İstanbul - Disk ve Balata Değişimi Özel Servis Önerisi

golfmk7fan

Üye
İsim
Emre
Merhabalar aracıma 4 disk-balata siparişi vermiştim , ürünler elime ulaştı.

Disk ve balata değişimi için önerebileceğiniz işçiliği sağlam ve güvenilir İstanbul içinde özel servisler var mıdır ? Anadolu yakasında olursa benim için daha da iyi olur 😊 Daha önce bu şekilde değişim yaptırmış arkadaşlar öneride bulunabilirse çok sevinirim.

Umraniye sanayii de

Ölmez otomotiv cok tavsiye edeni duydum ama hic gitmedim

Merhabalar aracıma 4 disk-balata siparişi vermiştim , ürünler elime ulaştı.

Disk ve balata değişimi için önerebileceğiniz işçiliği sağlam ve güvenilir İstanbul içinde özel servisler var mıdır ? Anadolu yakasında olursa benim için daha da iyi olur 😊 Daha önce bu şekilde değişim yaptırmış arkadaşlar öneride bulunabilirse çok sevinirim.
merhaba
Disk balata olarak ne marka aldınız ? Benimde ön disklerin degişimi gereklidir serviste 2500 TL parça fiyatı vardır dışarıdan taktırmayı düşünüyorum. Maliyeti düşürmek için

Otosupermarket.com’dan Ate Original Disk , Ate Seramik Balata aldım.Fiyat olarak hemen hemen aynıya gelebilir.
merhaba
Disk balata olarak ne marka aldınız ? Benimde ön disklerin degişimi gereklidir serviste 2500 TL parça fiyatı vardır dışarıdan taktırmayı düşünüyorum. Maliyeti düşürmek için

merhaba
aftermarketler genelde çin malı... özelikle çin malı olmayan disk görmedim..balatalarda romanya fransa italya ve çin malı çıkıyor..bizim araçlarda genelde ferodo trw texar hella pagid vs..çıkıyor..bunlar içinde texar in fransa malı oldugunu gördüm diğerleri çin malıydı..belki avrupa üretimi after markete denk gelen arkadaşlar beni düzeltir.geçen arka balata feredo aldım çin malı..1000km kullanamadım ses yapıyordu ..evde duruyor şimdi.. gittim servisten orjinal aldım pagid marka idi kendim taktım ..dışarıdan alacaksan ate bile olsa ses yapma potansiyeli var eski fren hissini bulamayabilirsin..bunu baştan söyleyeyim..

aftermarketler genelde çin malı... özelikle çin malı olmayan disk görmedim..balatalarda romanya fransa italya ve çin malı çıkıyor..bizim araçlarda genelde ferodo trw texar hella pagid vs..çıkıyor..bunlar içinde texar in fransa malı oldugunu gördüm diğerleri çin malıydı..belki avrupa üretimi after markete denk gelen arkadaşlar beni düzeltir.geçen arka balata feredo aldım çin malı..1000km kullanamadım ses yapıyordu ..evde duruyor şimdi.. gittim servisten orjinal aldım pagid marka idi kendim taktım ..dışarıdan alacaksan ate bile olsa ses yapma potansiyeli var eski fren hissini bulamayabilirsin..bunu baştan söyleyeyim..
Bilgi için teşekkür ederim.Sadece ön disk degişimi yapacağım servisten eco balata aldım jzw kodlu disk fiyatı servisle 2 katı olunca ekonomik olarak düşünüyor insan ne kadar yaş indirimi olsana diskte o kadar önemli olmadığı kanaatindeyim sonuç olarak hepsinin ham maddesi metal,demir,çelik vs.

Bilgi için teşekkür ederim.Sadece ön disk degişimi yapacağım servisten eco balata aldım jzw kodlu disk fiyatı servisle 2 katı olunca ekonomik olarak düşünüyor insan ne kadar yaş indirimi olsana diskte o kadar önemli olmadığı kanaatindeyim sonuç olarak hepsinin ham maddesi metal,demir,çelik vs.
jzw ler sanırım hint malı memnun kalmayabilirsin..ham maddede orjinalle aynı değil...

jzw ler sanırım hint malı memnun kalmayabilirsin..ham maddede orjinalle aynı değil...
45000 km dri jzw kodlu eko seri ön disk balata kullanıyorum. ondan öncesinde de normal orijinal disk balata kullandım. Arada bir fark görmedim acayip memnunum eko seri disk balatadan. Ses sorunu vs yok.

2 ay kadar önce yetkili serviste, aracın ilk arka balata değişimini yaptırdım. ( 1040 TL )

JZW kodlu, Economy sınıfı, Hindistan üretimi balata taktılar. Üzerinden orijinal fabrika montajı ATE marka balata çıktı.

Takılan JZW balatalar ilk başta içime sinmemişti ama şu ana kadar 2000 km kadar yol yaptık.

Diskler değişmediği halde, JZW balatalardan, Ses veya performans açısından herhangi bir olumsuzluk yaşamadık.

Servis danışmanından rica ettim, takılacak balataların montajdan önce resmini çekmek istediğimi söyledim, kabul ettiler, aracın yanına gidip, balataların montaj öncesi ve sonrası resimlerini çektim.

.

Son düzenleme:
Servise gittiğiniz zaman size Eko balata takmayı önerebilirler,tercih etmeyin.Hem çok sesli,aşırı toz yapıyor ve kalitesiz.200-300TL'lik bir fark var ancak eko balata taktırmaktan iyidir.

Eko balata kullanımında aşırı balata tozu ve daha erken ömür ile karşılaşılması olası. Orijinalden şaşmamak lazım bence de.

Golf 7 2015 model aracıma arka balata takımı olarak roadhouse diye blr marka taktım tavsiye üzerine çok memnunum yıpranmış olan eski balataların sesi gitti ses yok

Servis önerisi için konu açmıştım konu balata seçimine nasıl geldi anlamadım :unsure:

Geri
Üst Alt