Kutup Ayı'mın Bakım Günlüğü

@windshear Öncelikle aracınız hayırlı olsun sevdiklerinizle birlikte keyifle binmenizi dilerim., Kurulama için gyeon silk dryer 'ı şeçmenizin herhangi bir özel sebebi var mı acaba..? ben de gyeon 'nun soft dryer 'ını kullanıyorum, soft dryer ile silk dryer arasında kalmıştım ama sonra baktım ki soft dryer tüyleri daha uzun olduğundan onu seçmiştim., silk dryer 'yakından inceleme fırsatım olmasa da bana sanki cila/wax sonrası parlatma işlemi için daha uygun gibi gelmişti..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınızın hayırlı uğurlu olsun. Ankara'da bulunan üyelerin bir hayli olması sevindirici. :)

@forzaGilles

Tesekkur ederim :)

Sofy Dryer da guzeldir, detailing dunyasibda dogru/yanlis diye bir ayrim yoktur cogu zaman. Silk Dryer tamamen farkli ve yenilikci bir mikrofiber tasarimina sahip. Closed loop microfiber olarak geciyor. Fiberlerin uclari acikta degil sanki dugumlenmiscesine kapali ve birbirine dolandirilmis sekilde. 

Urunun su emisini nasil aciklasam diye dusunuyorum ama kelimeler kifayetsiz kaliyor gercekten. En buyuk rahatligi yuzeyde kolay gezinmesi ve arkasinda hicbirsey birakmamasi diyebilirim. Asagidaki videodaki gibi islak kisma koy surukle sil mantiginda calisan bi urun. 

@windshear hocam peki silk dryer ı nasıl yıkıyorsunuz? 

Bende uber Blue var. 5-6 kullanmadan sonra toz bırakmaya başladı. 

Meg yıkama eldiveni ile birlikte makinede kısa programa atıyordum hep, hatta bugün renk atmış, eldiven mavi olmuş hafif :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@KB

Kisa programda 3-4 yikamada bir yumusatici kullanarak yikadim hep. Elinizdeki uber blue gercekten uber blue mu? Ingiltereden mi aldiniz? Benim ingiltereden 5 yil once aldigim bez hala canavar neredeyse.

@windshear n11 deki detailingdükkanı'ndan almıştım. Memnun kalmadım.
gyeon'u siz nereden almıştınız?

@windshearmaşallah hocam 41 kere. elinize sağlık, harika işlemler gerçekleştirmişsiniz. keşke benimde yerim olsa da bende bu şekilde ilgilenebilsem. bizim bütün aksiyon de sadece yıkamacıda fırça sürdürtmemek :) :) :)

hayırlı, keyifli ve kazasız sürüşler dilerim...

Merhaba hocam uygulamalar çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

-3D BDX ile metal tozlarından arındırma(aşağıda eklediğim araç üzerinde morarmış olan ürün. Aslen renksiz olan ürün metal partiküller ile etkileşime girdiğinde morarıyor)

Üstte belirttiğim ürünü nasıl uyguladınız sprey ile püskürterek mi yoksa farklı bir uygulama mı?

Bende aracımı üç ay önce aldığımda kaput filimi yaptırmak istedim ama çok olumsuz yorumlar duydum beyaz araçta çok belli oluyor ve sararma yapıyor diye. Ankara da DBY Detailng ve GMG den fiyat almıştım DBY lumar 200 micron için 1000 tl istedi GMG ise 3m için 800 tl dedi.

Siz bu uygulamayı nerede ve kaça yaptığınızı paylaşabilir misiniz?

@windshear hocam peki silk dryer ı nasıl yıkıyorsunuz? 

Bende uber Blue var. 5-6 kullanmadan sonra toz bırakmaya başladı. 

Meg yıkama eldiveni ile birlikte makinede kısa programa atıyordum hep, hatta bugün renk atmış, eldiven mavi olmuş hafif :D
Aynen hocam uber blue 230gr aldım maalesef sizinde belirttiğiniz gibi 5-6 yıkamadan sonra toz bırakmaya başladı. Bunun da  sebebi deterjanla yıkamak benden habersiz makineye atmışlar ürünü su ile yıkayıp kurutmak gerek.

@Erdem

Tesekkur ederim.

Araci yikadiktan sobra, saf BDX i spreyle sikip bekliyoruz 1-2 dk icinde ak koyun mor koyun cikiyor ortaya. Sonra guzel durulamak lazim.

Kaput, camurluklar, far ve bagaj esigini Detailing Garage dan Mert yapti. Fiyat konusu farkli olabilir, aracima uygulanan film 3M Scotch serisi.

@KB

Neyinden memnun kalmadiniz merak ettim dogrusu???

Bez tek tarafli farkindasiniz degil mi? Tuysuz tarafini kullanmayin :)

@windshear Hocam fusso coat uygulama aşamasında zorlandınızmı?

Bende aracıma uyguladım çok uzun beklememe rağmen araç üzerinde kürleşmeden sonra biraz fazla katılaştı, fiber bezle ciddi anlamda zorlaştı yedirmem. Bazı yerle üstüpü ile girmek zorunda kaldım, 

ek olarak; bu ürünü kullancak olan varsa tamponlara değdirmesin :)

@umitbt

Hocam wax/sealant sürmenin püf noktası "ince" sürmektir. Hatta o kadar ince süreceksiniz ki ancak kuruduğunda gözle görülür hale gelecek. Ve ilk sürdüğünüz kuruduğundan, ortaya beyaz beyaz çıkmaya başladığında kaçırdığınız noktalar olduğunda ikinci katı uygulayabilirsiniz.

Tabiki öncesinde yüzey temizliği çok önemli. 

Fusso Coat silmesi kullandığım diğer sealant ve waxlara göre nispeten daha zor ancak üstüpü ile girecek kadar değil. Muhtemelen kalın sürmüşsünüz haliyle yüzeyden toplayamamışsınız. Uygulamada ince sürmek önemli.

Geri
Üst Alt