Golf'ü satıp Qashqai'ye Geçmeyi Tavsiye Eder misiniz?

strayder

Üye
İsim
Berat
Merhabalar. Artık maalesef golf'üm ile vedalaşma vaktim yaklaştı sanırım. Ailemize artık küçük gelmeye başladığı için mecburen daha büyük bagajlı bir araç ihtiyacımız oluştu. Bir cesaret ilana koydum aracımı. Malum, zaten bu ara 2. el piyasası yavaş olduğu için de favorilere alınıyor fakat 2 3 kişi ancak aradı. Neyse esas meseleye gelecek olursak uzunca süredir aklımda 2017-2018 full (style) paket octavia vardı. Fakat içimde bir SUV isteği de vardı. O yüzden biraz da parama göre Qashqai uyuyor gibi. Alırsam onun da full paketi olan 2015 model platinium premium paketini alacağım. Bu konu hakkında fikirleriniz almak isterim. Kafamda ona göre şekillendirip yol alacağım. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Kötü araba yok bu devirde kötü sürücü var ne alırsanız alın dacia bile olsa memnuniyet verir

Qashqai buyuk bi arac degil, ne bagaji ne ici onu soyleyeyim. Malzeme kalitesi idare eder. Yol tutusu cok iyi, Golf ten iyi yol tutar desem dogru. Sehiricinde manevra kabiliyeti, yuksek oturus, manevra aninda pamuk gibi direksiyonu ile bence an rahat araba.
Gelelim yetkili servislerine: acik ara Turkiyenin en kotu servisleri. Ustelik Bmw Mercedesten de pahalidir. Son zamanlarda guya kampanya yaptilar onda da yerli filtre parca ne bulurlarsa TAKIYOR lar ..

Suv hevesinizi içinizde saklayın derim. Sadece onun için golf satılmaz.
İlerde bütçe elverdiği zaman daha kaliteli bir suv için değişebilirsiniz. Qasqhai ile golf arasında dağlar var gerçekten.

Qashqai buyuk bi arac degil, ne bagaji ne ici onu soyleyeyim. Malzeme kalitesi idare eder. Yol tutusu cok iyi, Golf ten iyi yol tutar desem dogru. Sehiricinde manevra kabiliyeti, yuksek oturus, manevra aninda pamuk gibi direksiyonu ile bence an rahat araba.
Gelelim yetkili servislerine: acik ara Turkiyenin en kotu servisleri. Ustelik Bmw Mercedesten de pahalidir. Son zamanlarda guya kampanya yaptilar onda da yerli filtre parca ne bulurlarsa TAKIYOR lar ..
Golf'ten büyük olacağını tahmin ediyorum yine de hocam. Arkada bebek koltuğu ve bagajda bebek arabası var. Ekstra 1 yolcu ve 1 bavul haricinde arabaya birşey sığdırmak zulüm oluyor artık. Şaft tüneli çok yüksek olduğu için de ortaya kimse oturamıyor doğru düzgün. Yetkili servis olayında da çok sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum abim sanayide esnaf o yüzden orada işimi halledebilirim gibi. Gidip bir inceleyeceğim ama yine de tabi kullanan arkadaşların fikrini de merak ediyordum. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Suv hevesinizi içinizde saklayın derim. Sadece onun için golf satılmaz.
İlerde bütçe elverdiği zaman daha kaliteli bir suv için değişebilirsiniz. Qasqhai ile golf arasında dağlar var gerçekten.
O zaman octavia daha mantıklı bir seçim mi olur? Onun da bir takım eksileri var o yüzden de qashqai tercih edebilirim diye düşünmüştüm. Şerit takip, ısıtmalı koltuklar, elektronik el freni, cam tavan gibi bir sürü artısı var. Octavia'da bunların hiçbiri yok kafamı kurcalıyor bunlar :)

Qashqai alacaksanız baktiginiz butcelere 1.3 DIG-T Sky pack plus tavsiye ederim. Donanımı tatmin eder ve yakıt olarak ta gayet başarılı. Bagaj hacmi golf e göre pek bir artısı yok ancak yüksek araç, yol tutuş artilaridir. Ayrıca 2. Elde de uzmez

Golf'ten büyük olacağını tahmin ediyorum yine de hocam. Arkada bebek koltuğu ve bagajda bebek arabası var. Ekstra 1 yolcu ve 1 bavul haricinde arabaya birşey sığdırmak zulüm oluyor artık. Şaft tüneli çok yüksek olduğu için de ortaya kimse oturamıyor doğru düzgün. Yetkili servis olayında da çok sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum abim sanayide esnaf o yüzden orada işimi halledebilirim gibi. Gidip bir inceleyeceğim ama yine de tabi kullanan arkadaşların fikrini de merak ediyordum. Fikirleriniz için teşekkür ederim.
Bahsettiginiz ekipmanlari Golfun bagaji alir ama Qashqainin almayabilir. Yukleme esigide dar. Hacim olarak Golfle neredeyse ayni. Ici de oyle. Golfun yuksegi dusunun.
Sizin ilaciniz Xtrail aslinda. 2 oda 1 salon, kalite ,yol tutus. 2 ceker olsa da arazi de basarili vs vs.

