Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

alper32

Katılımcı Üye

İsim
Alper
Değerli arkadaşlar,
Araçlarımızda kullanabileceğimiz temizlik ve bakım ürünlerinden bazılarını sizler için @forzaGilles ve @AdanaDetailing üstadlarla beraber derledik.
Bazı ürünler diyoruz çünkü "detailing" dünyası derya deniz. Dolayısıyla kesenize de dikkat ediniz :)
Bu ürünleri ve kullanım talimatlarını internetten (detailingdükkanı, boyassi, yamaçlar detailing, kimyasal adamlar, erdem boya.. gibi sitelerde) rahatlıkla bulabilirsiniz.
Ayrıca hiçbiri ile herhangi bir ekonomik bağımız bulunmuyor. 

Koyun yünü Yıkama Eldiveni

- Mothers Lambswool Wash Mitt
- Auto Finesse Lambs Wool Ultra Soft Wash Mitt 
- Adam's Car Care Yün Yıkama Pedi

Mikrofiber Yıkama Eldiveni

- Gyeon Q2M Smoothie
- Chemical Guys Chenille Microfiber Premium Scratch
- Auto Finesse Deluxe Wash Mitt

Yıkama İçin Fırça Başlığı (Eldivenle yoruluyorum diyenler için)
- Aliexpress ten milk silk mop

Not: Eldiven ve başlıklar için CD testi yaparak araçta kılcal çizik yapıp yapmayacağını öğrenebilirsiniz.

Cilasız Şampuan

- Nanolex Pure Shampoo
- Zymöl Auto Wash
- Sonax Red Summer

Cilalı Şampuan

- Valetpro Poseidon
- Sonax Wasch Wax cilalı şampuan (yeni formül sarı renk olanı)

Kurulama Havlusu

- Chemical guys Mammoth
- Gyeon Silk Dryer

Yıkama Sonrası Hızlı Cila (Quick Detailer)

- Sonax BSD
- Nanolex Wet Coat
- Gtechniq C2V3

Katı Cila

- Soft 99 fusso
- Soft99 authentic

Nano koruma

- Gtechniq csl
- Dr beasleys nano resin

Kil

-Valet pro turuncu (soft)

-Valet pro mavi

Demir tozu sökücü/Balata Tozu Temizleyici

-Valetpro Dragons Breath
-Auto Finesse Iron Out

Jant Temizleyici (Rutin yıkama sonrası daha çok gündelik kullanım ve yumuşak kirler için)

-Valetpro Bilberry Wheel Cleaner
-Sonax falkenreiniger

Deri Temizleyici/Bakım

- Valetpro Leather Soap
- Gtechniq L1
-Swissvax Leather Cleaner (bütçe uygun ise)

Deri Koruyucu/Süt

-Valetpro Leather Protector
-Swissvax Leather Milk (bütçe uygun ise)

Alcantara Temizleyici

- Dr Beasley's microsuede cleanser (alkantara temizleyici)
- Dr Beasley's microsuede protection (alcantara koruyucu)
- Swissvax Alcanta Cleaner for Alcantara (ikisi bir arada ürün)
- Dr Beasley's Microsuede Spot Remover (alcantara "güçlü" leke çıkarıcı)
- Amway loc

İç Temizlik
- Auto Finesse Spritz

Mikrofiber Bez

- Microfaser
- Rossmann
- Hikari mikrofiber wax ve cila bezi
- Gyeon Soft Wipe
- BİM

PÜF Noktalar

- Güneşin altında araç yıkamayalım

- Benzinlik köpüğünü kullanmayalım

- Suyun araç üstünde kurumasına izin vermeden kurulayalım

- Kullandığımız ürünün talimatlarına uyalım

- Özellikle fazla ürün kullanmaktan kaçınalım

- İç temizlikte fitilleri silmeyelim, piano kaplamayı çizmeyelim, deri kısımlarda kalitesiz ürün kullanmayalım

- Araçlarımızı yılda bir iki kez butik çalışan detay merkezlerine götürelim

- Nano-seramik-glass coat, polish, motor temizliği, kaput-cam filmi uygulamaları profesyonel uygulamalardır. Evde denemeyelim :)

Kolay gelsin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam şu ürünleri foruma özel fiyatlarla bir yerlerden alabilsek / uygulatabilsek iyi olur aslında? :)  @alper32 

ayrıca çok başarılı konu olmuş ellerinize sağlık hepinizin ayrı ayrı :)  

[mention=2601]mahmut0382[/mention] hocam belki bir güzellik yapabilir [emoji4]
Hocam özelden konuştuğumuz gibi ileride bu ürünlerin satışınıda düşünüyorum ama şimdilik satış yapacak kadar hem ürünüm yok hem satışla ilgilenecek zamanım yok. Fakat sözüm olsun ileride böyle birşey olursa golf tutkusuna özel bir indirim yaparım.

// Güncelleme

Sitede listedeki bazı ürünlerin satışını yapıyorum. İncelemek isteyenler için: https://www.detailingdeposu.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel ve biigilendirici bir konu olmuş. Emeğinize sağlık dostlar.Özellikle Yaz aylarının başladığı şu günlerde aracına bakım temizlik yapacak olan dostlarımız faydalanacaklardır.

