Ötv Muafiyetli Araç Alımı

nozen9907

Üye
İsim
Nevzat Özen
Öncelikle herkese merhaba, Yeni Ötv muafiyeti üst limiti 1.004,200 tl olduğu için, 2016 golf 7 1.6tdi highline aracımı değiştirmek istiyorum, aracımdan çok memnunum ama 0 araca geçiş yapıcam birkaç model arasında kayboldum, daha önce kullananlar veya öneriler için konu açıyorum, aklımdaki modeller şunlar.

Golf 8 style 1.5tsi
Audi A3 sportback advenced 35tfsi (1.5)
Kia Xceed 1.5l (benzin) prestige
Skoda octavia premium 1.5tsi
Hyundai tucson prime 1.6crdi
Honda civic eco elegance
t-roc style 1.5 tsi

Bulabildiğim tüm F/P araçları bunlar kendi aracım highline olduğu için çok dinamik ve bağımsız süspansiyonu seviyorum, golf8 in style olması beni bu konuda biraz çekingenlik durumuna sokuyor ve benim fikrime göre malzeme kalitesi 7 den geride (bu sadece benim fikrim) ama golf platformumda olmayı ve bir topluluğun içinde olmayı seviyorum buradaki herkes çok yardımsever ve parça olarak veya arabamı kendi isteklerime göre yükseltmek istediğimde çok rahat ulaşabiliyorum. A3 ü önceki nesile göre daha çok beğendim ama araca ulaşma konusunda umutsuzum çünkü e ufak opsiyon dahi ekleseler limitin üstüne çıkıyor yine de bir umut yazdım:). Öte yandan hyundai tucson güzel bir tasarım ve büyük bir araç bu yüzden tucson a yakınım. T-roc için hep eh işte olarak yaklaştım aramızda hep anlamadığım bir soğukluk var :). Honda için de yeni kasanın tasarımını önceki kasaya göre çok beğenmedim. Bu yüzden çok kararsız ve ortadayım her türlü fikre de açığım okuyan ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar

Ne alırsanız alın ama benzinli alın.

Dizel araç devri kapanıyor artık. Hızlıca dizelden uzaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Ben de T-Roc ' a bir türlü olumlu bakamıyorum. Hele ki kırmızı renk canlısını görünce daha bir tiksinti geldi araçtan. Beyazı yine bir nebze göze hoş geliyor gibi.

Tucon un benzinlisi iyi ve daha güçlü bir tercih.

Honda cıvıc in yeni kasası bence bir öncekinden daha güzel, bir önceki kasadaki abartılı C şeklindeki stopları hiç bir zaman beğenemedim.

T-Roc yerine Hyundai Kona daha mantıklı ve yakışıklı bir tercih.

KONAYakıt TipiŞanzıman TipiAzami / Maksimum
Liste Fiyatı
Azami / Maksimum Kampanyalı
Satış Fiyatı
1.0 T-GDI 120 PS StyleBenzinDCT710.000 TL705.000 TL

Bir de ÖTV indirimli araç alımında, ötv nin tamamımı düşülüyor yoksa , ÖTV ve KDV ' nin belli bir kısmı mı düşülüyor, orasını tam anlamadım.
.

Son düzenleme:
Selamlar,

ÖTV muafiyetli araç bulma sansiniz cok dusuk. Bayiler muafiyetli satisa yanasmiyor diyorlar. Umarim bulursunuz.

Büyük üstad sayin cok kiymetli-hasmetli gözlerinden isiklar sacan Nurettin Nebati bakanimiz ne dedi; "Olmayan arabanin ne ÖTV'si"...

Buldugunuz arabayi hic düsünmeden alin.

yazdığın araçlar arasından Golf8 i ya da octavia yı tercih ederim , ama eğer a3 SEDAN olursa tercihim o olurdu.

Büyük araç ihtiyacınız çok yoksa golf en ideal tercih. Eğer büyük araç ihtiyacınız varsa octavia. Diğer araçları eleyebiliriz :)

Bir yakınıma bakıyoruz bizde, GOLF VEYA OCTAVİA olabilir şuanki durumda. Araç bulmak da zor tabi bu arada.

Sakınan göze çöp batar misali oldu şimdi.

Bizim 2017 Passat da engelli aracı kayınpeder üzerine. 5. senesi 7 ay önce doldu.

Öğlende, bu başlığa, T-Roc ' u ben de beğenmiyorum diye yorum yaptım.

bu güne kadar hiç bahsi geçmediği halde

Az önce kayıço aradı Almanya ' dan.

