Volkswagen'im Nerede? Sipariş sürecinin adımları, mesajları ve yaklaşık süreleri?

Tamamdır hocamGolf 1.2 tsı bmt 110ps comf. Manuel

2016 tornado kırmızı

İçi siyah

Led arka stop

17" dijon jant

Işık görüş paketi

Panoramık cam tavan

Bi-xenon ve gündüz led

Sürüş konf. Paket

Yer tasarrufu stepne

Anahtarsız giriş ( güvenli kilitlemesiz)

Elk katlanır ayna

+ ergoActive Koltuk
1 nisan sipariş nosu haziran 20/24 gibide teslim olacağı söylendi inşallah daha erken olması ümidiyle....

Golf 2016 1.4 tsi hıghlıne manuel-kurşun gri

-cam tavan

-geri görüş kamerası

-ergo active koltuk

28 mart sipariş geçildi

31 mart sipariş numaram mail geldi

o günden beri üretim aşamasında gözüküyor.Tahmini teslimat 13-19 haziran denildi mayıs sonu olması için umut ediyorum:)
Aynı zamanlarda kavuşacağız arabamıza hocam inşaallah...

@driver_canvalla hocam ramazan bayramına arabayla gireceğiz inşallah o bellide önce gelmesi sevindirici olur ???

Merhaba golftutkusu ailesi;

Yaklaşık Mart ayı ortası itibari ile araç siparişi veren ve sipariş sürecini Volkswagenim'den takip etmeye başlayan Volkswagen müşterileri farklı süreç ve mesajlarla karşılaşır oldular. Bizler gibi belli bir tarihçe bilgisi olan kişiler de farkettiler ki, Mart ayı itibariyle önceki dönemlere göre kronolojik sipariş süreci ve sipariş mesajları değişmiş gibi duruyor. Süreçte, bilgi karmaşasına, tutarsızlığa, belirsizliğe yol açtığı, bilginin yerini tahminlere bıraktığı görülüyor.

Konuyu açmamın amacı, sipariş süreci hakkında sahip olduğumuz doğru ve güncel bilgileri burada toplamak, tahmini verilerin elbirliği ile tekrar tutarlı bilgi haline dönüşmesini sağlamaktır.

Bunu gerçekleştirirken de elde ettiğimiz bilgilerin işe yaramasını sağlayabilir, yeni sipariş vererek forumumuza katılan üyelere de planlamalarını yapabilme yönünde ışık tutmasını hedefleyebiliriz.

1- Sipariş süreç adımlarının kronolojik sıralaması?

2- Her süreç adımının Volkswagenim mesajı?

3- Her süreç adımının yaklaşık süresi?

4- Bu sürelerin Araç teknik özelliği, std. donanım, opsiyonel donanım ile korelasyonu?

5- Süreç adım sürelerinin ve toplam sipariş süresinin sürekli takibini yapabilir, iyileşmeyi izleyebiliriz.

Bu konuya gelen verileri yukarıdaki 5 maddeye yanıt verecek şekilde derleyip bilgiye dönüştürmeyi düşünüyorum. Dolayısıyla gelen verilerin de bu amaca hizmet edecek netlikte olması çok önemlidir.

Forumun diğer konularında bu amaca hizmet edecek bilgilere rastlandığında bu konuya transfer edilirse süper olur @yusuf Hocam.

Tarayıp bulabildiğim mesajları aşağıya ekliyorum ama bu mesajlar şu an kullanılmıyor ya da farklı anlam taşıyor olabilir.

