fd6 civic'ten sonra golf'ün sert gelmesi

decapita

Yeni Üye
İsim
Hakan
Arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Golf'ten genel olarak oldukça memnunum ama çukurlarda vb. araç bana oldukça sert geldi. Civic virajlarda yatıyordu falan ama bu sertlik sadece bende mi var? Forumlarda süspansiyonda takoz unutulması gibi şeylerle karşılaştım ancak öyle aşırı bir sertlik yok. Lastik basıncına hiç baktırmadım. Normal mi yoksa bir sorun mu var merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

@decapita aramıza hoş geldiniz. Öncelikle lastik basınçlarını kontrol edin. Unutulduğu çok oluyor bunların. 

@decapita aslında bir aracın virajlarda yatması (body roll) iyi bir şey değildir, aracın devrilme olasılığını arttırır, birajın dışında kalan tekerlerin viraj sırasındaki sorumluluğunu arttırır. Aracınız jantları kaç inç ? motor seçeneği nedir ? Spor süspansyion opsyionu varmı ? fd6 civic kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım ama çok belirgin bir sertlik olmaması gerekir diye tahmin ediyorum.

@Utku Lekesiz 1.2 manuel comfortline. 16 inç standart jantlı. spor süspansiyon yok. gövde yatmasının iyi olmadığını biliyorum, golf neredeyse hiç yatmıyor ama bana bariz sert geldi araç. babam da bindi, kazık gibi bu araba dedi. bana biraz konforsuz geldi. haftaya kışlıkları taktıracağım. bakalım bir değişim olacak mı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@decapita lastik basınçlarının 45 civarı olduğuna emin gibiyim şu an. Yarın ilk iş kontrol edin hocam.

@decapita Yusuf Hocqmında dediği gibi lastik havaları nı ilk fırsatta kontrol edin ya da ettirin. 

Birde Civic konfor odaklı bir araç, yol tutuş ve konfor arasında ki ince çizgiden konfor tarafına kaymış biraz. 

Golf ise o ince çizginin az biraz yol tutuş kısmında. 

Civic 5 adım konfora yakınsa golf 2 adım yol tutuşa yakın bence. Yol tutuş güvenlik açısından önemli.

Geri
Üst Alt