Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

@alper32 hocam şimdi benim geçen sene almış olduğum sarı şampuanım var daha bitmedi bu nedenle forumu okuduğum kadarıyla hızlı cila kullanamıyorum.  sarı şampuanım bittikten sonra cilasız olan nanolex yada sonaxın hangisini almalıyım. hızlı cila olarak Nanolex Wet Coa mi Gtechniq C2V3 mü videolardan izlediğim kadarıyla nanolexi sadece püskürtüyoruz sonra su tutuyoruz gteching ise mf bezle siliyoruz gibi hangisi daha iyi sizce

birde sarı şampuandan sonra diğerine geçerken birşey yapmalımıyım. bu arada aracın üstünde diamond gloss boya koruma var :000042-medium:

@tahir81 şampuan olarak sonax red summer uygun olur.

Diamond gloss koruma varsa üzerine c2v3 ne ölçüde tutunur bilemiyorum ama Sonax bsd nin tutunduğunu biliyorum. Net bilgi için uygulama yapan yere danışabilirsiniz. 

Meguiar's ürünlerini beğenmeyenler olmuş ama bence Sarı Renkli Ultimate Wash&Wax çok kaliteli bir şampuan. Doğal malzemelerden yapılmış aracı en iyi şekilde koruyan şampuanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Şampuan'ın içinde Bal Mumu ve Doğal Cila Carnauba bulunuyor. Toz tutma gibi bir sıkıntısı yok şampuanın, 3.5 litre suya 4 kapak şampuanla yıkanırsa araç üzerine yağmur yağsa dahi uzun süre parlak ve temiz görünüyor. Yağmur kaydırıcı özelliği de mevcut. Zamanında @silvershadow Murat hocamın, forumdaki konularındaki tavsiyeleri sonucu bu şampuanı ve diğer Meguiar's ürünlerini tercih etmiştim ve çok memnunum. Ürünün fiyatı pahalı olabilir fakat verilen paraya kesinlikle değer. Ayrıca ayda 1 kez yıkama ile şampuan yaklaşık. 2 yıl yetiyor.

Meguiar's Wash Mitt konusunda da çok başarılı. Çoğu Detailingci tarafından tercih ediliyor.

Water Magnet'te çok kullanışlı bir ürün. Rakipleri daha çok su emiyor fakat çok ağırlaşıyorlar ve kurulama çileye dönüşüyor, bunun böyle bir sıkıntısı yok. 

Lastik Parlatıcı konusunda ise yine Meguiar's'ın High Endurance diye geçen Jel lastik parlatıcısı rakipsiz bir ürün. Kuru havada lastik üzerinden 30 gün çıkmıyor. Ve lastiği dış etmenlere karşı çok iyi koruyor. Su kaydırıcılık özelliği parlaklık gittikten sonra dahi devam ediyor.

Ama iç temizlik ürünleri olarak Meg'de bazı ürünlerde galiba silikon bulunuyormuş bundan dolayı tercih etmeyi düşünmüyorum.

Meg çoğu üründe biraz pahalı fakat indirim olduğunda bayağı ucuza geliyor. HB'den takip edin derim.

Merhaba arkadaşlar sonax bsd tam olarak nasıl uygulanır bir video linki mevcut mu ? Bir şu videoda yeriyomu övüyomu anlamadım sol taraf ıslak kalıyo sağ taraf kuru kalıyo :)

3 saat önce, EMİR yazdı:

Merhaba arkadaşlar sonax bsd tam olarak nasıl uygulanır bir video linki mevcut mu ? Bir şu videoda yeriyomu övüyomu anlamadım sol taraf ıslak kalıyo sağ taraf kuru kalıyo :)

BSD kuru yüzeye sık sil parlat şeklinde uygulanan bir hızlı cila. Vidyoda 3m in katı cilası daha iyi bir su iticilik sağlamış. Zaten genel olarak katı cilalar sıvı ve hızlı cilalardan daha iyi su iticilik sağlar ve uzun süre dayanırlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
6 saat önce, EMİR yazdı:

Yalnız BSD yi uygularken panel panel uygulayın., yani aracın tüm yüzeyine sıkıp sonra kurulamaya aman girişmeyin., önce panelin büyüklüğüne göre 2-3 yada 4 fıs sıkıp nemli bir bez ile panelin tüm yüzeyine yayın., sonra başka bir temiz kuru bir cila bezi ile iyice sildikten ve kuruladıktan sonra işiniz bitince diğer panale başlayın, yüzeyde kurumasını (asla izin vermeyin) beklemeden güzelce silmelisiniz..! 

