Güncel lastik tavsiyesi

Rust

Katılımcı Üye

İsim
Erdin
Araç
golf 7
Diyarbakır'da yaşıyorum merkeze 40 km bir ilçede çalışıyorum, her gün 80 km yol yapıyorum. Yol asfalt lakin çukur falan da çıkıyor.

Aracımda bridgestone marka lastikler var hem 4 yıl oldu hem de iyi km yaptıgım için değiştirmeyi düşünüyordum.

Dün yolda bir çukura sert vurmam sonucu lastik jant birleşim yerinden hasar aldı ve patladı. Bu vesileyle hepsini yenilemek istiyorum.

Kar çok sık yağmasa ve yerde olmasa da hem eksi dereceler hem don çok olur. Kışlık jant ve nokian lastik takımım var. Bir yandan sök takla uğraşmamak için aklım 4 mevsimlere gidiyor öyle mi yapsam ? yoksa yazlık takım alıp sök taka devam mı etsem ? kararsız kaldım.

Hem tavsiyelerinizi, hem de yol ve kullanımıma göre lastik önerilerinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Bir yandan sök takla uğraşmamak için aklım 4 mevsimlere gidiyor öyle mi yapsam ?
Bu kışı atlatayım, 4 mevsim lastik ben de alıp denemek istiyorum.

Baktığım Michelin Alpine serisi idi sanırım.

Kayseri'de kar yağışı oluyor olmasına ama çok azaldı eski kışlar kalmadı. Hatta bazı kış günleri 7 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar olabiliyor.

4 Mevsimi çok az araç kullanan kişilere yada hafif binekler için tavsiye ederim.
Michelin Crossclimate - Nokian weatherproof çok uzun süreç kullanan birisi olarak ilk 3 senesi iyi sonrasında dökülüyor dişleri.. + Yazlık lastik gibi oluklarda desteği yok çok ince bir cisimle patlıyor. Araç polo olsa al 5/6 sene sorun yok.
4 mevsimlerin yola temas ettiği sırt alanı orta kısmı yazlık, dış omuz kısımları kışlık lastik hamurunda tasarlanıyor. Genelde yazın dış omuz gidiyor. Daha sessizdir+ Kolay patlar- yakıtı arttırır- değişim gerektirmez+ kullanım süresi %30 azdır birde ağır araç olursa yarı yarıyadan fazla kısa-
Her gün 80 km yol bayağı ciddi yol yapıyorsunuz. Kışlığınız var madem fiyat performans yazlık bir ürün bakın bence..

4 Mevsimi çok az araç kullanan kişilere yada hafif binekler için tavsiye ederim.
Michelin Crossclimate - Nokian weatherproof çok uzun süreç kullanan birisi olarak ilk 3 senesi iyi sonrasında dökülüyor dişleri.. + Yazlık lastik gibi oluklarda desteği yok çok ince bir cisimle patlıyor. Araç polo olsa al 5/6 sene sorun yok.
4 mevsimlerin yola temas ettiği sırt alanı orta kısmı yazlık, dış omuz kısımları kışlık lastik hamurunda tasarlanıyor. Genelde yazın dış omuz gidiyor. Daha sessizdir+ Kolay patlar- yakıtı arttırır- değişim gerektirmez+ kullanım süresi %30 azdır birde ağır araç olursa yarı yarıyadan fazla kısa-
Her gün 80 km yol bayağı ciddi yol yapıyorsunuz. Kışlığınız var madem fiyat performans yazlık bir ürün bakın bence..
var mı hocam yazlık öneriniz ?

Benim primacy ler 4 yılında çatlamaya başladı.. Kauçuk kalitesi nokian bence kat kat iyi 17" power proof alacağım seneye biraz daha çıkarsanız contiental iki lastiğin hamur kaliteleri aynı .. Büyük ebatlarda XL extra load geliyor genelde kalın yanak lastik tercih edin..

11000 kilometre sonrası Premium Contact 6 nın vaziyeti aşağıdaki gibidir. (Bu fotoğrafı çekene kadar stabilize yola hiç girmemiştim)

1648A6A5-C936-4FA1-B00E-EFEEDE5C8191.jpeg

Benim primacy ler 4 yılında çatlamaya başladı.. Kauçuk kalitesi nokian bence kat kat iyi 17" power proof alacağım seneye biraz daha çıkarsanız contiental iki lastiğin hamur kaliteleri aynı .. Büyük ebatlarda XL extra load geliyor genelde kalın yanak lastik tercih edin..
continental hangi modeli hocam

edit : nokian runflat modelini önerir misiniz ?

Son düzenleme:
kışlıklarım nokian çok memnunum , yazlıkta ona kaydım bunu görünce
O fotoğrafı çektiğimde 1 yılı dolmamıştı. Hemen çatlaması hayal kırıklığına uğrattı ama yol tutuş konusunda da haksızlık etmek istemem. Yol tutuş konusunda memnunum. Bu arada kışlık lastik kullanmıyorum. 1 kış da gördü bu lastik. Çatlamaya etkisi var mıdır bilmiyorum.

ben Goodyear Eagle 4 mevsim kullanıyorum. lastiklerim 1 yıllık bir sorun yaşamadım. fakat yakıtı biraz fazla gibi aracın, İleride yazlık lastik düşünüyorum.

Kışlık setiniz varmış. Michelin primacy 4 ve yukarısı yazlık serileri tavsiye ederim. Yumuşak konforlu sessiz lastik. Islak kuru süper performans. İk

Primacy 4 kullanıyorum 3 senedir, yumuşak, sessiz ve konforlu. Primacylerden önce Dunlop Sp Sport kullanmıştım, bu fiyatlar ile Dunlop net tercihim olurdu.

teşekkür ederim herkese

sabah nokian powerproof sipariş geçtim

Aracımda Hankook primacy 2 vardı michlen pilot sport 4 e geçtim daha fazla ses alıyor içeriye birde hankook primacy 4 ler çıktı daha yeni onların ses desibeli 68 en düşüğü

Geri
Üst Alt