Saygılar.
Hasan hocam selamlar., işinize yarıyacak eski araştırmalarımdan birisi aklıma geldi.. Bende sizin gibi istediğim opsiyonlarla sipariş vererek aracı almayı istiyordum ama planlarımız değişince standart Highline aldım.. Sipariş vererek aracı almak istediğim dönemlerde forumumuzda ki benzer başlıklı "Golf sipariş durumları" başlıklı konuda aracı siparişle alan arkadaşlarımızın tecrübelerini okuyarak nasıl bir aşamalardan geçilecek, volkswagenim sitesinde yazan her bir mesajın kronolijik sırası falan derken o dönemde bile şu anki kadar olmasa da tutarsızlıklar farketmiştim.. Sonra düşündüm ki eğer doğuş'un araç sipariş takip sitesi varsa.., bunun kralı yabancılarda mutlaka vardır diye yaptığım araştırmalar neticesinde resmi Volkswagen UK sitesinde daha detaylı olanını bulmuştum.. Aşşağıdaki linki tıklayıp sipariş numaranızı girebilirmisiniz.., Ben sipariş vermeden aldığım için doğal olarak deneme fırsatım olmadı.. Eğer ki herhangi bir sonuç göstermez ise yada "böyle bir sipariş bulunamamıştır" gibilerinden bir mesaj ekranda yazarsa.., bir de siteye tıpki bizim volkswagenim sitesine üye olarak ancak görebildiğimiz gibi bir de üye olarak deneyin lütfen..

Aslında kafamda aracın çok daha detaylı takip edebilmemiz için başka bir fikir var.. Eğer Almancam olsaydı ki hiç yok İngilizce olsaydı hiç sıkıntı değildi.. Sizin sipariş numaranızı girip baktığınız volkswagenim sitesi tamamen bir aracı site diye düşünebiliriz.. Olay %90 şöyle işliyor; araç her bir adım/aşaması tamamlandığında fabrika kendi sistemine aracın üretimde ki son durumu hakkında bilgiyi kendi almanca sitesine bilgilerini giriyordur sistem bunu otomatik yapıyordur., sonrasında da bizim siteye gecikmeli olarak yansıyordur.. Yani araç üretim aşamasında 1 merdiven yol katettiğinde sistem bunu alman sitesine otomatik olarak datasını giriyorsa bu aşamayı nerden baksanız biz en az 4-5 gün gecikmeli olarak doğuşun volkswagenim sitesinden ancak görebiliyoruzdur.. Dediğim gibi almancam hiç olmadığından bulmam zor.. Almancası iyi olan arkadaşlarımız varsa mutlaka bulunabilir.. Diceksiniz ki mutlaka vardır ama bu sadece almanya içi siparişleri kendi ülkesi için verilen siparişleri gösteriyordur diyebilirsiniz.. Ama ben buna katılmıyorum çünkü Alman birşeyi yapıyorsa bunu asla yarım-yamalak yapmaz.. Onların kültüründe asla böyle birşey yoktur.. Eğer bulabilirsek aracın her bir aşamasını en geç 1-2 saat geçikmeli olarak görebiliriz, hem de tahmin bile edemiyeceğimiz kadar çok daha detaylı bir şekilde diye düşünüyorum.. Yani bizde aracın ilk mesajı olan; "siparişiniz üreticiye iletildi" mesajından, "satıcınızla iletişime geçin" diye yazan son mesaja kadar arada toplamda 5 mesaj görebiliyorsak.., Nerden baksanız aracın hangi aşamada olduğu ile ilgili 2-3 daha fazla detay daha görebiliceğimizi hem de gecikmesiz olarak diye düşünüyorum..yada mesela tren ile yapılan Almanya'dan Slovenya'nın Koper Limanında sonuçlanan 7-10 günlük yolculuk esnasında o an bile hangi ülkede olduğunu görebileceğimizi düşünüyorum..

