Arıza lambası ve çekişten düşüş

Vw7

Yeni Üye
İsim
Okan
Araç
Golf 7
Arkadaşlar herkese merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldım aracımı da 2 ay önce aldım.2014 model 1.6 dizel comfortline manuel aracım 100 binde.

Dün seyir halindeyken bir anda arıza lambası yakmaya başladı ve araç çekişten düştü.Mekanik olarak çok bilgim yok araçlar hakkında. Nedeni ne olabilir? Düzce veya Sakarya’da güvendiğiniz bir usta var mıdır?
V kayışı
V kayışı rulman
Devirdaim
Triger seti
Ön fren balataları 2 hafta önce değişti.

061F07DE-091F-44BF-830C-4509C85D2931.jpegA1DC8CAD-A547-47C0-8C1A-1F32BE6A8A77.jpeg

Stop etme yok. Yolda giderken bir anda oldu. Eve gidip park haline getirene kadar da çekişte problem yoktu. Sonrasında denemek için bir tur atayım dedim çekişte problem olduğunu farkettim. 1 haftadır zaten araç Kontağı açtığım gibi fanları çalıştırıyordu ustaya götürecektim ancak bu haftasonunu bekledim.şimdi de böyle bir sorun çıktı

Upvote 0
Stop etme yok. Yolda giderken bir anda oldu. Eve gidip park haline getirene kadar da çekişte problem yoktu. Sonrasında denemek için bir tur atayım dedim çekişte problem olduğunu farkettim. 1 haftadır zaten araç Kontağı açtığım gibi fanları çalıştırıyordu ustaya götürecektim ancak bu haftasonunu bekledim.şimdi de böyle bir sorun çıktı
Öncelikle akünüzü bir kontrol ettirin derim. Orada bir sorun yok ise diğer kontrolleri yaptırırsınız.

Upvote 0
Haftasonu aracı bilgisayara bağlatacağım hataları görürüz orda diye düşünüyorum.

Upvote 0
Gecmis olsun, kontak acip kapayinca arza geciyormu? Benzer durumlarda turbo hortumunda kacak da tespit edilebiliyor. En iyisini bilgisayardaki hata kodu verecektir.

Upvote 0
Gecmis olsun, kontak acip kapayinca arza geciyormu? Benzer durumlarda turbo hortumunda kacak da tespit edilebiliyor. En iyisini bilgisayardaki hata kodu verecektir.
Maalesef geçmiyor. Zaten soldaki yanıp sönüyor sürekli. Sağdaki hata sürekli yanıyor.

Turbo diyen de var, egr valfinden olur diyen de var, hava akış pompası diye birşey diyen de var.dediğiniz gibi en sağlıklı bilgisayardaki hata kodundan bulacağız. İnşallah masraflı bişey çıkmaz. İlk araba ilk heves daha 2. Ayda böyle şeyler olunca heves bırakmadı

Upvote 0
Arıza kodunu iletin çözelim hocam. Dert etmeyin çözülebilecek şeyler bunlar, çözemediğimiz hiç birşey yok.

Upvote 0
Herkese merhaba tekrardan, partikül filtresi hatası verdi. Partikülü temizledik dediler ama tekrar problem yaratır diye belirttiler. Fan yine çalışıyor. Egr valfinin yenisi 35.000 TL ama iptal edebiliriz dediler 3.500 TL’ye. Ne yapılmalı dostlar nasıl yol izlemek mantıklı olur? Şuan aracın çekişinde bir problem yok. Hata ekranları da gitti ama tekrarlayacaktır ileride illa ki

Upvote 0
İstanbul da isen getir uygun fiyatlı iptalini sağlayalım. Temizlik kurtarmaz hiç bir müşterime önermiyorum. Yapan yüzlerce firma var müşteri 2-3 kez boşa yere para harcıyor. EGR ve partikül sıfır takalım derseniz şase atın doğru fiyatları çıkaralım aklınızda fikir olsun en azından.

Upvote 0
Arıza kodunu iletin çözelim hocam. Dert etmeyin çözülebilecek şeyler bunlar, çözemediğimiz hiç birşey yok.
Merhaba hocam 2017 model aracımda epc ışığı yanıyor sabah ilk kontakta haliyle çekişte düşüklük oluyor ama kontak kapatıp açtıktan sonra arıza ışığı sönüyor ve çekiş düşüklüğü devam ediyor sizce neyden kaynaklı olabilir cihazda yağ muşur arızası veriyor ama epc ışığı yeni yaktı araç ondan öncesindede çekiş bozukluğu vardı

Upvote 0
egsoz sıcaklık sensörünüz bozuk aynı şekilde başıma geldi partikül dolduktan sonra bu arızayı almıştım bende sorun egsoz sıcaklık sensörlerinden birtanesinin bozuk olması durumudur muhtemelen

Upvote 0
Merhabalar yeni başlık açmak istemedim bende de aynı ikaz lambaları yanıyor. Usta 2 gün kaçak aradı hortumlarda borularda. Kaçak yok.

Hata kodu: P029900 Turbo basınç düşüklüğü.
Başına gelen veya önerisi olan var mı ?

Upvote 0
Herkese merhaba tekrardan, partikül filtresi hatası verdi. Partikülü temizledik dediler ama tekrar problem yaratır diye belirttiler. Fan yine çalışıyor. Egr valfinin yenisi 35.000 TL ama iptal edebiliriz dediler 3.500 TL’ye. Ne yapılmalı dostlar nasıl yol izlemek mantıklı olur? Şuan aracın çekişinde bir problem yok. Hata ekranları da gitti ama tekrarlayacaktır ileride illa ki
Hocam sorunu çözebildiniz mi ?

Upvote 0

Merhabalar yeni başlık açmak istemedim bende de aynı ikaz lambaları yanıyor. Usta 2 gün kaçak aradı hortumlarda borularda. Kaçak yok.

Hata kodu: P029900 Turbo basınç düşüklüğü.
Başına gelen veya önerisi olan var mı ?
Hocam bahsettiğiniz arıza doğrudan turbo borularında kaçak olmasıyla alakalı gibi duruyor. Ustanız gözle mi kontrol yaptı yoksa köpük vs herhangi birşeyle mi baktı? Kelepçelerin olduğu yerlerde ya da boru üzerlerinde gözle görülmeyecek yerlerde çatlaklar olabilir.
Borular değilse maf sensörü ya da gaz kelebeği olabilir. Forumdaki üstadlar daha doğru yorum yapacaktır.

Upvote 0

Geri
Üst Alt