Golf 7 Fabrikasyon ve kronik arızalar linkli listesi

Benim araçta da şöyle bir problem var direksiyonu tam sağa çevirip hareket ettiğimde sağ önde tık,tık şekilde ses gelmekte ancak solda kesinlikle böyle bir durum yok.Daha önce başına böyle bir durum gelen var mıdır?

Benim araçta da şöyle bir problem var direksiyonu tam sağa çevirip hareket ettiğimde sağ önde tık,tık şekilde ses gelmekte ancak solda kesinlikle böyle bir durum yok.Daha önce başına böyle bir durum gelen var mıdır?
Bu ses sürekli mi yoksa sadece gaza bastığınız zaman mi geliyor? Ayağınızı gazdan kaldirdiginiz zaman ses kesiliyorsa aks kafasında problem olabilir. 

Aracınız kaç km'de acaba? Bu sorun uzun sürelerde ortaya çıkar ancak. 

Bu ses sürekli mi yoksa sadece gaza bastığınız zaman mi geliyor? Ayağınızı gazdan kaldirdiginiz zaman ses kesiliyorsa aks kafasında problem olabilir. 

Aracınız kaç km'de acaba? Bu sorun uzun sürelerde ortaya çıkar ancak. 
Gaza basma durumunda ve sadece düşük hızlarda bu durum var.Aracım 6.500 km de

Arkadaslar merhaba,

Kim bilir ne zamandir bu halde bilmiyorum ama gecen gun kardesim farketti.Sol sofor kapisi hoparlorunden ses gelmedigini (arac 1.4 highline dsg).Bugun musait oldugundan rica ettim servise gostermis.Kapi dosemesini söküp kontrol etmisler.Hoparlor degisecek demisler,patlakmis ( bas patlamis gibi birseyler demisler).Cok cok az bir ses geliyormus.Yikamadan falan olabilir demisler ama dikkat ettigim bi konu ,ondan olduguna pek ihtimal vermedim.Araci sakin kullanir,muzigi de sakin sakin kısık dinlerim😊,yani kullanim tarzindan oldugunu da sanmiyorum.

400 tl civari bir fiyat vermisler.

Bu sorunu cozucek fiyat olarak servise kıyas ile daha samimi 😓 cozum tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Arkadaslar arac daha sıfır 100 km oldu arac 1.6 tdi higline bugun markete kadar gittim toplamda 2 km yol anca yapmısomdır aracı park edip stop ettim aracın fanı 2 dk aralıksız deli gibi calıştı ve durdu bu durum normalmidir aracı kısa mesafelerde kullanıyoruz hep bu arada kafama takıldı bu konuyla ilgili yardımlarınızı ve cvp larınızı bekliyorum saygılarımla 

@Zaytung dpf filtresi temizliği için Dan çalışır, zaman zaman aracınızla şehirlerarası yola çıkıp yüksek devirde gitmekte yarar var. 8-10 dk devir çevirseniz yeter de artar zaten araca. Yok yapmazsanız zamanla partikül filtresi dolu uyarısı vs alırsınız.

Bu hatayı arabayı ilk aldığım günden 1 hafta sonra vermişti. Servise götürdüm ayarladılar hallettiler herneyse.... Arabanın bakmını yaptırdıktan yanlış hatırlamıyorsam 2 ay sonra yine aynı hatayı verdi "Front Assist Hizmet Dışı" devre dışı değil arkadaşlar HİZMET dışı yani çalışıyor ama hizmet vermiyor bu sorun neden oluyor ? 

Şimdilik arabanın sigortası var diye rahatım ama yarın birgün garantisi bittikten sonra da bu hatayı vermeye devam ederse bununla başa çıkamam ben...
Aracı aylık ödeme ile satın almıştım acaba aldığım yere götürüp kusurlu araba diyerek değiştirebilir miyim ?

20190107_125652.jpg

20190107_131529.jpg

Bu hatayı arabayı ilk aldığım günden 1 hafta sonra vermişti. Servise götürdüm ayarladılar hallettiler herneyse.... Arabanın bakmını yaptırdıktan yanlış hatırlamıyorsam 2 ay sonra yine aynı hatayı verdi "Front Assist Hizmet Dışı" devre dışı değil arkadaşlar HİZMET dışı yani çalışıyor ama hizmet vermiyor bu sorun neden oluyor ? 

Şimdilik arabanın sigortası var diye rahatım ama yarın birgün garantisi bittikten sonra da bu hatayı vermeye devam ederse bununla başa çıkamam ben...
Aracı aylık ödeme ile satın almıştım acaba aldığım yere götürüp kusurlu araba diyerek değiştirebilir miyim ?

Ekli dosyayı görüntüle 18282

Ekli dosyayı görüntüle 18284
Garanti süresince 3 kez tekrarlar mahkeme yolu ile dediğiniz mümkün. Mahkeme olmadan vermezler. 

@yusuf bilgilendirme için teşekkürler, peki bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Yazılımsal mı yoksa donanımsal hata mıdır? 

@yusuf Bu sensör tam olarak nerde bulunuyor? Park sensörleri küçük yuvarlak olanlar, acc nin sensörü farklı olması gerekiyor sanırım! 

Vw ambleminin arkasında gizli bir şekilde ya da ön tampon ızgaralarının orada diye biliyorum hocam 11 ve 8 numaralar hocam modele göre değişiyor

2770BFDA-C0EC-4ED3-8D60-A5C94FC12313.jpeg

31179101-04E9-492D-BB90-EB8167E8E528.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar daha önce başına gelen varmı bilmiyorum ama bi üst post'ta ACC'nin hizmet dışı kaldığını yazmıştım....Servise götürecek zamanım olmadı bugüne kadar. Daha az önce arabayı başka bi yere park etmek için çalıştırdım tabii  o anda farketmedim daha sonra arabayı yerine park ettikten sonra o sarı ünlem işaretinin olmadığını gördüm kendi kendime "hadi len" dedim sonra denemek için arabayla çevrede bi tur attım ve anlam veremedim ama bildiğiniz çalışıyor. Herhangi bi mudahale etmedim daha önce servise götürene kadar kalsın dedim. Fakat bu problemin neyden kaynaklandığı kafama takıldı toz kir çamur deseniz belki ama hiç bi temizleme girişiminde de bulunmadım. Anlamadım gitti...Fotolar aşağıda...

Neyse benim için iyi oldu bu, hem servise gitmekten kurtuldum hem can sıkıcı olan bu durum kendi kendine geçmiş oldu =)

20190128_133222.jpg

20190128_133507.jpg

Geri
Üst Alt