Enişte, Ötv muafiyet limiti artmış, babamla konuştum, Passat ' ı satıp 1.5 Tsi T-Roc alcağız dedi. :cry:

Bu hafta vw bayilerini dolaşmamı istediler, bakalım bayiler ne diyecekler. Olacağını pek sanmıyorum ama olursa beyaz aldırayım bari :confused:

Dizel araç devri kapanıyor artık. Hızlıca dizelden uzaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.
konuyu dizel tartismasina dondurmek istemem ancak Turkiye ekonomisinin herhangi bir devri kapatacak gucu yok.
Bugun trafikte 20-30 yasinda arabalar cirit atiyor, bugun alinacak dizel bir araba daha yillarca trafikte kalmaya devam edecek.
kimseye dizel alin/almayin demiyorum ekonomiktir konforsuzdur zevksizdir vs tartisilir, tercih meselesi o ayri ancak dedigim gibi devri kapanamaz, en az 20 sene diyorum.

Yetkili servisteki, servis danışmanımı aradım araç var mı diye , şu an araç sipariş de almıyorlar, mart nisan gibi zam görünüyor , en azından mayıs a kadar araç gelmeyebilir gibi görünüyor, yine de gelirsen satışçı arkadaşlarla birlikte görüşürüz, daha net cevap alırız dedi.

Ötv indirimli araç alımı çok sıkıntılı olacak gibi.

Ben en iyisi, Vw - Honda - Hyundai - hepsini dolaşıp bi yoklama yapayım.

.

Evet bu gün

VW - Honda ve Kia yetkili satıcılarını dolaştım.

Vw de hiç araç yok, Golf zaten hiç gelmiyormuş, T-Roc un sadece en boş pakedi olan Life ötv muafiyetine giriyormuş, ne gelip gelmeyeceği, ne de ne zaman gelebileceği konucunda bir bilgi veremiyorlarmış Life paket bile gelene kadar ötv muafiyet sınırının üzerinde bir fiyatla gelebilirmiş . Style ve R Line paket zaten ötv muafiyetine girmiyormuş, R Line zaten gelmiyormuş.

honda da sadece bir kaç abuk subuk model vardı, Cıvıc ın hiç bir pakedi zaten ötv muafiyetine girmiyormuş, sadec Cıty modeli ötv muafiyetine giriyormuş, R Line Passat ' ı satıp Cıty alacak halimiz de yok zaten

Kia da ötv muafiyetine giren kayda değer bir model yoktu zaten.

Hepsinin verdiği ortak cevap

'' araç yok, ne zaman hangi modelin gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz, her hangi bir model için ne fiyat ne de tarih veremiyoruz malesef , elinizdeki aracın kıymetini bilin. ''

Kısacası 1.004,200 tl ÖTV muafiyet üst sınırı ile alınacak düzgün araç yok. Ortada zaten bir kaç abuk sabuk modellerden başka araç yok.

Piyasa ( malum site ) Ahmet - Mehmet vs. adına satışa sunulmuş , hepsi 6001 - 6500 km ye getirilmiş sıfır araç ile dolu.

.

hic mi yok diye sordunuz mu? :)
gercekten merak ediyorum ne sekilde sorunca olmayan arabalar oluyor.
normalde olmayan arabayi tanidiklar vasitasiyla 800e oldurunca normalde 1M e sattiklarini agizlarindan kacirdilar :)

Bir filim dönüyor ama anlamadım. Bence adamını bulursan veya yeterli ödeme yaparsan her türlü araç geliyor.

Paranın peşine düşmüş herkez.

Tanıdık veya yağı müşteri olmayınca hemen yok çekiliyor , gibime geliyor.

.

Bir filim dönüyor ama anlamadım. Bence adamını bulursa her türlü araç geliyor.

Paranın peşine düşmüş herkez.

Tanıdık veya yağı müşteri olmayınca hemen yok çekiliyor , gibime geliyor.

.
yillardir oyle zaten hocam

Ben yine ortaya savurayım en sertinden bir görüş

Ülkenin alayına
Raporları bol keseden dağıtırlarsa

Sağlığı gercekten bozulmuş, hastane, diyaliz, rehabilitasyon, fizik tedavi merkezlerine gidip şifa bulacak gercek engelli / muafiyetli adamlara
Tabi araba kalmaz.

%90 lık engelli rapor yetmez

%100 lük torpil raporu lazım

Geri
Üst Alt