Replika Led stop montajından orjinal Led stop montajına:)

İsim
FMY
Araç
Golf MK7
Herkese selamlar,

Günlerimizin üzüntü dolu geçtiği bu zamanlarda öncelikle milletimizin başı sağolsun diyerek başlamak istiyorum. Çok canımız yandı maalesef ve bütün yaşananları yüreğimizde hissettik.😔 Yakınlarını kaybedenlere sabırlar diliyorum ve umarım yaralar sarılır; bilimi görmezden gelip gerekli önlemleri almayanlar ve bu olaya sebebiyet verenler de cezalarını en kısa sürede bulur 🙏🏽

Geçen ayki şiddetli lodosta nasıl olduysa stoplarım hasar almıştı. Siparişi önceden @zulalyol abi sağolsun halletti ve Led stoplarımız kargoyla dün ulaştı. Müsait bir zamanda kendisi montajını ve kodlamaları halledecek. Görselleri akabinde paylaşırım.

Edit 1: Geçici bir süreliğine sadece sol dış led stop montajımızı yapmıştık @zulalyol abimle. Görselini vakit bulamadığım için paylaşamadım, yarın paylaşacağım. Çıkacak olan replika led stopların satışı ilanım için de ciddi alıcı çıkarsa DM’den görüşebilirim.

Edit 2: Orjinal led stoplara geçme kararı aldık. Aracımızın her daim retrofit işlerini titizlikle yapan sevgili @zulalyol abi yapacak; ayrıntılar yakında :)

Herkese iyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

• 4D99C34F-F2BB-4CB0-AD22-BFE83A96EFE3.jpeg
    4D99C34F-F2BB-4CB0-AD22-BFE83A96EFE3.jpeg
    89.6 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:

Merhaba hocam, hayırlı uğurlu olsun. 1 aydır kafamda git-gel yaptıran bir konuydu bu. orijinallerini 16 bin tl ye bulmuşken. Taiwan veya çin malı olanlarda da Vland ve TC marka en iyisi diye duydum sizinkisi hangi marka ve stopların tampona yakın olan yerinin orada ( sis lambası kısmında) kabartmalı şeffaf yazı yazıyor mu mesela orijinalle farkları nedir ?

Merhaba hocam, hayırlı uğurlu olsun. 1 aydır kafamda git-gel yaptıran bir konuydu bu. orijinallerini 16 bin tl ye bulmuşken. Taiwan veya çin malı olanlarda da Vland ve TC marka en iyisi diye duydum sizinkisi hangi marka ve stopların tampona yakın olan yerinin orada ( sis lambası kısmında) kabartmalı şeffaf yazı yazıyor mu mesela orijinalle farkları nedir ?
Teşekkür ederim @Vagger_Boy güzel dilekleriniz için. Orjinalini almadığım için aradaki farkı yorumlayamam açıkçası ama benim almış olduğum bir önceki ile aynı model Çin olandan. Bakınca detayları yazarım size.

Son düzenleme:
Hayırlı uğurlu olsun tekrardan hocam. yakından baktığınızda iç ve dış stop arasında led çizgilerin oturmama gibi bir şey var mıdır yakından ?

Hayırlı uğurlu olsun tekrardan hocam. yakından baktığınızda iç ve dış stop arasında led çizgilerin oturmama gibi bir şey var mıdır yakından ?
Konuyu açan kişi ben değilim arkadaşın sorusu üzerine paylaştım resmi. Evet stoplar yerine tam oturmadı içindeki sünger zamanla ezilir daha iyi oturur dedi montajı yapan elektrikçi biraz zaman geçsin tekrar gel demişti firsat olmadı henüz gitmeye. Dışardan bakınca benim gözüme çok takılmıyor ama size göre nasıl görünüyor

Led çizgilerinde sıkıntı yok sadece kaporta ile stoplar arasında biraz mesafe var alttan el sürünce

TC ile Vland markasının iyi olduğunu duydum bu replik stoplarda. Sağ daki açıklık belli oluyor hocam ama bizim gibi hastalar anlar yoksa kullanımı ledlerin yanma Kelvin düzeyinde ki ışık şiddeti iyiyse sorun yok

TC ile Vland markasının iyi olduğunu duydum bu replik stoplarda. Sağ daki açıklık belli oluyor hocam ama bizim gibi hastalar anlar yoksa kullanımı ledlerin yanma Kelvin düzeyinde ki ışık şiddeti iyiyse sorun yok
Video ekleyecektim ama olmuyor sanırım videodan resim çekip atayım yada YouTube'a ekleyip link atayim

Bu alanda Golf 7 için 7.5 highline led stop 1. Kalite hangi marka acaba? Wisco, vland vs ? Taiwan öncelikle?

Geri
Üst Alt