14 KASIM ÖTV ZAMMI

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Son anda değişiklik olmazsa yeni ötv oranları bu şekilde olacakmış.

GOLF lerin hepsi dahil hemen hemen tüm araçlar etkileniyor. 100binTL lik araç zaten 58binTL ham fiyata sahipti şimdi olacak 120binTL

IMG-20161106-WA0006.jpg

Aracı yapan firmadan daha çok kar elde eden bir ülke. Ülke mi kursak napsak  :000049-medium:

Yorum yapıp sinirlerimi bozmak istemiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Söylenecek çok şey var ama ne yapalım, yeni Türkiye bunu gerektiriyor demek ki, olan yine bize oluyor, zengin şirkete alıyor vergiden düşüyor, bundan sonra highline yalan oldu bana. Durmak yok yola devam ! 

Ben bu habere inanmıyorum. Elindeki stokları eritmek ve yıl sonu hedeflerine ulaşmak için bir strateji olabilir diye düşünüyorum.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bu habere inanmıyorum. Elindeki stokları eritmek ve yıl sonu hedeflerine ulaşmak için bir strateji olabilir diye düşünüyorum.

Keşke öyle olsa hocam, ben güzel ülkemde daha iyiye giden hiçbir şey görmedim. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, ayrıca sene sonu stokları ile alakası yok zam 14 Kasımdan itibaren geçerli olacak deniyor. Yeni yıldan itibaren de denmiyor.

Ötv hikayesine Gölcük depremi yaralarını sarmak için sadece 3 yıl geçici süre için çıkmış, günümüzde ise %183 oranını bulmuştur. Olan halka oluyor, zengin adam zaten şirket adına fatura edip gider vb gösterebiliyor. 

@silvershadow hocam aslında 100.000 barajının altında kalan hicbir golf etkilenmiyor gördüğüm kadarı ile. Dizel otomatik ve act golf etkilenir gibi. 1.2 tsi biraz daha kıymetli bir hal alacak. Muhtemelen araç fiyatları artacak. Aracı satmayı ertelemem lazım bir süre ;)

Yerli Oto yapmaya hiç gerek yok. Boşuna masraf. Hiç üretmediğin arabadan çok daha fazla gelir elde ediyorsun. Temiz iş. 

Elin gavuru o kadar ar-ge, o kadar fabrika, işçi çalıştırma, pazarlama vs. derken bi araba üretmek için tonlarca para akıtsın. Sen yan gelip yattığın yerden onun kadar para kaldır. Vallahi bravo billahi bravo.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf

Değerli Yusuf Hocam 

Siz haklısınız gözümden kaçmış.

Hesaplamalarda "Vergisiz fiyatı" yani Net Fiyatı esas alınmakta

Haklı olmak olasılığınız var değerli Hocam 

Hedefte 1.4 ve 1.5 ve 1.6 motorlu aslında premium segmentte yer alan Mercedes C180, BMW 4 serisi ve Audi A 4 de olabilir

Yazık bizim insanımıza diyeceğimde kendi kendimize yapıyoruz :)

Hesaplamalarda "Vergisiz fiyatı" yani Net Fiyatı esas alınmakta
Hocam "Aksesuarlı Net Fiyat" da yeni ÖTV'de etkili olacak sanırım. Opsiyonlar eklenmiş haliyle 55'i geçirmemeye dikkat edeceğiz anlaşılan :(

Bakan vergilendirmede birçok parametre olacak demişti emisyon vs burada o yok ama sonradan  ilave edilerek belki son halini alabalir bakalım bekleyip gorecez.

Geri
Üst Alt