JANT HAKKINDA YARDIM(ÇÖZÜLDÜ)

QlanEmre34

Üye
İsim
Emre
Golf 7'ye yeni kışlık takım için jant ve sava nın lastiklerini aldım. 225/45/R17 Aldıktan sonra bugün biraz araştırmam sonucu farkettim ki arabamın orjinal jant değerlerinin ET:49(OFSET DEĞERİ) ve 7J olduğunu fark ettim. Benim aldığım jantta ise 7.5X17 ve ET:35 olduğunu gördüm. Bunun bir sıkıntısı olur mu? Arabanın jantta fazla bir içe yada dışa çıkması söz konusu olur mu? Bu konu hakkında yardımlarınız bekliyorum. Aldığım jant resimde kırmızı ile gösterilen alandadır.

Ekran Alıntısı.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yardımcı olabilecek var mı lastik ve jantı yarın taktıracam içimde bi sıkıtı oldu bu konu yüzünden

@QlanEmre34 Hayırlı olsun , 7,5 olması kışlık için bence daha mantıklı , sorun yaşamazsınız.

@yusuf Bu spacer denen olayı araştırdım ama pek anlayamadım. Yol tutuşunu arttırır mı peki? Ne kadarda soru sordum :D Kusura bakmayın tekrardan yarın görecez gerçi :D

@yusuf Bu spacer denen olayı araştırdım ama pek anlayamadım. Yol tutuşunu arttırır mı peki? Ne kadarda soru sordum :D Kusura bakmayın tekrardan yarın görecez gerçi :D
Jantları belli ölçüde dışarı taşıyarak hem yol tutuşu arttırır hemde aracın daha heybetli görünmesini sağlar. :) Bilindik markaların spacerını kullanmak lazım ama. :)  Aksi halde replika jant olayına döner iş.

Evet arkadaşlar dijon janttan sonra yeni aldığım jantı bugün taktırdım. Resimlerini atayım dedim. Birazda deneme fırsatım oldu lastikleri jantta herhangi bir dışa çıkma söz konusu olmadı sonuç olarak şu anlık memnunum.

20161103_133552.jpg

20161103_133603.jpg

20161103_133616.jpg

IMG-20161103-WA0002.jpg

@QlanEmre34 hocam dışa çıkma oldu aslında. Orjinal jant olan araca bakın yanyana. Çamurluk ile aynı hizaya gelmiş lastikler ;)

@yusuf İllaha ki olmuştur da benim taktirmadan onceki dusuncem boyle modifiyeli sahinler gibi jant disari cikar gibi zannettim :D  ama öyle bi dünya yokmuş.. :D

Böyle daha şık olmuş, bu görüntüyü yakalamak için jant ile bağlantı noktasına ekstra parça (spacer) takıyorlar normalde. Güle güle kullanın.

Geri
Üst Alt