Golf 6 160 ps almayı düşünüyorum

Yusuf0138

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Merhabalar Honda kullanıcısıyım ama iki gün önce bindiğim bir golf yüzünden golf alıcam inşallah. Golf 6 160 hp düşünüyorum ve buna chip tuning performans için egzoz yaptırmayı düşünüyorum ve daha hp için motora ne yaptırabilirim ne kadar doğru onu merak ediyorum.  Aracı altın folyo ile kapatıp bir R görünümü vermek istiyorum araca. Bana yardımcı olabileceklerden teşekkür ederim. 

Not ilk defa bir foruma üye oldum ve kullanmayı pek bilmiyorum hatamız olursa affola

@Yusuf0138 aracınız şimdiden hayırlı olsun. Bu konularda çok bilgili değilim ama yapacaklarınızı görmek için sabırsızlanıyorum ;)

@yusuf hocam teşekkür ederim inşallah göreceğiz. Bu arada aracı buldum hasar kayıtsız 2010 ön çamurluk avuç içi kadar boyalı gri renk sanroof lu 115bin km de dsg 160 lık fiyat 53 bin iyimi sizce 

@yusuf hocam teşekkür ederim inşallah göreceğiz. Bu arada aracı buldum hasar kayıtsız 2010 ön çamurluk avuç içi kadar boyalı gri renk sanroof lu 115bin km de dsg 160 lık fiyat 53 bin iyimi sizce 
Golf 6 piyasasını çok bilmiyorum hocam. Eğer otomatik olmazsa olmaz değilse manüel almanızı tavsiye ederim. Hem peformans arttırırken kafanız rahat olur.

@yusuf bu zamana kadar hep Manuel kullandım dsg çok hoşuma gitti birde şanzuman yazılımı gördüm birinde ondan dsg düşündüm. Manuel taraftarıyım aslında ama o kafamı karıştırdı. 

Altın folyo kaplanmış fotoları görmek icin sabirsizlaniyorum.

Hayirli olsun simdiden.

Bahsettiğiniz aracı kullanmış biri olarak sorunuz gereği önce fiyattan bahsedeyim bundan 5 ay önce sunroofsuz 130 bin civarı kmde 3 parça boyası 1 parça değişeni olan aracı 47500 tl ye sattık. Ayrıca şanzımanı önceki sahibi tarafından değişmişti. Bahsettiğiniz aracıda almadan önce en çok dikkat etmeniz gereken nokta şanzıman konusudur. Birde aracın neden satıldığını iyice öğrenin hocam.

@Yusuf0138 Değerli hocam,

Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Zannımca aracın performansını kayda değer şekilde arttırmayı düşünüyorsunuz. Bu saikte kararlıysanız eğer dsg şanzıman önermem çünkü desteklediği tork gücü sınırlı; manuelde ise içiniz rahat olur. Şanzımana ne kadar yazılım atsanızda kavramayı ve dsg'nin ömrünü yersiniz.

Eğer soft yani stage 1 yazılım yapacaksanız dsg şanzıman yeterlidir fakat stage 2'ye geçeceğiniz zaman dsg desteklemekte zorlanır ve yetersiz kalır.

Stage 1 için motorda yapmanız gereken oynama yazılım + açık/ kutu içi hava filtresi takmaktır.

Stage 2 kullanım içinse downpipe veyahut komple egzoz sistemi + açık hava filtresi + intercooler + dump walve + wastegate ile desteklemeniz gerekiyor. Ayrıca aracın yürüyeni içinde coilover ve fren mekanizmasının güçlendirilmesi şart. 

Saygılarımla

Şanzıman dq250 kuru tip dsg 250 torka kadar dayanabilir yani en fazla sonrası şans işi nerde kalacağı bilinmez ondan sonra manuel almak daha sağlıklı olur bencede

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Matematikçi hocam araç galeride servise sokmadan almam zaten araç temiz duruyor dediği gibi çıkarsa motor şanzuman ve yürüyeni sağlamsa alıcam pazartesi. 1.4 tsi 122 ps passat var babamda 2010 model şanzuman kartı mı ne yanmıştı 4 bin TL tuttu korkutuyor dediğiniz gibi dsg 

@Mete45 hocam yazdıklarınız için teşekkür ederim dikkate alacağım kesin. 

Ben bi araca bindim golf 6 160 hp orijinali ama araç 240hp idi yani sahibi öyle dedi bastığımda ise hissettim. Araçta yazılım vardı turbo soğutucu hava filtresi ve komple egzoz vardı. Motorda bi kaç parça daha var dedi de anlamadım. O araç dsg idi bende sıkıntı olmaz diye öyle düşündüm.  Ama iki gün sona şanzuman sıkıntısı yaratacaksa Manuel alırım yada dediğiniz gibi stage 1 yazılım atarım bu ikisi arasında karar vermem lazım. Ama aracı doldurmak istiyorum güç seven birisiyim komple egzoz hava filtresi vs yapıcam. Air coil vs baktım da 18-19 Inc jant koyucam hemde R görünümü olcak bu yüzden basmak şart zaten ama spor yay kurtarır mı acaba teşekkür ederim iyi günler 

@Gökhan  hocam teşekkürler bende bi karar vermek zorundayım ya stage 1 atıp dsg alcam yada Manuel alıp daha çok dolduracağım

@Eralp  nasıl sence bu renk yoksa matına mı baksam 

Ekli dosyayı görüntüle 6278
Hocam benim pek tarzim degil bu tarz modifikasyonlar, yas gecti, zaman ve heves varken para yoktu simdi Allaha sukur karnimizi doyurup biraz da keyfimize ayirabiliyoruz ama bu sefer de yas gecti :) Ama guzele de guzel derim, yaoarsan guzel ur golf'e. Mat da olur buda olur bence...

Geri
Üst Alt