aracı 1-2 gün kullanmayın..!! eve giderken aracı sakin kullanın, kasislerden ve çukurlardan geçerken dikkat edin hızlı geçmeyin vs.. bazen yapışkan iyi kurumadığı zamanlar yazlıtım problemleri ve rüzgar sesi gibi problemler olabiliyor.

Selamlar  benim aracın camı yetkili serviste değişti  110 km lerde rüzgar sesi  geliyordu  camdan  diye düşündüm kapı fitillerine dolgu yaptım özellikle  ayna bölgesinin olduğu kısımdan çok fazla rüzgarı  fitiller içeriye veriyor.  (Şu anda 165/170 ses yok :)

Bence  cam değişimlerinde  en önemli husus camı sökerken  boyayı çiziyorlar pas yapıyor. Görebildiğim  noktalara baktığımda 3 farklı çizik ve pas oluşumu gördüm temizleyip rötuş  yaptım.  Yağmur sensörünü de bozmuşlar  sökerken camı çatlamıştı  yağmuru algılamıyordu. Jeli bile pahalı  Kısacası   servisten  bu konularda hata yapılmamasını rica etmekten başka çare yok maalesef  ülkede kalifiye işinin ehli usta bulmak zor. 

Geri
Üst Alt