Logo Geri Görüş Kamera ve CarPlay ~ Multimedya Hakkında.

muratcna06

Yeni Üye
İsim
Murat
Araç
Golf7
Arkadaşlar herkese sağlıklı günler dilerim.
Logodan geri görüş kamerası ve CarPlay aktivasyonu yaptırmak istiyorum.

2016 highline aracımda aşağıdaki resimdeki ekran mevcuttur.

Ekran içeriğinden sistem bilgilerine gittiğimde aşağıdaki bilgiler yazmaktadır.
Cihaz Parça no: 3QOO35 819A
Donanım: 523
Yazılım: 0624
Medya codec: 1.2.0

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Değerli bilgileriniz ve geri dönüşleriniz için teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• 1681827276552.png
    1681827276552.png
    909 KB · Görüntüleme: 27

Benim bildiğim torpido gözünde bulunan ünitenizin kodu ve özelliği

Upvote 0
Merhaba, konu hakkında kendi yaptığım araştırmaları sizinle paylaşayım. Kendi aracımda da bu işlemi yapmak istediğim için konuyu araştırmıştım. Öncelikle şuan mevcutta bulunan media cihazınız görüntü desteklemiyor. Bunun için görüntü desteği olan cihazlardan temin etmeniz lazım. Bu cihazlar 5Q0 035 824, 5Q0 035 840, 3Q0 035 824, 3Q0 035 840, 5Q0 035 869 gibi parça kodlarına sahip cihazlardır. Güncel olarak servisteki rakamları 35.000₺ - 50.000₺ arasında değişmektedir. Bu yüzden maliyeti daha uygun olarak çıkma ürünler tercih edilmektedir. Bu ürünleri full set olarak ya da ayrı ayrı @HONEY Bülent beyden de temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mevcutta bulunan media üniteniz (markası Delphi ise oluyor diye biliyorum) cracklenip, yazılım desteği sağlayarak kamera aktivasyonu yapan yerlerin olduğunu da tespit etmiştim lakin araştırmalarım neticesinde bu uygulamalardan sonra genelde donma, kasılma gibi problemler yaşandığı için direkt media ünitesini değiştirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ekranıyla birlikte aşağı yukarı 15.000 - 20.000₺ gibi bir bütçe ile kamera desteği olan ünite, ekran, çerçeve ve carplay destekli usb portuyla beraber maliyeti olacaktır. Bu işlemden sonra kamera tedarik ederek bunun bağlantısını yaptırıp, kameranızı kullanabilirsiniz.

Upvote 0
Unite degisimi sart

Hepsi mevcut orjinal :)
@AuralPsynapse hocamın detaylı anlatımı için teşekkür ederim, bizi üzmeyecek ucuz yollu nasıl çözebiliriz Bülent hocam.
Ekran olduğu gibi kalsa sadece o ünite değiştirsek nasıl bir ünite takarız ne kadara mal olur. Teşekkürler. @HONEY

Son düzenleme:
Upvote 0
@AuralPsynapse hocamın detaylı anlatımı için teşekkür ederim, bizi üzmeyecek ucuz yollu nasıl çözebiliriz Bülent hocam.
Ekran olduğu gibi kalsa sadece o ünite değiştirsek nasıl bir ünite takarız ne kadara mal olur. Teşekkürler. @HONEY
Hocam sizin hem ünite hem ekran bu iş için uygun değil,yani tek başına ünite işinizi çözmeyecek.5.8inch kenarları parlak piano black çerçeve ekranlar carplay'lı üniteleri desteklemiyor,en az 6.2inch ekran bulmanız gerekecek.

Upvote 0
Hocam sizin hem ünite hem ekran bu iş için uygun değil,yani tek başına ünite işinizi çözmeyecek.5.8inch kenarları parlak piano black çerçeve ekranlar carplay'lı üniteleri desteklemiyor,en az 6.2inch ekran bulmanız gerekecek.
Çok teşekkür ederim,
malesef şu an bütçeme uymadı girmeyeceğim gibi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt