Ön Cam Çatladı Yardım!

Hocam robotla cam takılması sadece fabrikada olur gibi geliyor bana . İlk defa sizden duyuyorum. 

güncelleme: yetkili servis ön cam 2150tl(hiçbir sensör eklentisi yok) + 350 işçilik : 2500tl

sanayi muadil orijinal olmayan olimpia marka cam: 650tl (herşey dahil)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, 

Sabah işe giderken, Küçükyalı Bostancı arası E-5 hattında, mezarlığın yanından geçerken yaya üst geçidinden bir şey düştü ve ön cam ÇAT ederek yaklaşık 4 cm lik bir çatlak oluşturdu, çatlağı görünce abartmıyorum kalbimden bir şey koptu, ilk defa böyle bir tecrübe yaşadığım için gerçekten üzüldüm, sonrasında o çatlak yürüdü ve tam gözümün önünde fotoğraflardaki göreceğiniz hali aldı, Volkswagen kaskom var servis dışında işlem yaptıramıyorum, dikkat etmem gereken bir detay var mı?

Saygılarımla

PHOTO-2020-08-26-07-20-23.jpgimage1.jpeg

Merhaba arkadaşlar, 
Sabah işe giderken, Küçükyalı Bostancı arası E-5 hattında, mezarlığın yanından geçerken yaya üst geçidinden bir şey düştü ve ön cam ÇAT ederek yaklaşık 4 cm lik bir çatlak oluşturdu, çatlağı görünce abartmıyorum kalbimden bir şey koptu, ilk defa böyle bir tecrübe yaşadığım için gerçekten üzüldüm, sonrasında o çatlak yürüdü ve tam gözümün önünde fotoğraflardaki göreceğiniz hali aldı, Volkswagen kaskom var servis dışında işlem yaptıramıyorum, dikkat etmem gereken bir detay var mı?
Saygılarımla

/monthly_2020_08/PHOTO-2020-08-26-07-20-23.thumb.jpg.d96188b787a8cf7e1b045eb26498d69c.jpg/monthly_2020_08/image1.thumb.jpeg.3d48c0329e85e5894600929e008f63a1.jpeg
Gecmis olsun ustad

Hersey de bir hayır vardır

Geçmişte bazi arkadaslar ön cami biraz fark vererek yol takip / tabela okumaya uygun camı orjinali ile serviste degistirmislerdi

Siz de bir düşünün derim

Birde en iyi iscilik olan yetkili servis bulmak lazim cam sok tak pis iş zarar veren servislerde olmuştu

@iamalegend Hocam geçmiş olsun bende değiştirdim çatlaktan dolayı geçmişte A şutunu iç kısımdaki döşemeye zarar vermesinler, orijinal cam olsun (ki servisler öyle takiyor), on taraftan fitil-silikon vs iyi sıksınlar. Birde benim şahsi görüşüm onarım öncesi ve sonrası Rüzgar sesi ölçümü yapın bazen öyle sıkıntılar oldu diğer arkadaşlarda. Tekrardan geçmiş olsun. 

@HONEY Teşekkür ederim hocam, aslında iyi fikir ama o eklentileri yaptırmak için şuan ne bütçem ne de vaktim var.

3 hafta önce ben de yetkili serviste değiştirmek zorunda kaldım. Kaskonun önemi kendisini gösteriyor burada..

Kaskoya mutlaka orijinal cam değişimini ekletin, 1-2 ay sonra başvurun değiştirsinler. Benim cam da çatladı, orijinal klozum olduğu iin logolu Pilkington cam ile değişti, hiç bir sıkıntım yok. 

Yan sanayiden kesinlikle uzak durun, optik kusurlu bir cam denk gelirse hergün küfür edersiniz. Üzerilerinde filtre de yok, orijinal camlarda UV filtresi olur ve ısıyı bir nebze engeller, parlk ışığı da kırar. 

arkadaşlar merhaba,
Taş sıçraması sonucu bir cam çatlama vakası da ben yaşadım maalesef. Çatlak giderek büyüyor, Kaskomda yetkili servis anlaşmalı cam değişim hakkım var ancak tramere yansıdığı söylendi ve en kötüsü de daha doğrusu mide bulandıran, tramer sorgusunda çarpma diye geçiyor. Bu sebeple cepten mi versek bilemedim, bu konuda fikri düşüncesi olan varmıdır ?

arkadaşlar merhaba,
Taş sıçraması sonucu bir cam çatlama vakası da ben yaşadım maalesef. Çatlak giderek büyüyor, Kaskomda yetkili servis anlaşmalı cam değişim hakkım var ancak tramere yansıdığı söylendi ve en kötüsü de daha doğrusu mide bulandıran, tramer sorgusunda çarpma diye geçiyor. Bu sebeple cepten mi versek bilemedim, bu konuda fikri düşüncesi olan varmıdır ?
Gecmis olsun

Kaskoyu kullanin

Elinizde belgede olur laga luga yapan alici cikarsada umursamayin

Ben geçen hafta elden değiştirirsek kaç TL tutacağını sordum. İşcilik + Lane assist'li cam + Işık sensörünün jel'i toplam fiyat 3500 TL. 

Ayrıca çoğu kasko'da muhafiyeetler altında Cam klozu var ve burada ince nüanslar ile sizden %20-35 arası fark alıyorlar. Bir çok uygun fiyatlı kasko muadil cam destekliyor, serviste cam değişimi yaparsanız üstte belirttiğim farkı sizden alıyorlar. Bu bağlamda yaptırdğınız kaskolara dikkat edin. 

@stglf Ocak ayında kaskoda cam değişimi yaptım. 2 buçuk ayı geçti henüz yansımadı. Zaten bildiğim kadarıyla cam olduğu tramerde belirtiliyor. Taş sıçraması ile oluşan çatlakta değişime çarpışma nasıl yazıyorlar anlamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar merhaba,
Tramerde kategori olarak çarpma olarak girilir direkt cam hasarı diye girilemiyor maalesef ama parça sorgusu yapıldığında cam ve fitil yapıştırıcı vs olarak bulunabilir.
Yenileme vadenize çok varsa riske gerek yok.
61a44ef2b9b1d51834203f3f870c8c92.jpg

Geri
Üst Alt