17 inch "Dijon" Alüminyum Jantlar-225/45/R17 lastikler

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ

Opsiyonel donanım kodu: PJ5

Tutarı: 570 TL.  (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar: (1G6 veya 1G3 ile alınabilir)

*Highline donanımında standart jant olarak sunulur. Bu jantları bir başka jantla değiştirmek isterseniz bu durumda toplam tutardan 539 TL düşüleceği ve bagajınızdaki 5. Dijon'dan da vazgeçeceğiniz anlamına gelir.Tam boy Alümiyum stepne tutarı 483 TL daha düşüleceği anlamına gelir.

Yer tasarruflu stepne zorunlu olan 18 ve 19 " jantlardan birini tercih ettiyseniz

buna göre 118 TL toplam fiyata eklenecek.

*Muafiyetlerinin açıklaması eğer opsiyonel olarak alınacaksa ister tam boy Alüminyum stepne ile veya yer tasarruflu stepne ile alınabileceğidir.

Dijon, hayranları ve fanları ve de fotoğraflarıyla kendine hayran bırakanları varken.....

Durbanları daha henüz paylaştığım için fazla söze gerek yok kanaatimce...

Fakat sayılar ve sayısal düşüncenin sahibi olduğuna şüphe olmayan bir mühendisi bir sanatçıya dönüştürdüğünü söylesem bilmem kifayet eder mi?

Diğerlerine sıra gelmiyor maalesef.

İşte bu fotoğrafları çeken kişinin duygularını şöyle yüzeysel bir hoşlanma olarak tanımlamak haksızlık olmaz mı?

Ki... kendisi mümkün olsa tasarım sürecinde bulunsam diyecek denli tutkundur....

Ruhumuzda yarattıkları derin tahribatın aşkın yarattığı kabuk tutan derin izlere ait yaraların işte bu fotoğraflarla kaşınması suretiyle kanatıldığını görebilirsiniz dikkatle bakınca...

Eh böylesi sızıları yüreğimizdeki aşk acısına benzetsek ve kurtulmak bir yana daha da derinleştirmek için gezdirdiğimiz gözlerimize ait bakışların Yasin Hocamın seçip paylaştığı fotoğraflarının etkisiyle gözlerimizden yüreğimize giden yolda hız sınırını aştığını söylesek yeridir.

İşte size "dijon candır" diyen aşıklardan bir örnek:

ogWVYm.jpg

RYZDX1.jpg

ogWV2m.jpg

YBdOEk.jpg
LavOR0.jpg
62Dyvl.jpg

Gun metal Dijon

qYAJNZ.jpg
7kBy1L.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dijon'ları gunmetal nasıl yapabiliriz acaba? Bir de Tungsten'e yakışır mı acaba gunmetal Murat Hocam?

ercanerten dedi:
Dijon'ları gunmetal nasıl yapabiliriz acaba? Bir de Tungsten'e yakışır mı acaba gunmetal Murat Hocam?
Tungsten ile de kurşun gri ile de çok iyi gider....

Krom kaplama yapan yerlerde yapılabildiğini biliyorum.

Ancak en iyisi işin üstadına da danışalım.. @Negatiwe

@silvershadow açıkçası plastidip falan yapmak istemiyorum ama önce bir deneme amaçlı plastidip kaplamayı düşünüyorum yakışır mı diye görmek için. Adres gösterdiğiniz üzere @Negatiwe beyden yanıt bekliyorum  :)

Bence Tungsten ile mükemmel olur. Plasti dip ve ya boyama seçeneğimiz var.  Bu işi profosyonelce yapan yerler var elbette. Boyattıktan sonra beğenmezseniz biraz uğraşırsınız plasti dipte ise sök çıkar modeli gibi.

İsterseniz amator bir çalışma ile fotoğrafla oynayalım fikir verebilir.

mami077 dedi:
Ben 1.2tsi confrt sipariş verdim üstünde gelen jantları almayıp dijon 17 jant istesem ek olarak ne öderim
Hocam fabrikasyon olarak takılsa cidden ucuza denk geliyor. 570 TL

Fakat eğer sonradan takılırsa elinizdeki Dover jantlar muhtemelen kışlık jant isteyen bir dostumuza buradan satılır.

Hatta bunu bekleyen dahi var.

Lastiklerini söktürüp lastikçiye satmalı ve lastiksiz jant alırsanız üste fark ödeyerek dijon'a uygun 225/45/R 17 lastikler bakılmalı yük endeksi 91 hız endeksi en az H olmalı  XL yanaklı olursa kaldırım ve benzeri yerlere sürtünce, çukura düşünce  yarılma dayanımı yüksek olur. 

Dijon serviste sordun isterseniz oldukça pahalıdır aksesuar olarak sayılır ve tek satılır.

Piyasada 1800-2000 lira civarındadır.

Piyasa replika kaynadığı için orijinalini almaya dikkat etmelisiniz.

Örneğin lastikleriyle birlikte 1.850 TL:

http://www.sahibinden.com/listing/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-golf-7-dijon-jant-lastik-takimi-orjinal-216008609/detail

Doverlar'ı 1000-1200 liraya satarsınız ve üzerine ekleme yaparak  dijonlarınızı kullanırsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Negatiwe

Dover jantı nasıl renklendirebiliriz acaba. Araç beyaz :)

yusuf dedi:
@Negatiwe

Dover jantı nasıl renklendirebiliriz acaba. Araç beyaz :)
Hangi tonda renklendirelim hocam? Gun metal, mavi, pembe, sarı  :)
Pembe sarı falan yaparsak mazzalah mahallenin ilgi odağı oluruz hocam :) ) ) En iyisi gunmetal :)
Konusunu açtım bunun hiç ilgi göstermiyorsunuz :)

http://www.golftutkusu.com/jant-ve-lastik-hakkinda-hersey/jant-plasti-dip-nedir-uygulayan-var-mi-dayanikli-midir/
Gun metal benim aracımda nasıl olur merak ediyorum. Hoşuma giderse 4 jant uygulama 100 tl. Alıp uygulacağım :)

Geri
Üst Alt