1.4 TSI Rölantide Titreme

Hunter06

Yeni Üye
İsim
Murat
Araç
Golf 1.4 tsi
Hayırlı aksamlar dilerim. Siteye yeni giriş yaptım başlıkta bahsi gecen durumu arastırırken. Golf 7 1.4 tsi araç kullanmaktayım aracın ilk tek kullanıcısıyım 40 bınde ve bakımları tam fakat bır hafta kadar önce rolantide tıtreme hissettim sürekli gittiğim serviste bujiler bobin degıserek kontrol edildi. Bu arada benzini hep aynı bıldıgı istasyondan almaktayım. Araca bilgisayara bağlandıgında atesleme hatası verdi fakat ne tekleme ne hızında ne gıdısınde bır problem yok bir kaç kişi daha yazmış ama kesin bir sonuca ulasamadım. Volan vs de kontrol edildi. Yazılım çökmesi guncellem esi vs veya enjektör temızlıgı yazanlar olmuş ama net birşey göremedim ve klima acıkınca azalıyor sanki bu konuda bilgisi olan varmı acaba.

Yakıttan kaynaklı çok arıza oluyor bu aralar. Geçmiş olsun

Upvote 0

@Hunter06 hocam merhaba aynı sorun bende de mevcut klima açınca azalıyor PC ye bağlandığında ateşleme hatası veriyor ama kimse kesin çözümü sunmuyor saçma gelecek ama YouTube’da bir video görmüştüm adam şanzıman takozuna silikon sıkıyorsun sorun kesilecek diyordu

Upvote 0
@Hunter06 hocam merhaba aynı sorun bende de mevcut klima açınca azalıyor PC ye bağlandığında ateşleme hatası veriyor ama kimse kesin çözümü sunmuyor saçma gelecek ama YouTube’da bir video görmüştüm adam şanzıman takozuna silikon sıkıyorsun sorun kesilecek diyordu
Ben artık bu olayın motordan degil baglantı parcalarından olduğuna inanıyorum fabrikadan cıktıgı gibi kullanılan bir arac henuz 40 bin km lerde bunu yapıyor ve bilgisayara baglandıgında hata vermiyorsa ve arada duzelıyor tekrar baslıyorsa bence baglantı ile alakalı diye düşünüyorum.

Upvote 0
Iyı aksamlar aracımdakı titreme bugun çözüldü. Sıkıntı yasayan arkadaşlara fıkır vermesi İcin yazmak istedim. Takoz dendi yakıt dendi tsı motor özellıği dendi. Fakat aracım 45 bin km ye kadar yapmadığı bir titremeyi neden yapsın diye düsündüm sürekli. 36 binden itibaren aracın kavramasın da sıkıntı vardı ısınınca kalkarken titriyordu bu sıkıntı 45 Bıne geldıgınde araç zorlandıgında özellikle yüksek viteslerde gürültülü vuruntuya döndü. İlk zamanlar ustaya kavrama gec degısırse ne olur diye sordugumda volanı bozar demıstı. Direk servise gitmeden volan ve kavramayı aldım takıldı ve su an titreme kayboldu. Zaten diselinde tıtredıgıni duyunca tahmin ettim. Kısaca aracınız kalkısta titreme yapıyorsa. Aracınız rolantide titremesede sonrasında volan daha çok boşluk yapıyor ve titreme başlıyor.tabi farklı durumlar illaki vardır ama benim aracımda böyle gelısi.

Son düzenleme:
Upvote 0
Iyı aksamlar aracımdakı titreme bugun çözüldü. Sıkıntı yasayan arkadaşlara fıkır vermesi İcin yazmak istedim. Takoz dendi yakıt dendi tsı motor özellıği dendi. Fakat aracım 45 bin km ye kadar yapmadığı bir titremeyi neden yapsın diye düsündüm sürekli. 36 binden itibaren aracın kavramasın da sıkıntı vardı ısınınca kalkarken titriyordu bu sıkıntı 45 Bıne geldıgınde araç zorlandıgında özellikle yüksek viteslerde gürültülü vuruntuya döndü. İlk zamanlar ustaya kavrama gec degısırse ne olur diye sordugumda volanı bozar demıstı. Direk servise gitmeden volan ve kavramayı aldım takıldı ve su an titreme kayboldu. Zaten diselinde tıtredıgıni duyunca tahmin ettim. Kısaca aracınız kalkısta titreme yapıyorsa. Aracınız rolantide titremesede sonrasında volan daha çok boşluk yapıyor ve titreme başlıyor.tabi farklı durumlar illaki vardır ama benim aracımda böyle gelısi.
Öncelikle sorunu çözdüğünüz için geçmiş olsun inşallah tekrar yaşamazsınız.Aynı durum arkadaşımın başına gelmişti. Motor takozu bobin buji volan yazılım hiç bir türlü çözemedi sorunu . En son emme subaplarının kurum bağladığını tam kapsamlı bir temizlik sonrası hiç bir sorun kalmadığını paylaşmak istedim. Bunun sebebi ise daha çok kısa mesafe şehir içi kullanımlarında ortaya çıkan bir durum. O yüzden 30 40 bin km deki bir araçta da de k gelebilir. Fakat genelde uzun yolda kullanılmış bir motorda bu durum pek rastlanmaz. Akılınızda bulunsun.

Upvote 0

Geri
Üst Alt