Golf 7 Highline Ampul Önerisi

samet1233

Yeni Üye
İsim
samet
Araç
Golf 7
Merhabalar,

GOLF 7 TDI 2015 model Highline aracım var. Üzerinde Bi-Xenon Basic Farlar + Halojen Gündüz Sürüş Farları + Statik Viraj Farları mevcuttur.

Hangi ampül markası kullanmam lazım ? öneri lütfen ayrıca Sisler içinde öneri istiyorum.

Amacım halojen olan Gündüz, static viraj lambası ve sisleri led olacak yani mavi şekilde ve kaliteli bir marka istiyorum. Lütfen acil.

1666552615828.png

Aliexpress üzerinden cree marka led kullanan bir gündüz farını 5 yıl arıza yakmadan kullandım. Kalitelisini almaya çalışın, sonrasında türkiyeden aldığım sözde samsung ledli ampul 3 ayda pır pır etmeye başladı.

Bixenonlar için hocam. Ben aldım.

Ekli dosyalar

• 58626273-F05D-46DF-BFFF-33918018583F.png
    58626273-F05D-46DF-BFFF-33918018583F.png
    481.6 KB · Görüntüleme: 85
Arkadaş lütfen link atarmısınız, led olacak şekilde
Gündüz lambası sis ve stattik lambalat için

ben daha yeni aracıma photon marka 6000k aldım ışığın yoğunluğunu beğendim uzun ömürlülük konusunda bir kaç kişiden sıkıntılı olduğunu duymuştum ama kendim deneyimlemek istedim 10 gündür kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok. daha önce led ampülünü de kullanmıştım onu uzun uzun kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım
bu arada fiyatı da diğer markalara göre bir hayli uygun arıza yaparsa diye yedekli bile alsan diğerleriyle aynı paraya denk gelmiyor

Neden mavi renk..? mavi olunca daha iyi mi aydınlatıyor.?

ben daha yeni aracıma photon marka 6000k aldım ışığın yoğunluğunu beğendim uzun ömürlülük konusunda bir kaç kişiden sıkıntılı olduğunu duymuştum ama kendim deneyimlemek istedim 10 gündür kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok. daha önce led ampülünü de kullanmıştım onu uzun uzun kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım
bu arada fiyatı da diğer markalara göre bir hayli uygun arıza yaparsa diye yedekli bile alsan diğerleriyle aynı paraya denk gelmiyor
Akşam karanlıkta bir resim atar mısın? Kararsızım ve başka bir markanın xenonlarıyla git geldeyim.

Peki 6000 Kelvin renk sıcaklığı olan bir ampülle karşıdan gelen ve önünüzde seyreden sürücüleri kör ettiğinizi biliyor musunuz..? daha da önemlisi bu kadar yüksek kelvin değerli ampüller gözlerinizin kısa sürede yorulmasına neden olur.

6000k olsa yine iyi., photon gibi bir markanın 6000k renk sıcaklık değerini tutturması bile mucize olurdu. o ampüle cihaz ölçümü yapılsa nereden baksanız 7000-7500k 'dan aşşağı değildir. Bu tip ampüller off-road kullanımı içindir., (street legal) onay sertifikası alamazlar.

Peki 6000 Kelvin renk sıcaklığı olan bir ampülle karşıdan gelen ve önünüzde seyreden sürücüleri kör ettiğinizi biliyor musunuz..? daha da önemlisi bu kadar yüksek kelvin değerli ampüller gözlerinizin kısa sürede yorulmasına neden olur.

6000k olsa yine iyi., photon gibi bir markanın 6000k renk sıcaklık değerini tutturması bile mucize olurdu. o ampüle cihaz ölçümü yapılsa nereden baksanız 7000-7500k 'dan aşşağı değildir. Bu tip ampüller off-road kullanımı içindir., (street legal) onay sertifikası alamazlar.
merhaba forza önümüzdeki araçların sürücülerini ışığın yoğunluğundn çok farın ayarsız olması rahatsız eder diye biliyorum.

Sis farlarını bende beyaz kullanıyrodum ama yoğun yağmur ve siste maalesef bir işe yaramadığı için düzgün bir sis farı ile değiştirdim. Sarı ışık veriyor ama yağun siste bile harika bir aydınlatması var.

Osram Next Generation H11 Night Breaker Laser +%150 12V 55W 2'li Ampül Set

Viraj Aydınlatması içinde Photon H7 PX26d 12V- 55W (PH5507 DV B1) Kullandım beyaz ışık veriyor çok memnunum.

Ekli dosyalar

• PHOTO-2022-12-01-17-13-57.jpg
    PHOTO-2022-12-01-17-13-57.jpg
    37.4 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Üst Alt