BMW 118i için görüşleriniz,

Bekir

Üye
İsim
Bekir
Merhabalar,

Forumun paylaşım güven ve dili benim için kıymetli olduğu için konu açıp bilgi sahibi arkadaşların fikirlerini öğrenmek istedim şimdiden teşekkürler,

Geçen hafta 118i test fırsatımız oldu ve açıkcası bizi etkiledi, ama daha önceden pek bilgi ve araştırmamız olmadığı için adım atmadan önce bir fikir alalım sizlerden diye düşündük,

Araç Türkiye pakete ek olarak joy ve açılır elektrikli açılır cam tavanlı,

Sent from my iPad using Tapatalk

2a7f32049c226afc80589af92fbda292.jpg

@Bekir hocam 118i 177 beygir olan version mudur bu ?

116i serisi ile uzun yol yapmışlığım var gidiş/dönüş. Kendimce ve anladığım kadarıyla düşüncelerimi aktarayım;

Konfor olarak Golf ile kıyaslamam. Golf daha konforlu, sessiz (benim için öncelik sessizlik, sizin için değildir belki.)

Sürdüğüm 136 beygir olanıydı, bunu bendeki ACT ile de kıyaslamam, act daha iyi. (bence)

Malzeme kalitesi olarakta Golf bence daha iyi, BMW bu konuda 1 serisi gibi bir araçta iddialı değil sonuçta.

Sürüş dinamiği olarak detaylı test etme şansım olmadı ama daha zevklidir herhalde bir BMW olduğu için. Uzun yoldu ve hava karla karışık yağmurluydu aksiyon yapamadım. 

Ama aynı yolu benim ACT ile gitseydim daha iyi sonuçlar alacağıma eminim. (Hem konfor hem hız anlamında)

Neden eminim 1.4 ACT'yı aldığımdan bu yana 2 ay zaman geçti 5000km yaptım ve bu farkı ayırt edebilecek kıvama geldim.

Bende araç almadan önce 1 serisine bir bakmıştım hatta forumda başlık açmıştım, @silvershadow hocamda daha önce paylaşılan uzun bir deneyimi benimle paylaşmıştı sağolsun.

Konuyu bulursam buraya ekleyeyim. Gözatmanız faydalı olabilir. Golf 1.2, 1.4, 1.6 nasıldır, onlar hakkında ne bilgim ne tecrübem var ben sadece elimdeki mal ACT olduğu için onunla kıyasladım kendimce.

Yazmayı unuttuğum şeyler olabilir, aklınıza geldikçe emin olmak istediğiniz birşeyler varsa yazın, cevaplamaya çalışalım.

Saygılar,

Moderatör tarafında düzenlendi:
2009 modeline bindim. Arka kisim cok dar oldugu icin C4 daha mantikli geldi bize. 2012 den sonra C4 kulandik. Cogu insana gore At-esek olsada . 

Cok fazla teknik bilgim yok sadece sunu soyliyeyim ; yedek parcasi ve bakimi cok pahali. Yakit benim icin onemli diyorsaniz dikat etmeniz lazim cunku gercekten yakiyor :) Bana hicbir zaman premium hissi vermedi ne kullanirken ne daha sonralari.

Premium marka bana gore BMW  icin 3'ten Mercedes icin E den sonra basliyor.

Forumda cok daha teknik , detayli bilgi veren olucaktir fakat eski bir kullanicisi olarak hizlanmasi disinda beni cok fazla memnun eden ozelligi olmadi diyebilirim.

Hocam aradaki fiyat farkı haricinde Golf'ün üstün olduğu 1-2 özellik ya var ya yoktur, diğer tüm konularda BMW fark atmasa da iyidir. Yakıt konusunda ufak bir fark olabilir ki 1 lt düşünen zaten 30 bin fazla vermez Golf alır geçer.  Fiyat farkını veririm alırım arkama bakmam derseniz hemen alın.

@Bekir hocam az önce bahsini ettiğim konuyu buldum. Buyrunuz.

@jajaja hocam öncelikle teşekkürler,

136 yeni olan 1500 motormuş bu,

2009 modeline bindim. Arka kisim cok dar oldugu icin C4 daha mantikli geldi bize. 2012 den sonra C4 kulandik. Cogu insana gore At-esek olsada . 

