Orijinal Katlanır Ayna Montajı Sonrası Sağ Aynanın Geri Viteste İnmesi

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Herkese merhaba, değerli forum üyeleri. 2018 model midline plus aracıma gizli özellik ile sağ aynanın aşağıya inmesi açtırmıştım. Ayna anahtarı R konumunda iken gayet güzelce çalışıyordu. Fakat orijinal katlanır aynaların montajını yaptırdıktan sonra (kapı beyinlerini değiştirerek) multimedya kısmında aşağıya inmesi özelliği seçili olduğu halde ayna kumandası R konumunda olduğu zaman geri vitese takıyorum o kadar aşağıya iniyor ki ayna neredeyse ön tekeri görecek oluyorum. Geri viteste iken ayna anahtarı ile hafif yukarı kaldırdığımda 15km hızı ileri yönde geçtiğimde bu sefer ayna eski konumun daha da üstünde bulutları gösteriyor bu ayarı nasıl eşitlerim tekrardan kodlama mı gereklidir sizce ?

Herkese merhaba, değerli forum üyeleri. 2018 model midline plus aracıma gizli özellik ile sağ aynanın aşağıya inmesi açtırmıştım. Ayna anahtarı R konumunda iken gayet güzelce çalışıyordu. Fakat orijinal katlanır aynaların montajını yaptırdıktan sonra (kapı beyinlerini değiştirerek) multimedya kısmında aşağıya inmesi özelliği seçili olduğu halde ayna kumandası R konumunda olduğu zaman geri vitese takıyorum o kadar aşağıya iniyor ki ayna neredeyse ön tekeri görecek oluyorum. Geri viteste iken ayna anahtarı ile hafif yukarı kaldırdığımda 15km hızı ileri yönde geçtiğimde bu sefer ayna eski konumun daha da üstünde bulutları gösteriyor bu ayarı nasıl eşitlerim tekrardan kodlama mı gereklidir sizce ?
Geri vitese takıp, nereye kadar görmek istiyorsanız o ayarı tekrar yapmayı deneyin. Daha sonra ayna kolu konumunu 0a alıp sürüş pozisyonunda kendinize göre ayarlayın. Sanırım katlanır aynaya geçince ayarı eski sisteme göre hatırladığı için ayar kaçması olmuş

Bendede benzer sorun var. aynanın montajını servis yaptı ilk önce ayna altı ledleri yakamadıkar. Bir hafta sonra gittim düzelltiler ama bu seferde arka tekere göre ayarlayınca ileri yönlü harekette çok az kalkıyor ve arkayı göstermiyor en fazla arka kapı kulbunu gösteriyor sağdan araba gelse göremem. Servise tekrar müsait zamanda tekrar gideceğim ama düzelteceklerinden ümidim yok.

Öncelikle menüden komfort ayarının açılması lazım.

Sonra ayna ayar düğmesinin R konumunda olması gerekiyor, ayar yapmak için;
-Kontağı açın
-Geri vitese takın biraz geri gidin ve sonra aynayı tam kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayın.
-Sonra arabayı ileri vitese alın ve biraz gidin (15km/sa hıza ulaşınca ayna normal konumuna gelecektir),
-Sonra normal ileri sürüşe göre arkayı göstermesi için ayarlayın.
Not: Eğer her geri viteste kaldırımı görmek istemezseniz ayna kumandasını R konumda bırakmayın.

http://www.seatclubturkey.com/tekni...ites-ve-sag-ayna-post1251767.html#post1251767

@ekoman245 in de dedigi gibi kapi modülüne yuklenen parametreden kaynakli bi sorun. Çözümü de anca degisik parametreler denenerek elde edilebilir

Merhabalar . Kapı modülünü değiştirdiğinizi belirtmişsiniz . Aracın kablo tesisatına uygun modül uygulandığına emin olun . ElsaWin uygulamasından araç vin numarasını girerek parça doğruluğunu kontrol edin . Daha önce başıma bunun la ilgili acı bir olay geldi . Eğer emin iseniz yeniden kodlama ve adaptasyon yapmayı deneyin .

Geri vitese takıp, nereye kadar görmek istiyorsanız o ayarı tekrar yapmayı deneyin. Daha sonra ayna kolu konumunu 0a alıp sürüş pozisyonunda kendinize göre ayarlayın. Sanırım katlanır aynaya geçince ayarı eski sisteme göre hatırladığı için ayar kaçması olmuş
Merhabalar, bilginizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim hocam. Dediklerinizi adım adım yerine getirmeme rağmen maalesef fayda sağlamadı bu durum.

@ekoman245 , @gokhan4141 , @ZaGani dedikleriniz hiç aklıma gelmemişti. Teşekkür ederim paylaşımınız için. Bu hafta montajını ve kodlamasını yaptırdığım retrofit dükkanına geri gideceğim. Sorun ondan kaynaklı gibi duruyor dediğiniz gibi. İlerlemeleri bu sorunu yaşayan diğer forum üyelerimize de fayda sağlaması için paylaşacağım.

Midline ve comforline a uyguladım. (midline in kapı modülü de değişti) . Ancak hizalama sorununu çözemedim. (montaj kodlama ender elek.)
Comfortline da ise kodlamasını kendim yaptım ancak çok uğraştım hatta destek te aldım hizalamayı çözemedim. En son bana orijinal olmayan aynalarda modülden giden sinyalin senkronizasyonun uyumlu olmadığından aynayı hizalamadığını söylediler ben de uğramadım sonrasında. Aynalar düzgün çalışıyorlar ancak hizalama sorunu var.

Midline ve comforline a uyguladım. (midline in kapı modülü de değişti) . Ancak hizalama sorununu çözemedim. (montaj kodlama ender elek.)
Comfortline da ise kodlamasını kendim yaptım ancak çok uğraştım hatta destek te aldım hizalamayı çözemedim. En son bana orijinal olmayan aynalarda modülden giden sinyalin senkronizasyonun uyumlu olmadığından aynayı hizalamadığını söylediler ben de uğramadım sonrasında. Aynalar düzgün çalışıyorlar ancak hizalama sorunu var.
Aynalarım orjinal vagcom center dan sipariş edip taktırmıştım halbuki. katlanma özelliği olmayan aynada çalışıp , katlanır orjinal aynada çalışmaması tuhaf ama parametrelerle alakalı deneyeceğim.

Deneseniz de sonuç alamayabilirsiniz. Ayna içerisinde pozisyon sensörü bulunuyor. Bu sensörden gelen sinyal, kapı modülünde işlenerek ayna konumlandirması yapılıyor. Siz sanırım modülleri de degismissiniz. Aynada bulunan motorlarin kablolamasi modulden module farklilik gosterebiliyor. Bu nedenle uygun parametre, uygun modul ve uygun kablolama iliskisini yakalamaniz gerekir. Pozisyonlama icin uygun bi parametre bulsaniz dahi öte yandan başka bir fonksiyon düzgün calışmayabilir. Bu nedenle araca uygun bir modül ve parametre atmanız gerekir. Takılan modüller başka bir araç içinse şansınız yaver gitmeyebilir.

Aynaların orjinal olduğundan ne kadar eminsiniz?

Bide kapı modülleri neden değişti, sanki geriye inme özelliği olan modülde zaten katlanır ayna özelliğide oluyor diye biliyorum ama ?

@ZaGani anladım hocam , paylaştığınız bilgi birikiminiz için çok teşekkür ederim .Göreceğiz 2 hafta sonrasında aynı yere randevu aldım bakalım detayları sizinle paylaşacağım.

Geri
Üst Alt