Orijinal Katlanır Ayna Montajı Sonrası Sağ Aynanın Geri Viteste İnmesi

@CemK Merhaba hocam, aynalarım orjinal. VagCom Center’dan satın aldım. Montajını da opsiyonel otomotivde yaptırdım. İki yerde de teyit ettirdiğimde hepsi orjinal dedi. Aracım midline plus olduğundan dolayı katlanma özelliği sadece comfortline ve highline pakette gelen kapı içi beyni ile gerçekleşebiliyormuş. Aracımın üzerinden çıkan kapı beyni zaten onlara göre boyutu daha da küçüktü.

@Bluedrift 2 hafta sonrası için bir çok retrofit yaptırmak için randevu aldım. Gittiğimde bu durumuda izah edeceğim sizlerden edindiğim tespitleri söyleyerek nasıl bir çözüm bulunacağını göreceğiz. 2 hafta sonra sizlere coding kısmını gönderirim hocam.

ayın 23 ünde olacak olan işlem yarın ( cumartesiye) alındı. Opsiyonelde olacak. Kendilerinin programına böyle uygun düşüyormuş. Bilgilendireceğim anında sizi yarın hocam

@Zafermtl Merhaba hocam, odis cihazı ile bağlanıldı. Kapı beyninin modülünde ki yazılım 7.5 highline da olan stock bir yazılımın aynısı atıldı sorun çözüldü. Yapım aşamaları ve işlemleri göremedim. Daha sonrasında sorun düzeldi eskisi gibi oldu. Fiyatı ise 500 tl tuttu. Bilginize

@Zafermtl Merhaba hocam, odis cihazı ile bağlanıldı. Kapı beyninin modülünde ki yazılım 7.5 highline da olan stock bir yazılımın aynısı atıldı sorun çözüldü. Yapım aşamaları ve işlemleri göremedim. Daha sonrasında sorun düzeldi eskisi gibi oldu. Fiyatı ise 500 tl tuttu. Bilginize
7.5 highline parametresi atılmış olabilir

Merhaba! Lar sağ aynayı değiştirdim orjinal ama ayna saçma sapan bir türlü dikiş tutmadı geçen hafta akü değişimi için servise gittim tmm hallettik dedi aynayı ama hala ayna sorun ne acaba ayar yapamadık bir türlü geri vitese takıyorum aşağı iniyor d konumunda ise aşırı yukarı kalkıyor

Merhaba! Lar sağ aynayı değiştirdim orjinal ama ayna saçma sapan bir türlü dikiş tutmadı geçen hafta akü değişimi için servise gittim tmm hallettik dedi aynayı ama hala ayna sorun ne acaba ayar yapamadık bir türlü geri vitese takıyorum aşağı iniyor d konumunda ise aşırı yukarı kalkıyor
Klasik talimatlar ile ayarlamasını yaptıysanız (yarım kontak durumunda geri viteste ayarla konumunu ve kapat aracı 1 e tak gibi ) hala olmadıysa sizinde kapı beyin modülünüze yeniden stok 7.5 highline parametresi atılmalı hocam. Değiştirdiğiniz ayna orijinal olabilir orijinal katlanır da olabilir fakat hafızalı olmayabiliyor hocam yeni taktığınız aynayı iyi araştırın bir de hafızasız katlanır orijinal ayna takmış olabilirsiniz....

Hocam talimata uygun yaptım sorun yok ama şöyle bir durum var araba diyelim 1 gün kullanmadığım zaman ayna aşırı aşağı iniyor ve eski ayarını korumuyor.Alırken eski aynamın koduna baktım bire bir aynıydı servisten aldım ama montajı göçük düzeltme vardı montaj işlemi göçükcü yaptı sorun yazılımsal mı

Hocam talimata uygun yaptım sorun yok ama şöyle bir durum var araba diyelim 1 gün kullanmadığım zaman ayna aşırı aşağı iniyor ve eski ayarını korumuyor.Alırken eski aynamın koduna baktım bire bir aynıydı servisten aldım ama montajı göçük düzeltme vardı montaj işlemi göçükcü yaptı sorun yazılımsal mı
Kablolar cama sıkışma gibi bir durum olabilir mi peki ? Hangi ilde yaşıyorsunuz ? Bunu iyi bir Vag işleriyle uğraşan birisi anlar bence

Gaziantep de yaşıyorum
Kablo gözüküyor aynanın üst kısmın da ufak kırmızı bir kablo bilemedim aervise gidecem söküp baksınlar bir sorun nedir acaba

Oralarda önereceğim bir yer bilmiyorum hocam servis daha doğru olur
Gaziantep de yaşıyorum
Kablo gözüküyor aynanın üst kısmın da ufak kırmızı bir kablo bilemedim aervise gidecem söküp baksınlar bir sorun nedir acaba

Aynaların orjinal olduğundan ne kadar eminsiniz?

Bide kapı modülleri neden değişti, sanki geriye inme özelliği olan modülde zaten katlanır ayna özelliğide oluyor diye biliyorum ama ?
Midline 2015 aracimda aynalar geri viteste asagiya iniyor. Acaba katlanir ayna taktirmak istesem extra modul almam gereklimi?

Midline 2015 aracimda aynalar geri viteste asagiya iniyor. Acaba katlanir ayna taktirmak istesem extra modul almam gereklimi?
Katlanır ayna taktırmak istediğiniz de kapı modülleri almanız gerekli sağ ve sol kapı için toplam 2 adet. Geri viteste aşağıya inmesini istiyorsanız da hafızalı bir katlanır ayna alın, hafızasız katlanır ayna alırsanız iner geri viteste ama geri yukarı çıkmaz gibi sorunlar oluşabilir...

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt