1.4 TSI Rölantide Titreme

Hunter06

Yeni Üye
İsim
Murat
Araç
Golf 1.4 tsi
Hayırlı aksamlar dilerim. Siteye yeni giriş yaptım başlıkta bahsi gecen durumu arastırırken. Golf 7 1.4 tsi araç kullanmaktayım aracın ilk tek kullanıcısıyım 40 bınde ve bakımları tam fakat bır hafta kadar önce rolantide tıtreme hissettim sürekli gittiğim serviste bujiler bobin degıserek kontrol edildi. Bu arada benzini hep aynı bıldıgı istasyondan almaktayım. Araca bilgisayara bağlandıgında atesleme hatası verdi fakat ne tekleme ne hızında ne gıdısınde bır problem yok bir kaç kişi daha yazmış ama kesin bir sonuca ulasamadım. Volan vs de kontrol edildi. Yazılım çökmesi guncellem esi vs veya enjektör temızlıgı yazanlar olmuş ama net birşey göremedim ve klima acıkınca azalıyor sanki bu konuda bilgisi olan varmı acaba.

Devir daim su pompası ve v kayış değiştikten sonra titreşim kesilmişti benim araçta

Upvote 0
Devir daim su pompası ve v kayış değiştikten sonra titreşim kesilmişti benim araçta
Birde ona baktırayım bugun kullandım aracı klima acıkken bayaga azalıyor yok denecek kadar devir 9 a cıkıyor aynı motor fr aracımızdan tıtresım yok 100 bin uzeri olmasına rağmen ondada klima acınca cok hafif bir tıtresım var bu normal ama golf deki pek aklıma yatmıyor

Upvote 0
Hayırlı aksamlar dilerim. Siteye yeni giriş yaptım başlıkta bahsi gecen durumu arastırırken. Golf 7 1.4 tsi araç kullanmaktayım aracın ilk tek kullanıcısıyım 40 bınde ve bakımları tam fakat bır hafta kadar önce rolantide tıtreme hissettim sürekli gittiğim serviste bujiler bobin degıserek kontrol edildi. Bu arada benzini hep aynı bıldıgı istasyondan almaktayım. Araca bilgisayara bağlandıgında atesleme hatası verdi fakat ne tekleme ne hızında ne gıdısınde bır problem yok bir kaç kişi daha yazmış ama kesin bir sonuca ulasamadım. Volan vs de kontrol edildi. Yazılım çökmesi guncellem esi vs veya enjektör temızlıgı yazanlar olmuş ama net birşey göremedim ve klima acıkınca azalıyor sanki bu konuda bilgisi olan varmı acaba.
hocam benim araçtada aynısı var 40 binde başladı kime gittiysem volan dedi ellemedim bende duruyor öyle . Forumda bir çok kişi yazmıştı youtubeda videolarda var bunla alakalı şanzıman kulaklarından kaynaklandığı yönünde isterseniz ona baktırın o değilse büyük ihtimal volan kaynaklı gittiği kadar kullanın.

Upvote 0
hocam benim araçtada aynısı var 40 binde başladı kime gittiysem volan dedi ellemedim bende duruyor öyle . Forumda bir çok kişi yazmıştı youtubeda videolarda var bunla alakalı şanzıman kulaklarından kaynaklandığı yönünde isterseniz ona baktırın o değilse büyük ihtimal volan kaynaklı gittiği kadar kullanın.
Volana bakıldı o cıkmadı şanzıman kulagı oldugunu dusunmuyorum bosta iken yapıyor.

Upvote 0
Bu sıkıntı özellikle cold startta oluyorsa, yakıt kaliteside etkiler.

Upvote 0
Bu sıkıntı özellikle cold startta oluyorsa, yakıt kaliteside etkiler.
Yakıt hep aynı yerden alınıyor. Yınede de depoyu bosaltıyorum cok bınmedıgımden halen yarım depoya yakın var. Bende kayısların cevırdıgı kasnakardan biri titretiyor gıbı geliyor. Zaten geriye enjektör ve yazılım kalıyor. Yazılım cokuyor fılan diyen bır ıkı usta oldu ama devir saatı stabıl ve olması gereken yerde duruyor. Ayrıca klimayı acınca bayaga bır azalma hissediyorum

Upvote 0
klima açınca titreşimin azalması aracın devri klimaya bağlı olarak yükseliyor onun için titreşim hissedilmez oluyor. Bence de motor kulakları kontrol edilmeli.

