4. Vites Titremesi Yok mu Bir Çözüm

Değerli Hocam
Doğuş merkezi arayıp şikayet kaydı açtırınız.
Mail olarak da yazarak sağlamasını yapmanızı öneririm.
Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Usta bir iki gün içerisinde merkezden cevap geleceğini söyledi. Eğer cevap olumsuz olursa veya başka bir tamirat önerirlerse dediklerinizi yapacağım.

Konu hort :)
Ben de bana öyle geliyor zannediyordum meğer böyle bir sorun varmış, tek çözüm şanzıman değişmesi olarak mı görünüyor ?

Konu hort :)
Ben de bana öyle geliyor zannediyordum meğer böyle bir sorun varmış, tek çözüm şanzıman değişmesi olarak mı görünüyor ?
Araç bende 9 yıldır var. Aldığımda 4. viteste elle tutarsam titreme hissediyordum ve halen öyle. Ne arttı ne azaldı.Hiç uğraşmayın derim. Garantiniz varsa o ayrı. Garantide bile sizi çok çok yoracak bir süreçse uğraştığınıza değer mi ? Bence kağıt üzerinde sorun olsa da pratikte bir sorun değil. Gözle görülmüyor sorun artmıyor elle tutarsanız titrediğini hissediyorsunuz.

Araç bende 9 yıldır var. Aldığımda 4. viteste elle tutarsam titreme hissediyordum ve halen öyle. Ne arttı ne azaldı.Hiç uğraşmayın derim. Garantiniz varsa o ayrı. Garantide bile sizi çok çok yoracak bir süreçse uğraştığınıza değer mi ? Bence kağıt üzerinde sorun olsa da pratikte bir sorun değil. Gözle görülmüyor sorun artmıyor elle tutarsanız titrediğini hissediyorsunuz.
Doğru hocam, devirli kullanınca azalıyor bence hatta, ama biraz düşük devirde 4. vitese atınca daha çok hissediyorum sanki. Ama çoğu bile az aslında

Merhaba,

Aracım 1.4 TSI 125 HP Manuel. Sorunum şu: Sadece 4. vitesteyken vites topuzu titriyor. Öyle ki aracı 4'e atmak istemiyorum. Serviste 4. vites dişlisi, senkromeç, rulman, keçe vs. değişti. Ancak sorun aynen devam etti. Servisteki usta yapacak bir şeyin olmadığını, eş değer bir araçla da deneme yapıp benzer sorunu gördüklerini söyledi ancak ısrarlarım sonucu bugün de vites tellerini değiştirdiler. Fakat sorun yine düzelmedi. Daha önce bu sorunu yaşayan veya bu sorunun sebebini bilenler yardımcı olabilir mi?
Merhaba 4.vites dişlisini karşılığı ile değiştirmesi gerekiyor yoksa düzelmez ben daha önce yaptım düzeliyor

Benzer sorun bende de var ama şu şekilde, 4. viteste elimi vitese koyduğumda herhangi bir titreme yok ama vitesi hafif ileriye doğru ittirirsem titremeyi hissediyorum.

Araç 2013 1.2 TSI.

Benzer sorun bende de var ama şu şekilde, 4. viteste elimi vitese koyduğumda herhangi bir titreme yok ama vitesi hafif ileriye doğru ittirirsem titremeyi hissediyorum.

Araç 2013 1.2 TSI.
Selam, eliniz viteste değilken titreme yoksa bir sorun yok. Debriyaja basmadan viteste ileri-geri hareket yaparsanız ses gelmesinden daha doğal bir durum yok. Bu hareketin yanlışlığının yanı sıra, vitese el koyma alışkanlığı da sağlıklı değil.

@rower Bahsettiğim durum diğer viteslerde olmuyor, 4. viteste belirgin, hafif itersem titreşim hissediliyor.
Vitese el koyma konusuna katılıyorum çok baskı uygulamamak lazım.

Geri
Üst Alt