Golf R dönüşüm

YwolfpackY

Üye
İsim
Burak
Highline aracıma GOLF R çevirmek istiyorum bu devirde biraz maliyetli olacak araştırma aşamasındayım MTM Garage sordum Ukoled sordum bir kaç yere sordum 70.000-80.000 aşağı söylüyorlar yazık günah deyip vazgeçiyorum fakat bir kaç değişiklik yapmak istiyorum konu dışına çıkmayacak şekilde bu konuda deneyimi olan varsa önerbilirmi aracım golf 7.5 HIGHLINE 2017 aracımda jant değişimi,direksiyon değişimi,arka difüzörü değiştiricem çatapata bana göre iş değil :)) birde ön tampon.Gördüğüm kadarı ile Taiwan malı sağlamlığı konusunda tereddütlerim var.Yapmakla yapmamak arasında kaldım.Direksiyon 15k,Ön Tampon işçiliği ile birlikte 10k,arka difüzör 1500₺ bunları yaparsam jantlarıda değiştirmem gerekecek sanırım şu anda jantlarım dijon 17 inch yine 17 inch jant almak istiyorum tekerleklerimi değiştirmel istemiyorum tekrar tekerlek masrafı yapmak istemem.

Bu arada TUNGATEN GRİ aracım onu unutmuşum yazmaya

Ekli dosyalar

• IMG_4084.png
    IMG_4084.png
    458.1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_4099.png
    IMG_4099.png
    629.2 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_4096.png
    IMG_4096.png
    393.8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_4094.png
    IMG_4094.png
    487.1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_4092.png
    IMG_4092.png
    560.2 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_4091.png
    IMG_4091.png
    466.4 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_4090.png
    IMG_4090.png
    466.5 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_4088.jpeg
    IMG_4088.jpeg
    60.7 KB · Görüntüleme: 24
  • 18ecd58f-9824-4125-81e8-2d79b708aea7.jpeg
    18ecd58f-9824-4125-81e8-2d79b708aea7.jpeg
    129.8 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_4089.png
    IMG_4089.png
    431.1 KB · Görüntüleme: 27

eski sponsorumuz semtuning ile görüş birde beyaz_garage metin ile görüş forumu söyle bence fiyat komusunda biraz yardımcı olacaklardır...

Öncelikle kolay gelsin.
Direksiyon cok iyi olur sizi baya gaza getirir,
Tampon aksaminin genelinde taiwan kullanilabilir. Sonucta mekanik gibi islevsel degil, gorselden ibaret. Bende sorun olmuyor, olacaginida sanmiyorum.
Bunlari yaparsaniz jant lazim. Lastik ve yay istemiyor iseniz max 17 takabilirsiniz. Guzel modelller var. Yakisacagindan eminim.

Maliyet konusunda ise,
Bir tuning isletmesine gidip anahtar teslim modifikasyon isterseniz iyi fiyat çekecekleri aşikar. Sektör zaten pahali ona lafimiz yok.

Parcalari uygun biçimde toplayip, boyatip, montaj ettirmek daha uyguna geliyor. Tabi vaktiniz varsa. Çünkü bu kolay bir surec olmuyor, aramak, teklif almak, kargosu, lojistiği, sanayi günlükleri, vsvs. 😃

Öncelikle kolay gelsin.
Direksiyon cok iyi olur sizi baya gaza getirir,
Tampon aksaminin genelinde taiwan kullanilabilir. Sonucta mekanik gibi islevsel degil, gorselden ibaret. Bende sorun olmuyor, olacaginida sanmiyorum.
Bunlari yaparsaniz jant lazim. Lastik ve yay istemiyor iseniz max 17 takabilirsiniz. Guzel modelller var. Yakisacagindan eminim.

Maliyet konusunda ise,
Bir tuning isletmesine gidip anahtar teslim modifikasyon isterseniz iyi fiyat çekecekleri aşikar. Sektör zaten pahali ona lafimiz yok.

Parcalari uygun biçimde toplayip, boyatip, montaj ettirmek daha uyguna geliyor. Tabi vaktiniz varsa. Çünkü bu kolay bir surec olmuyor, aramak, teklif almak, kargosu, lojistiği, sanayi günlükleri, vsvs. 😃
Jant öneriniz ne olabilir 17 inch olarak …çok anladığım birşey değil sadece 6 sene sonra bir değişim yapmak istiyorum :) ne kadar parçaları toplarsam toplayayım yine aynı fiyata geliyor toplama maliyetle toplu yapılan neredeyse aynı gibi

Son düzenleme:
Bence hiç masraf etmeyin golf 8 life paket alın 😊

hocam öncelikle tavsiyedir imkan var ise ve araca biraz daha bineceğim diyorsanız kesinlikle yaptırın ben bugün alsam imkanlarım doğrultusunda yine yaptırırdım 😊 ciddi maliyetli ve kafa karıştırıcı bir işlem.jantı ne taksam ön tampon R mı GTI mı olsun gibi ikilemde de kalınıyor çok zaman.size bir resim bırakayım kararı siz verin 🙂 yukarı da bi arkadaş ta belirtmiş beyaz garage bu işlemleri yapıyor.istanbul da iseniz anahtar teslim işinizi görecektir.ben daha önce orada işlem yaptırmadım ama direksiyonu oradan almıştım memnun kaldım

Ekli dosyalar

• 813E7303-EC38-49E7-B314-9CA054B7BAF9.jpeg
    813E7303-EC38-49E7-B314-9CA054B7BAF9.jpeg
    109.7 KB · Görüntüleme: 38
hocam öncelikle tavsiyedir imkan var ise ve araca biraz daha bineceğim diyorsanız kesinlikle yaptırın ben bugün alsam imkanlarım doğrultusunda yine yaptırırdım 😊 ciddi maliyetli ve kafa karıştırıcı bir işlem.jantı ne taksam ön tampon R mı GTI mı olsun gibi ikilemde de kalınıyor çok zaman.size bir resim bırakayım kararı siz verin 🙂 yukarı da bi arkadaş ta belirtmiş beyaz garage bu işlemleri yapıyor.istanbul da iseniz anahtar teslim işinizi görecektir.ben daha önce orada işlem yaptırmadım ama direksiyonu oradan almıştım memnun kaldım
Hayırlı olsun hocam R da karar kıldım jant konusunda ne diyorsunuz 17 inch olarak devam edicem üzerinden Djon jant var araba tungsten gri

hocam göreceli bi işlem beğeniyorsanız kalsın orjinal iyidir fakat değiştirmek istiyorum derseniz 17 inç olarak Dallas / Proteria / Durban / Dartford / Mallory … bunlar golf ile özdeşleşmiş sade şık jantlardır aracınızın rengi ile de uyumlu olacaktır . 3/4 cm aracı indirmenizi tavsiye ederim şahsen ben orjinal olarak çamurluk ve lastik arasında ki mesafeyi hiç beğenmiyorum . 225/45/17 ebatları kullanılacaksa zaten güzel bir spor yay ile konfor kaybı aşırı olmayacaktır

Geri
Üst Alt