2023'ün İlk Kazası :(

İsim
Fatih
Herkese merhaba.Sabah işe giderken, yaya geçidi olmayan bir noktada yayanın önümdeki aracın önüne atlamasıyla, önümdeki araç aniden frenleyip durdu, bende ona arkadan çarpmamak için refleksle sağa doğru frenleyip durakta bekleyen dolmuşa sağdan hafifçe vurdum.Dolmuş şoförü bende birşey yok geçmiş olsun deyip devam etti.Açıkçası benim de takip mesafem yok diye kendimi suçlu bulup ne önümdeki araca nede yaya ya sinirlenemedim.Hızım biraz daha az olsa rahatça durabilirdim.Sonuç olarak böyle bir manzara kaldı.Sizce nasıl yol izleyeyim.Kaskoya bağlı mini onarım göçük düzeltme yapmıyor sanırsam.İyi bir göçükçüde kaskoyu delsem mi, yoksa kendi cebimden mi yaptırsam.Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.😊

Ekli dosyalar

• IMG_20230102_080407.jpg
    IMG_20230102_080407.jpg
    172.4 KB · Görüntüleme: 184

2250 verip mikro cekicleme / göcük levyesiyle kanırtma sırasında extra boya catlamaları olacaksa tabiki 2250 fazla

Reel de Bu işin ederi gideri max 1250 tl

Dolgu falan kandırmacasına 2250 vermezdim

Temin edilecek orjinal kodlu rötus boyasını kendi kabından bir miktar cay tabağına döküp pencere önünde güneste açık havada bekletip kıvam olarak koyulasmasını sağladıktan sonra ilk kat dolguyu bu sekilde yapın. Sonra ince kat ince boyayı attınız mı tamamdır

Upvote 0

2250 verip mikro cekicleme / göcük levyesiyle kanırtma sırasında extra boya catlamaları olacaksa tabiki 2250 fazla

Reel de Bu işin ederi gideri max 1250 tl

Dolgu falan kandırmacasına 2250 vermezdim

Temin edilecek orjinal kodlu rötus boyasını kendi kabından bir miktar cay tabağına döküp pencere önünde güneste açık havada bekletip kıvam olarak koyulasmasını sağladıktan sonra ilk kat dolguyu bu sekilde yapın. Sonra ince kat ince boyayı attınız mı tamamdır
Haklısınız hocam, lakin sanayide az verip gözüme takılma riski var.Sanayide ki usta yaptıktan sonra da devamlı beni rahatsız edecekse bir işe yaramayacak.2 bin anlaştık gibi, perşembe günü söylediğim firmaya bırakacağım.Oraya gittiğimde bir aracın kazalı halinin fotoğrafını gördüm, daha sonra da biten hali orada duruyordu, oldukça temiz işçilik vardı.Hayırlısı artık, bitince fotoğrafınıda atarım.Teşekkür ederim düşünceleriniz için.

Upvote 0
Herkese merhaba.Sabah işe giderken, yaya geçidi olmayan bir noktada yayanın önümdeki aracın önüne atlamasıyla, önümdeki araç aniden frenleyip durdu, bende ona arkadan çarpmamak için refleksle sağa doğru frenleyip durakta bekleyen dolmuşa sağdan hafifçe vurdum.Dolmuş şoförü bende birşey yok geçmiş olsun deyip devam etti.Açıkçası benim de takip mesafem yok diye kendimi suçlu bulup ne önümdeki araca nede yaya ya sinirlenemedim.Hızım biraz daha az olsa rahatça durabilirdim.Sonuç olarak böyle bir manzara kaldı.Sizce nasıl yol izleyeyim.Kaskoya bağlı mini onarım göçük düzeltme yapmıyor sanırsam.İyi bir göçükçüde kaskoyu delsem mi, yoksa kendi cebimden mi yaptırsam.Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.😊

Geçmiş olsun hocam kasko fiyatları maalesef çok arttı kaskoyu delmektense cepten göçük düzeltme ve rötüş yaptırmak en güzeli olacaktır.

Upvote 0
En temizi lokal boya kim ne derse desin göçük düzeltmede portakal gibi durmasından daha iyi benim fikrim avuç içi kadar lokal olsun tamam

Upvote 0
IMG_20230102_091823.jpgIMG_20230107_165343.jpgAracı bugün teslim aldım, sizce nasıl olmuş?
Göçüğün sol tarafında kapı çarpma izide vardı, onuda söylemiştim.Rötuş yerine dolgu yapıldığı için belli olmuyor boya kalkan kısım.Çok yakından, eğilip bakınca anlaşılıyor.

Son düzenleme:
Upvote 0
Upvote 0

Geri
Üst Alt