Qashqai alacaksanız baktiginiz butcelere 1.3 DIG-T Sky pack plus tavsiye ederim. Donanımı tatmin eder ve yakıt olarak ta gayet başarılı. Bagaj hacmi golf e göre pek bir artısı yok ancak yüksek araç, yol tutuş artilaridir. Ayrıca 2. Elde de uzmez
Bagaj hacminin golf'e göre bir artısı yoksa değiştirmemin de bir manası yok o zaman. Çünkü ben sadece bagaj hacmi ve iç mekan genişliği için değiştirmek zorunda kalıyorum aracı. Portbagaj olayını düşündüm o da maalesef benim için zulme dönecek. O yüzden mecburen daha geniş bir araç almak zorundayım. Muhtemelen ibre Octavia'ya dönüyor :) Teşekkür ederim.

Bahsettiginiz ekipmanlari Golfun bagaji alir ama Qashqainin almayabilir. Yukleme esigide dar. Hacim olarak Golfle neredeyse ayni. Ici de oyle. Golfun yuksegi dusunun.
Sizin ilaciniz Xtrail aslinda. 2 oda 1 salon, kalite ,yol tutus. 2 ceker olsa da arazi de basarili vs vs.
Hocam aslında en başından beri x-trail düşünüyorum bir ara takas edecektik bir arkadaşla hatta. Ama maalesef eşim arabayı görünce çok büyük olduğunu İstanbul trafiğinde zorlanabileceğini söyledi. O yüzden ondan vazgeçtik. Yoksa tam benim aradığım özellikleri barındıran bir araçtı. Ama şimdilik bu değişimi yapacağım. Şimdilik düşündüğüm octavia veya qashqai idi ama sonrası için kesinlikle ya x-trail ya da tiguan düşünüyorum.

Hocam aslında en başından beri x-trail düşünüyorum bir ara takas edecektik bir arkadaşla hatta. Ama maalesef eşim arabayı görünce çok büyük olduğunu İstanbul trafiğinde zorlanabileceğini söyledi. O yüzden ondan vazgeçtik. Yoksa tam benim aradığım özellikleri barındıran bir araçtı. Ama şimdilik bu değişimi yapacağım. Şimdilik düşündüğüm octavia veya qashqai idi ama sonrası için kesinlikle ya x-trail ya da tiguan düşünüyorum.
Hayirlisi olsun, SUV alacak olsam ilk arac Xtrail dir. Oyle rahatlik genislik zor bulunur. Yol tutusu donanimi say say bitmez.

2019 yılbaşında Golf 7'yi satıp 2018 1.6dci Skypack Qashqai'ye geçip geçen sene satmış birisi olarak:

Bagaj neredeyse aynı. İç hacim nispeten bir tık daha ferah lakin verilerden de anlaşılacağı üzere genişlik açısından çok aşırı bir fark yok. Dci motor için TDI gibi güzel ve nispeten verimli diyebiliriz. 1.3 benzinlileri de oldukça iyi. Octavia bagaj hacmi 570 lt. Qashqai ise 400 lt. Octavia'daki arka diz aralığı Qashqai'de ve Golf'de yok. Amaç daha büyük hacim ise benim oyum Octavia'ya. Karoq'lara da bakabilir lakin fiyatları daha yüksek sanırım. Şuan 2.el piyasası gerçekten çok şişik ama umarım dilediğiniz gibi olur.

O zaman octavia daha mantıklı bir seçim mi olur? Onun da bir takım eksileri var o yüzden de qashqai tercih edebilirim diye düşünmüştüm. Şerit takip, ısıtmalı koltuklar, elektronik el freni, cam tavan gibi bir sürü artısı var. Octavia'da bunların hiçbiri yok kafamı kurcalıyor bunlar :)
Bunların hepsini zamanla taktırabilirsiniz. Bu saydıklarınızın arasında şerit takip qashqşai de leş gibi çalışıyor. Cam tavan desen açılmıyor olmasa daha iyi. El freni authold yok bildiğim kadarı ile.
Şahsen çok ekstreme bir bagaj ihtiyacınız yoksa golf ile devam edin derim. Octavia da golfe göre kalite olarak aşağıda.

Geri
Üst Alt