@mahmut0382

@forzaGilles  :'(

Merhabalar,

Hocalarımın tavsiyeleri içerisinde Meguiars'ın sarı şampuanı, mikrofiber yıkama eldiveni ve auto finessenin iç temizlik için spritz isimli ürünleri de epey yer almıştı. Bende bu tavsiyeler üzerine almıştım. Bu liste de olmayınca şaşırdım  X(

Emeğinize sağlık hocam çok yararlı bi çalışma yapmışsınız bu ürünlerin hepsi kalitesini ve faydasını kanıtlamış ürünler...

Chemical guys mammoth isimli kurulama havlusunun ne kadar fiyatı olduğunu en kolay nerden temin edebileceğimiz hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Rexterr meg'in şampuanı iyi fakat yıkama eldiveni başarılı sayılmaz. Ben 3-4 yıkamada elden çıkarttım.

@OzanKaya ürünleri fiyat ve kullanım bilgisiyle beraber mesajın giriş bölümünde yer alan sitelerden aratabilirsiniz.

Bir amme hizmeti de benden. İşin tuhaf yanı uzun zamandır detailing ürünleri araştırmakla haftayı doldurmuştum. Alper Bey'in katkısıyla artık alacağım ürünler kafamda netleştir. 

Şu an incelediğim siteden alacağım ürünleri ve fiyatlarını aktarıyorum:

Mikrofiber Yıkama Eldiveni:

Gyeon Q2M Smoothie: 114.95 TL

Cilalı Şampuan:

Valet Pro Poseidon: 58.43 TL (1 Lt)

Kurulama Havlusu:

Gyeon Silk Dryer: 107.95 Tl

Yıkama Sonrası Hızlı Cila (Quick Detailer):

Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer: 40.95 Tl

Demir tozu sökücü/Balata Tozu Temizleyici:

Valet Pro Dragons Breath Demir Tozu Temizleyici: 62.95 Tl (500 ml)

Jant Temizleyici:

Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner Jant Temizleyici: 38.95 Tl (500 ml)

Deri Temizleyici/Bakım:

Valet Pro Leather Soap Deri Temizleyici: 56,95 Tl (500 ml)

İç Yüzey Temizleyicisi:

Auto Finesse Spritz Interior Detailer Spray İç Detay Spreyi: 49,95 Tl (500 ml)

Mikrofiber Bez:

Bim: 8,95 Tl

Genel Toplam: 540.03 Tl

Merhabalar,

Hocalarımın tavsiyeleri içerisinde Meguiars'ın sarı şampuanı, mikrofiber yıkama eldiveni ve auto finessenin iç temizlik için spritz isimli ürünleri de epey yer almıştı. Bende bu tavsiyeler üzerine almıştım. Bu liste de olmayınca şaşırdım  X(
Meguiars'ın sarı şampuanı çok toz tuttuğu için dahil etmedik., diğer bir sebebi ise kendisinden çok daha iyi olan şampuanlardan pahalı olması., yıkama eldiveni daha öncede yazmıştım kalitesiz bir ürün araçta çizik oluşturuyor daha kaliteli eldivenler mevcut ben meguiars'ın eldivenini jantları temizlemede kullanıyorum., Auto Finesse Spritz iç temizlik spey'i güzel ve başarılı bir üründür, gözden kaçmış., @alper32 hocama burdan haber verelim eklesin;)

Bu ürünlerin muadillerini kullandım. Çift kova yönetimi, yok efendim farklı tipte bezler, güneş altından yıkamama derken arabada hala deli gibi kılcal çizik oluşuyor. Ne yaparsam yapayım piano black kaplama da toz kalıyor ve çizikler ortaya çıkıyor. Ya aklını oynatacaksın ya da umursamayacaksın.  Ben umursamamayı öğrenmeye başladım. Tavsiye ederim. 

@tahtelbahir Haklısın, fakat bu detay işi aslında zevk işi, hobi. Uğraşırken aldığın zevk yanına kar kalıyor. Yoksa benim piano kaplamada çizik, kaput taş izi dolu :)

Merhabalar,

Hocam listeyi f/p oranından iyi ürünleri katmaya çalıştık megin şampuanıda güzel yoksa . Eldiven konusunda ise ben meguiarsın eldivenin kullanmaktayım ve memnunum . Aldığım sıralar en iyilerinden biriydi daha sonra daha güzel eldivenlerin çıkması bu eldiveni kötü yapmaz .

@Rexterr meg'in şampuanı iyi fakat yıkama eldiveni başarılı sayılmaz. Ben 3-4 yıkamada elden çıkarttım.

@OzanKaya ürünleri fiyat ve kullanım bilgisiyle beraber mesajın giriş bölümünde yer alan sitelerden aratabilirsiniz.
Hocam 3-4 yıkamada neden elden çıkardınız ben bayadır kullanıyorum ve memnunum . Kendi aracımda çizik konusunda çok memnunum . 

Hocam listeyi f/p oranından iyi ürünleri katmaya çalıştık megin şampuanıda güzel yoksa . Eldiven konusunda ise ben meguiarsın eldivenin kullanmaktayım ve memnunum . Aldığım sıralar en iyilerinden biriydi daha sonra daha güzel eldivenlerin çıkması bu eldiveni kötü yapmaz .

Hocam 3-4 yıkamada neden elden çıkardınız ben bayadır kullanıyorum ve memnunum . Kendi aracımda çizik konusunda çok memnunum . 
Aracı çizmeyen bir eldiven fakat özelliğini çabuk kaybetti, bilek lastiği gevşedi. Ayrıca eldivenle yıkamak zor gelmeye başladı. 

Geri
Üst Alt