Neden Golf'ümü kendim yıkıyorum?

bugün golf'ümü yıkadım, mor şampuan olarak bilenen Meguiar's NXT GENERATION ile köpükledim. Sonrasında Meguiar's Ultimate Quik Wax ile cilaladım.

Ekli dosyayı görüntüle 6887

@fcsrnvalla 4 kapak bile köpurtmedi neden bilemedim 

Aynen yıkayıp kurulama yaptığım bir yere illaki su değiyor ve tekrar kuruluyorum orayı zor oluyor valla

Daha önce burada ve başka yerlerde parça parça yıkayın diye okumuştum ondan. 
Çok geç bir cevap olacak ama en azından bundan sonrasında aklınızda bulunsun ; sarı şampuan kendinden cilalı olduğu için çok köpürme özelliği yoktur. Ayrıca şampuanı kovaya döktükten sonra tazyikli suyu direk üzerine sıkmayın bu şampuanın özelliğini azaltacaktır.

Ben kumaş yüzeylere, özellikle kapıdaki ve ortadaki kol dayamadaki kirlenmelere karşı ( siyah döşemenin rengi griye çalmaya başlıyor ) A101'de satılan bu ürünü kullanıyorum sonucunda geçiriyor kumaştaki kirleri sizce buna devam etmeli miyim? Önereceğiniz bir ürün var mıdır? Dediğim bölgeler sürekli kirleniyor çünkü.

Ekli dosyayı görüntüle 8431

Terapi hocam. Rahatlama. O arabayı yıkayınca bir yorgunluk atma geliyor insana. Yoksa vur suyu geç.

Ben valla her haftada 1 kere giderim akşam 9 da akşam 11 gibi cıkarım istasyonun yıkamacısından hem muhabbet hem sohbet :D  sohbet dışı tabi arabamı iç dış komple yıkar temizlerim önce suyumu vururum temiz bi sonra şampuanımla yıkarım sonra güzelce bi kurularım her yerini sonra kaputu açar motorunu temizlerim bitmedi sonra  jant parlatma temizleme ince ince oralar bittimi sonra geçerim içini torpido konsol bölümünü temizlerim yıkarım ince ince her pisliği temizlerim :D  2 saatimi yerim böyle ve inanın o 2 saat su gibi akıp gidiyor

İnsan kendi malını yıkarken kılcak çizik olmamasına bile dikkat eder çünkü :p

1.2 tsı Comfortline sürüş konfor ve ışık paketlim.

Manuel Manuel Manuel...
7654fd3bf3778bd5369bdab158f23abf.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahhh bide yıkandıktan sonra sıfır faça /sıfır sürtme ile mutlu mesut kurulayıp cilalarken göze takılan şu kaput +ön tampon+ön çamurluklardaki  taş izleri olmasa??? 

Kaputta 7-8

Ön tamponda 10-15

Ön sağ sol çamurluklar da 3-5 tane boyaya zarar vermiş taş izi var.

Ahhh bide yıkandıktan sonra sıfır faça /sıfır sürtme ile mutlu mesut kurulayıp cilalarken göze takılan şu kaput +ön tampon+ön çamurluklardaki  taş izleri olmasa??? 

Kaputta 7-8

Ön tamponda 10-15

Ön sağ sol çamurluklar da 3-5 tane boyaya zarar vermiş taş izi var.
Nazarlıkta lazım Araca Hocam :)   (y)

@atakom Onun önüne kaplama ile geçebilirsiniz, önce bir detay yaptırın. Piano black malzemeler malesef çok narin, çok fazla müdahale edemezsiniz, işlem yapamazsınız. (Çabuk ısınır istenmeyen sonuçlar oluşabilir) Kesinlikle profosyonel bir yerde işlem yaptırmanızı tavsiye ederim..

Geri
Üst Alt