Normalde verilen değer 2.2 bar veya 32 psi. Ancak ben son zamanlarda 34 psi basıyorum. Çok fazla dezavantajını görmedim. Muhtemelen yakıt tüketimine katkısı da olmuştur.

Merhaba ;

Öncelikle hoşgeldiniz, aracınızda keyifli sürüşler dilerim , ilgili bilgileri aşağıda paylaştığım topikten öğrenebilirisiniz.

Merhabalar.. Ben d artık bir Golf sahibi oldum ve merak ettiğim bir şey var.. Golf 7 MidPlus Sahibiyim ve lastik basıncını nasıl yapmalıyım..Önerilen ve arabada yazan haricinde 4 kişilik bir kullanım için 195/65/15 için ideal ya da tecrübe ile sabit lastik basınçları ne olmalı.. Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşeekürler..
Değerli Hocam 

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Sürücü tarafında kapı içerisinde bulunan plakadaki  değerleri bire bir uygulamanızı öneririm. 

Fakat ölçüm ve hava basma işini bir benzinliğe ziyade lastikçiye yaptırmanız için tavsiyede bulunayım. 

Son bir hatırlatma: 

Lastikçi abi 36 hava basalım diri dursun.. sözünü duyar duymaz hiç duymamış gibi yapın ve kapı içerisindeki plakada yazılı değerde hava bastırın.

Israr edecektir; aldırmayın.. :)

Aracım golf değil ama retrofit için takipteyim :)  uyarı amaçlı konuyu yukarı çekeyim

Aracım 2016 model 48.000 km'de cc
Yalıtım yapmak için sağ ön davlumbazı söktüğümde karşılaştım, yayın arkasında kalıyordu öne çektim. Diğer tekerleklerde problem yok. Aracımı Malatya Miram'dan almıştım. 3 kere başka illerde bakıma girdi. Çok büyük bir ihmal bu, sorumsuzluk. 

Araçlarınızı kontrol etmenizi öneririm.

@silvershadow hocam seni o kadar iyi anlıyorum ki aynı duygular içerisinde olmakla beraber 3 yıldır aracı kullanıyorum fabrikasyon durban alimünyüm spor süspansiyon araç ve çıldıracak gibiyim konfor kaybını hissediyorum yardımcı olabilir misiniz

Merhabalar konuyu 1.0 rline golf aldığım için forumda gezinirken gördüm. Aracımda spor süspansiyon var bayiden çıkınca biraz sert karakterli geldi araç. Aslında bam güm vurmuyor ancak formentor’e göre daha sert geldi onda 19 inç yeni aracımda 17 inç jant var. Bayiyi arayıp forumda gördüğüm bu konuyu anlattım bana verdikleri cevap: “Ali bey aracı hazırlayan arkadaşla görüştüm 3 tane takoz varmış almış hepsini lifte kaldırıp aracı” şeklinde oldu. Daha sonra gidip lastik basınçlarını kontrol ettim, ön tekerler 44 imiş 36 yaptım. Arkalar 41 imiş onları da 36 yaptım. Kapı içlerinde normal yüksüz kullanım için 36 yazıyordu o yüzden bu değerleri uyguladım. Ancak araç hala formentor’e göre sert gibi hissettiriyor. Spor süspansiyonun karakteri mi bu? Bayiye güvenmelimiyim 3 tane takoz mu çıkıyor bunlardan? Not: aracın sürüş keyfi inanılmaz güzel kim bilir 1.5 nasıldır. Özlemişim Golf’ü.

Geri
Üst Alt