Bugün Cep Telefonu satın almalısınız ! Salı'ya bırakmayın...

GolfTutkulu

Paylaşımcı Üye

İsim
Ahmet
Araç
2013 1.2 TSI Midline Plus Manuel
Evet başlık çok ilginç olsun istedim.

"geçen ay resmi gazete’de yayımlanan ithalatta gözetim uygulanmasına ilişkin tebliğ’de değişiklik yapılmasına dair tebliğ ile akıllı telefonlarda adet başına birim gümrük kıymetinin 200 dolardan 350 dolara yükseltilmesidr. tebliğ 28 mart’ta uygulanmaya başlayacak.

düzenleme sonrası telefonlara 28 mart’tan itibaren en az 2 bin 500 tl zam geliyor."

Benzer şey geçmişte de yapılmıştı, o zamanlar cep telefonu sektöründe satış danışmanıydım. Yerel telefoncular 20 30 tane almak istemişti merkez izin vermemişti, teker teker satın almışlardı. Raflar bomboş idi. Ertesi gün uçan fiyatlara 2-3 ay ne biz ne müşteriler alışamadık...

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/02/20230228-18.htm

Ertesi gün zam iptal edilmiş, konu boşuna oldu 😂

Son düzenleme:

3 senedir Samsung S10e kullanıyorum, inat ettim bu telefon ölene kadar devam edeceğim hala memnunum kendisinden. Ancak yurtdışına vs çıkıp alırsam uygun fiyata yenilemeyi düşünürüm onun haricinde devam :)

3 senedir Samsung S10e kullanıyorum, inat ettim bu telefon ölene kadar devam edeceğim hala memnunum kendisinden. Ancak yurtdışına vs çıkıp alırsam uygun fiyata yenilemeyi düşünürüm onun haricinde devam :)
Ben de 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum elimdeki telefonu pek de alıştım ama gitti gidiyor nerede koyverecek bilmiyorum.

Bu fiyat değişikliğinden pahalı cihazlar da etkilenecek mi tam emin değilim.

Ben de 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum elimdeki telefonu pek de alıştım ama gitti gidiyor nerede koyverecek bilmiyorum.

Bu fiyat değişikliğinden pahalı cihazlar da etkilenecek mi tam emin değilim.

Evi köyü sattim ayfooon aldim

Yeni zamlardan sonra tel alabilmek icin tarlayida satmak gerekecek sanırım sacmalik

Bilgilendirme icin teşekkür ederiz ustad

"geçen ay resmi gazete’de yayımlanan ithalatta gözetim uygulanmasına ilişkin tebliğ’de değişiklik yapılmasına dair tebliğ ile akıllı telefonlarda adet başına birim gümrük kıymetinin 200 dolardan 350 dolara yükseltilmesidr. tebliğ 28 mart’ta uygulanmaya başlayacak.

düzenleme sonrası telefonlara 28 mart’tan itibaren en az 2 bin 500 tl zam geliyor."

Benzer şey geçmişte de yapılmıştı, o zamanlar cep telefonu sektöründe satış danışmanıydım. Yerel telefoncular 20 30 tane almak istemişti merkez izin vermemişti, teker teker satın almışlardı. Raflar bomboş idi. Ertesi gün uçan fiyatlara 2-3 ay ne biz ne müşteriler alışamadık...

14pro aldık yd mecbur. 5 sene götürür heralde

Zam dan zevk alan millet bunu 20 senedir kanıtladı zaten.

Yine kanıtlar. (Mayıs)

Benzin 50 lira olsun

İphone 14 88 bin lira olsun.

siyasi sosyal deney yapıyorlar. İtiraz olmayınca devammmmn

almam alamam. 2016'da iphone 6s Türkiyede 3.600 tl civarlarındayken 2.000e ıraktan getirtip 140 tl pasaporta kaydettirmişti. halen kullanmaktayım artık baya bi ömrünü tamamlamış halde ama o zamanlardaki gibi f/p olarak şuan 13 pro'da karar kıldım Türkiye'de sıfırı azalmış halde çünkü pek fark olmayan 14 serisinin satışını etkiliyor. ama Türkiye'de 30 küsür bin tl vermem veremem. Yine yurtdışından alıp 6.000 tl pasaport harcı vermeye razıyım :)

Bence az yapmışlar 5000 zam gelse oy alınan kesim önceden telefon mu vardı diyecek telefon almayın diyecek ve yoluna devam edecek.
Bu zam bir hiç yok hükmünde bana göre filmin içine seçimden sonra dahil olacağız. Kim seçilirse seçilsin bu değişmeyecek işin kötü tarafı.
Şaşırmadım...
Seçimi kazanmak için kendi ceplerinden dağıtır gibi savurdukları paraların elbette bir karşılığı olacaktı....
Şuan reklamlarda oynuyoruz daha filmin içine dahil olmadık...

Bence az yapmışlar 5000 zam gelse oy alınan kesim önceden telefon mu vardı diyecek telefon almayın diyecek ve yoluna devam edecek.
Bu zam bir hiç yok hükmünde bana göre filmin içine seçimden sonra dahil olacağız. Kim seçilirse seçilsin bu değişmeyecek işin kötü tarafı.

Aynen her türlü içerdeyiz...

Korkudan emekli olamıyorum yaza belki önümü bir göreyim...

Geri
Üst Alt