Cok fazla teknik bilgim yok sadece sunu soyliyeyim ; yedek parcasi ve bakimi cok pahali. Yakit benim icin onemli diyorsaniz dikat etmeniz lazim cunku gercekten yakiyor :) Bana hicbir zaman premium hissi vermedi ne kullanirken ne daha sonralari.

Premium marka bana gore BMW  icin 3'ten Mercedes icin E den sonra basliyor.

Forumda cok daha teknik , detayli bilgi veren olucaktir fakat eski bir kullanicisi olarak hizlanmasi disinda beni cok fazla memnun eden ozelligi olmadi diyebilirim.
ek olarak @olimpio hocamın belirttiği arka kısım dar durumuna katılıyorum. GTA olarak geçtiğimiz haftalarda Borusan'a gitmiştik. arka koltuğa oturmak için şekilde şekile girdim.

uzun boylu ya da iri birisi değilim, normal standartlardayım ona rağmen çok zor oturdum. 

Hocam aradaki fiyat farkı haricinde Golf'ün üstün olduğu 1-2 özellik ya var ya yoktur, diğer tüm konularda BMW fark atmasa da iyidir. Yakıt konusunda ufak bir fark olabilir ki 1 lt düşünen zaten 30 bin fazla vermez Golf alır geçer.  Fiyat farkını veririm alırım arkama bakmam derseniz hemen alın.
@dtkorkmaz hocam ben bu konuda size katılmıyorum.

Ben 1 serisi için fiyat teklifi aldım ACT Golf'ü almadan önce. Bir önceki iletimde yazdığım nedenleri + ları ve - leri sıraladım tercihim Golf oldu. 

Aralarında fiyat farkıda çok değildi, BMW 1500 TL daha pahalıydı sanırım, alcak olsam daha da indirirdim buna adım gibi eminim. 102 bine düşmüşlerdi en son. Sırf BMW'ye biniyorum diye 1 serisine binmedim kendimce mantık olan seçimi yaptım.

@jajaja hocam öncelikle teşekkürler,

136 yeni olan 1500 motormuş bu,

@Bekir hocam bence 150 ACT alın onun yerine derim. ACT hakkında sormak istediklerniz varsa anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. 

Ama kimiside şunu sever, 40 ile giderken 100'e kadar basıyım gene motor sesi duyayım, o zaman BMW alın :)

@jajaja hocam aslında ben ağustos ( makyaj beklentisi ile) ayını bekliyorum, konu eşimin Polo sunu golf e çevirmeye çalışırken cam tavanlı olsun  yok comfortline olmuşken highline derken bir dostumuz illa bir bakın test edin deyince   olay aldı başını gitti,

@jajaja hocam aslında ben ağustos ( makyaj beklentisi ile) ayını bekliyorum, konu eşimin Polo sunu golf e çevirmeye çalışırken cam tavanlı olsun  yok comfortline olmuşken highline derken bir dostumuz illa bir bakın test edin deyince   olay aldı başını gitti,
Hocam 1 serisi direksiyon(m paket),vites kolu, arkadan itis gibi ozelliklerle on plana cikar. Kalan tum disiplinlerde golf daha iyi. Hele golften inip 1 e binin klostrofobi oluşuyor insanda resmen. Arka koltuklara uzun boylu insanlar 8 olup binmeye calisiyor. Rahatlik pek yok arabada. Bmw 3 ten baslar bence.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak hocam bencede sence :)  3'ten başlar doğru diyorsun. Biliyorsun ki arkadan itiş beni çekmiyor, BMW'ye kayacaksam güvenlik ön planda benim için tercih xDrive olur ;)

Hocam Ankara'da ikamet ediyorsunuz sanırım. Biz arada buluşuyoruz arkadaşlar ile.

Buyrun bir gün sizde aramıza katılın. Uzun uzun konuşalım, tartışalım saatlerce. 

Ben bile arabalardan fazla anlamayan daha önceleri araba muhabbetlerine pek girmeyen biri olarak saatlerce konuşuyorum hiç sıkılmadan. Yeni bilgiler ediniyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. 

Saygılar,

Geri
Üst Alt