Volkswagen UK resmi sitesi

https://www.volkswagen.co.uk/owners/track-my-order

@silvershadow

Edit: Bu fikri aklıma getiren bir olay ile ilgili durumundan kısaca bahsedersem belki bana daha fazla hak verirsiniz.. Şöyle ki; Amerika ve İngiltere'den pek çok kez ilgimi çeken aklınıza gelebilecek herhangi bir ürünü o ülkenin devlet postası ile almışımdır.. Alışveriş yaptığım firmalar yada siteler bana her zaman hangi posta seçeneğini seçmek istediğim ile ilgili seçeneklerden genellikle "online tracking available" olan hizmetini yani takipli gönderi şeçeneğini seçerdim ve new-york'tan gönderilen postayı, taaa İstanbul'a kapıma gelene kadar her bir aşamasını o ülkenin devlet postasının internet sitesinden takip edebiliyordum.. Fakat bizim PTT 'nin sitesine aynı takip numarasını girdiğimde bana ürünün ancak ülke sınırlarına girdiği zaman nerede olduğunu gösterebiliyordu..:(( Düşünün çok basit bir posta gönderisinden bahsediyoruz.., ki bir posta gönderisinin bile bu kadar detaylı basit bir internet sitesinden takip edebiliyorsak ve günde milyonlarca posta dünyanın her yerine gönderilip takip edilebiliyorsa.. bu tez'den yola çıkarsak koskoca 80-90.000 liralık arabalar için bunun alâsı vardır diye düşünüyorum..

Saygılar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles hocam bizdeki sipariş numarası 6 digit, belirttiğiniz site 8 digit istiyor bu yüzden siparişi bulamıyor :)

@HaK hocam araç gemi üzerinde mesajını yeni gördüm.   :(' 5 martta sevk ediliyordu . 10 günde gerçekleşmiş o vakit. Maalesef detaylı kronolojik listeyi cikaramadim.  

@Striker02 ikimize de 18. hafta gelecek dediler fakat benim araç hala üretimde gözüküyor, sanırım bana Transformers yapıyorlar  &:

@knocknock st ile görüşün belki onların ekranında farklıdır. Bugün aradım aracın turkiyeye varış tarihine 19.04.2016  dedi. 25 inde de bizde olur dedi. 

@HaK hocam araç gemi üzerinde mesajını yeni gördüm.   :(' 5 martta sevk ediliyordu . 10 günde gerçekleşmiş o vakit. Maalesef detaylı kronolojik listeyi cikaramadim.  
Merhaba Hocam. Aracınız 5 Nisan'da fabrikadan ayrıldı, 15 Nisan'da gemi ile yola çıktı. 10 günde denize açıldıysa eğer. OK mi?

@knocknock Hocam Sizin süreçte bir terslik var sanırım. Hala üretim tamamlanmadıysa Mayıs başı gelmesi zor görünüyor. ST'niz ile bir görüşün isterseniz, son durumunu sorun.

Saygılar.

@HaK Hasan hocam az önce aradım ST'yi, sıkıntı yok 2-8 arası burda gözüküyor diyor. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek merak ediyorum ben de :)

@HaK hocam gemiyi nerden takip ediyoruz acaba ? Marinetraffic ücretli maalesef . 

@HaK hocam gemiyi nerden takip ediyoruz acaba ? Marinetraffic ücretli maalesef . 
Hocam, benim henüz detaylı takip etme fırsatım olmadı. Konu ile ilgili rehber yazı ekte, o dökümanda gemi bazında takip linkleri yer alıyor. Bir incele bakalım. İçinde yer aldığına dair link bilgi fotosunu da ekledim :)  

Saygılar...

Ekli dosyayı görüntüle 3403

Aşağıya eklediğim Volkswagenim ekranındaki sorunun anlamı nedir? Ne işe yarar? Neye hizmet eder? Doğuş bunu buraya neden koymuştur? Bir bilen, tecrübesi olan, farklı mesaj alan var mıdır?

"Siparişinizi takip edin..." İyi de Ben hevesliyim, gayretiyim ama Siz de tık yok. Yerinde sayan şeyi nasıl takip edeceksin?

Bunun yerine, "Bayinize gelince haberiniz olur" yazsalarmış, "Nasıl hizmet ama..." diye de bir dip not, yanına da bir gülen yüz... çok daha hayırlı iş yaparlarmış.

Neredeyse 1 ay oldu, giriyoruz bilgileri karşımıza çıkan ilk ve değişmesiz tek mesaj "Üretim aşamasında..." Resmen tüm sipariş sürecini tek bir mesaja indirgemişler.

CANLI Destek'le iletişime geçiyoruz; "Biz de aha tıpkısının aynısını görüyoz" şeklinde hiç şaşırtmayan bir destek alıyoruz, hepsi bu...

Ekli dosyayı görüntüle 3445

Geri
Üst Alt