Ve kaporta sıcak iken yada güneş altında uygulamayın., Kış aylarında BSD'yi bagajda saklarsanız donabilir.

@forzaGilles hocam teşekkürler. Bu işlerde amatörüm farklı bir uygulama ve ürün önerin varsa o yöntemi uygulayabilirim. Benim ki hobi ve aracın daha parlak gözükmesini sağlamak aynı zamanda boyayı korumak.

@forzaGilles hocam teşekkürler. Bu işlerde amatörüm farklı bir uygulama ve ürün önerin varsa o yöntemi uygulayabilirim. Benim ki hobi ve aracın daha parlak gözükmesini sağlamak aynı zamanda boyayı korumak.
Hepimiz amatör ruhluyuz hocam :) BSD iyidir sadece yüzeyde kurumasına izin vermeyiniz yeter., BSD bittikten sonra Nanolex 'in Final Finish diye bir ürünü var uygulaması biraz daha kolay su ve kireç lekelerine karşı etkili ve koruma sağlıyor., su bazlı bir üründür ve silikon içermediğinden boyaya dost bir üründür, ve bu sebebten yüzeyde gözden kaçmış kalıntı kalsa bile leke bırakmıyor silince geçiyor., Bir ürün su bazlı ise korkmayın güvenle kullanabilirsiniz ve mümkün mertebe silikon bazlı ve solvent içeren ürünlerden uzak durmak gerekli.. 

@forzaGilles üstadım daha sonax almadım nanolex öneriyosanız onu alabilirim. Birde nanolex final finishin doğru uygulanışını gösteren bi video linki verebilirsiniz çok iyi olur.

@forzaGilles üstadım daha sonax almadım nanolex öneriyosanız onu alabilirim. Birde nanolex final finishin doğru uygulanışını gösteren bi video linki verebilirsiniz çok iyi olur.
Hocam daha almadıysanız nanolex'i öneririm., Video şuan bulamadım kullanılışı 2-3 measj yukarda aynı BSD için yazdığım şekilde kullanılıyor.

bej koltukların temizliği için tavsiye alabilir miyim 

bej koltukların temizliği için tavsiye alabilir miyim 
Valet pro carpet cleaner çok kirli ise halı yıkama makinesi kullanmanızı tavsiye ederim.

Aşağıda valet pro 1/10 sulandırma ile elde ettiğim sonuç var.

65d566decf3fac664d4dd1deac77b0d8.jpg

Valet pro carpet cleaner çok kirli ise halı yıkama makinesi kullanmanızı tavsiye ederim.

Aşağıda valet pro 1/10 sulandırma ile elde ettiğim sonuç var.

65d566decf3fac664d4dd1deac77b0d8.jpg
hocam benim cam filmini takarken ıslatmak için kullandıkları sıvı kapı iç kısımda kuruyunca lekeler bıraktı. kol dayama ile cam arası kısım.

onları giderebilir miyim sizce ? ziebart diye yaptık , lekelerle uğurladılar bizi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam benim cam filmini takarken ıslatmak için kullandıkları sıvı kapı iç kısımda kuruyunca lekeler bıraktı. kol dayama ile cam arası kısım.

onları giderebilir miyim size ? ziebart diye yaptık , lekelerle uğurladılar bizi.

Hocam carpet clenarı bir kapta 1/10 hazırlayın kaba mf bir bezi batırın sıkın ve kirli yüzeyi silin daha sonra temiz ve kuru mf bez ile tekrar silin. Lekeler gidecektir.

Geri
Üst Alt