Upvote 0
Yakıt hep aynı yerden alınıyor. Yınede de depoyu bosaltıyorum cok bınmedıgımden halen yarım depoya yakın var

klima açınca titreşimin azalması aracın devri klimaya bağlı olarak yükseliyor onun için titreşim hissedilmez oluyor. Bence de motor kulakları kontrol edilmeli.
Dusuk ihtimal yakıt dıye dusundum ma olmazsa ki oyle dusunuyorum motor kulagı bır kac gundur benımde aklıma yattı ama atesleme hatası verdi bilgisayarda o yuzden yakıtı bitirip Yenı yakıta deneme niyetindeyim

Upvote 0
Klima acikken devrin yukselmesini ecu araba stop etmesin diye gaz vererek yukseltiyor. Daha az hissedilmesi sabit bir devirde gidiyor olmasi fakat klima acikken titreme devam eder.

Yazilim cokmesi falan demissiniz, aracinizda yazilim mi var?

Son düzenleme:
Upvote 0
Klima acikken devrin yukselmesini ecu araba stop etmesin diye gaz vererek yukseltiyor. Daha az hissedilmesi sabit bir devirde gidiyor olmasi fakat klima acikken titreme devam eder.

Yazilim cokmesi falan demissiniz, aracinizda yazilim mi var?
Yazilim yok aracta fabrikan cıktıgı gibi koku bile asmam aynaya :) bu yuzden yazılım cokmesi demeleri ustaların pek mantıklı gelmedi. Ya km ile orantılı kronik yada baglantı takozları ıslevını yitirdi. Gercı 40 Bındekı araba cocuk gıbı bakıyoruz. Kısacası anlayamadım. Yenı yakıt aldım eskiyi bitirdim bır ihtimal oda yok.

Upvote 0
Araç dsg mi?

Bu km'ye kadar ağırlıklı şehir içi/şehir dışı kullanım durumu nedir? Rutin kullanımda kaç km mesafe yol yapıyor soğuk motorla?

Yağ değişim aralığınız nedir? Araç yetkili serviste mi bakım görüyor? hangi km'ye kadar yetkili serviste bakım gördü?

Turbo benzinli direkt enjeksiyon motorlarda emme subaplarında kurumlanma en büyük ihtimal. Buna etki eden birçok şey var sorularım o yüzden :)

Upvote 0
Araç dsg mi?

Bu km'ye kadar ağırlıklı şehir içi/şehir dışı kullanım durumu nedir? Rutin kullanımda kaç km mesafe yol yapıyor soğuk motorla?

Yağ değişim aralığınız nedir? Araç yetkili serviste mi bakım görüyor? hangi km'ye kadar yetkili serviste bakım gördü?

Turbo benzinli direkt enjeksiyon motorlarda emme subaplarında kurumlanma en büyük ihtimal. Buna etki eden birçok şey var sorularım o yüzden :)
Araç dsg 34 km kadar yetkili serviste bakımları yapıldı. Kavrama 1 viteste arac ısındıgında kalkarken bir tıtreme yapıyor gıttıgım servis kavramadan oldugunu su an ıcın degısmesının gerekmediğini söyledi o km den berıde ben tek kısı kullanıyorum 40 bıne kadar bır sıkıntı yaşamadım bununla ılgılı 300 km dır boyle bırsey var aracta ve motorda bır sıkıntı oldugunu sanmıyorum ama ne oldugunu bulamadık. Arasıra kullanılan bir arac ve aracı uzmeden kullanırım.

Upvote 0

Aracımdakı titreme kayboldu ınsallah kalıcı olur. Aracında bu durum ile karsılasanlara faydası olur dusuncesı ile yazmak istedim. Aracın yakıtını bitirip tekrar doldurdum sıkıntı basladıgından beri yuksek devirde kullandım. 3 4 gun önce geri vitese takip gaz verdıgımde cok ufak bir tok eksoz sesi geldi ertesi gunde aynı sesi duydum. Ya gerçekten bir tıkanıklık vardı yada havaların bir tık soguması ile ilgili olabilir diye dusundum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt