Gümrükte Bekleyen Araçlar

ozkan1

Üye
İsim
Ozkan1
Araç
Golf 8
Merhabalar kıymetli golf ailesi,
Golf 8 impression sipariş vermiştim. Mart sonu Nisan başı teslim ederiz demişlerdi. Bugün durumunu öğrenmek için aradığımda bana "şuanda gümrükte, önümüzdeki hafta tekrar iletişime geçelim." dediler.
gümrükten araçlar neden çekilmiyor ? özellikle mi bekletiliyor ? bu süreç uzar mı ? konuyla alakalı bilgisi olanlar, tecrübe sahibi olanlar bilgilendirirse memnun olurum. :)

Golf 8 impression sipariş vermiştim. Mart sonu Nisan başı teslim ederiz demişlerdi. Bugün durumunu öğrenmek için aradığımda bana "şuanda gümrükte, önümüzdeki hafta tekrar iletişime geçelim." dediler.
gümrükten araçlar neden çekilmiyor ? özellikle mi bekletiliyor ? bu süreç uzar mı ? konuyla alakalı bilgisi olanlar, tecrübe sahibi olanlar bilgilendirirse memnun olurum. :)
Öncelikle sabırlar diliyorum hocam:) aracınızın üretimi ne zaman tamamlanmıştı daha doğrusu limana sevk aşamasına ne zaman geçmişti ?

Gümrük sınırları icinde fazladan 1 gün bekleme malın TR deki sahibine paha bicilmez ARDİYE (gümrük alanındaki depolama yani) masrafı çıkartır.

Bu ardiye bedeli malın kendi bedeli üzerinden belirlenen bir tutardır.

Bu nedenle malın tr deki sahibi (vw-tr)

Bir anönce malının ötv sini diger vergilerini ardiyesini ödeyip gümrükten cekiyor zaten

Esas zaman kaybedilen süreç
Malın gümrük otoparkından cekildikten sonra vw nin kendi depolama alanı olan sahada tır yüklemesi için gecen zamandır

Gümrükleme max 1-2 gün
Tırlara yüklenip bayilere dagıtılması 6-7 daha alıyor.

Bu nedenle arac gemiden inince bayiye gelmesi 10 günü bulabiliyor.

Öncelikle sabırlar diliyorum hocam:) aracınızın üretimi ne zaman tamamlanmıştı daha doğrusu limana sevk aşamasına ne zaman geçmişti ?
Dilekleriniz için teşekkür ederim, sanırım sizde aynı araçtan sipariş vermiştiniz ? forum konularında denk gelmiştim. Araç üretimi,limana sevk vs. gibi detayları açıkçası hiç takip etmedim, sipariş verdikten sonraki süreçlerde de ilk kez bugün aradım ve durumu sordum o da bana gümrüğe geldiğini ve haftaya iletişime geçmemizi söyledi. hepsi bu kadar :) @Cpt_33

Gümrük sınırları icinde fazladan 1 gün bekleme malın TR deki sahibine paha bicilmez ARDİYE (gümrük alanındaki depolama yani) masrafı çıkartır.

Bir anönce malının ötv sini diger vergilerini ardiyesini ödeyip gümrükten cekiyor zaten

Malın gümrük otoparkından cekildikten sonra vw nin kendi depolama alanı olan sahada tır yüklemesi için gecen zamandır

Gümrükleme max 1-2 gün

Gayet açıklayıcı olmuş bilgilendirme için teşekkür ederim @Savatage

Gümrükleme max 1-2 gün

Hocam araçların üretim fabrikasından çıkış limanına transferi ( limana sevk) neden bu kadar uzun zaman alıyor bu konuda bir bilginiz var mı? Benim 1 ayı buldu neredeyse hala limana sevk aşamasında @Savatage

Dilekleriniz için teşekkür ederim, sanırım sizde aynı araçtan sipariş vermiştiniz ? forum konularında denk gelmiştim. Araç üretimi,limana sevk vs. gibi detayları açıkçası hiç takip etmedim, sipariş verdikten sonraki süreçlerde de ilk kez bugün aradım ve durumu sordum o da bana gümrüğe geldiğini ve haftaya iletişime geçmemizi söyledi. hepsi bu kadar :) @Cpt_33
Ben sizin kadar sabırlı değilim sanırım:) Evet aynı araçtan sipariş verdim mart başında, siz siparişi ne zaman vermiştiniz peki? @ozkan1

Bir düzeltme yapayım

Kocaeli gebze Liman gümrük otoparkında gümrüklenen araçlar

Efesan holding in liman gümrük alanına 2-3 km mesafedeki efesan açık depolama alanlarına cekiliyor.

Yani vw-tr efesan la anlaşmıs tırlara yükleme öncesi bekletme süreci icin.

Jetta yıllarında

Bir gebze efesan park alanı2.jpg

Ben sizin kadar sabırlı değilim sanırım:) Evet aynı araçtan sipariş verdim mart başında, siz siparişi ne zaman vermiştiniz peki? @ozkan1
Şubat'ta. sipariş no.dan takip ediyorsanız yanıltıcı olabilir. en temiz bilgi bayiiden alabilirsiniz.

Dün (pazar) arkadaşla pejo 408 e bakalım dedik....

Profil fotoları Full oynamalı high sosyete instagram hatunları gibi araba yapmıslar . Kırmızısı hakkaten 10 numara.
Fransız arabası gönülden alırım seve seve binerim diyene simdiden hayırlı olsun.

Ben gercek hayatta almayacagım bu fransıza baktım gectim.

Rüyamda alacağım almanya kokan araclara bakalım dedik birde
Merso 700 metre aşagıda

EQ lar falan +3,5 milyon

2,1 milyona c200 e tav oldum aldım geçtim.

Rüyayı gecelim

2027 de efesan otoparkına manuel 1.0 tsi mk9 golfümüz gelse teslimat beklesek o heyecana da razıydık ....bu da sıfır ihtimal oldu.

eldeki 2017 tdi golfle +10 yıl daha devam.

Geri
Üst Alt