1.2 TSI DSG Rölantide Titreme

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Daha önce @dtkorkmaz Saygın Abiyle tanışmamız esnasında aracında rölantide ki titremeden bahsetmiştim, bizim araca göre bana fazla gelmişti. Bugün de Saygın Abi beni aradı, aklıma taktın onu dedi :D  @EMRAH ATTS Canlı desteğim Emrah Abime danıştım hemen, sağolsun durumu dinledi, anlattı, ciddi bir problem olabileceğini, mümkünse hemen servise gitmemiz gerektiğini söyledi. bizde öyle yapıp hemen  servise gittik. Usta geldi beraber araca geçtik o da farketti titremeyi. Araç cihaza bağlandı ama bir sorun görünmedi. Rölanti de suyu torpidoya koyup video çektik. !.2 TSI kullanıcıları karşılaştırma açısından benzer video çekip koyabilirse müteşekkir oluruz :)  

Sonrasında ben yedek parçaya krom egzos uçlarını sordum, tek çıkış için 60 civarı bir fiyatı var dendi, çift çıkışa baktı, 450TL dedi, uygunu yok mu bunun deyince malesef cevabını aldım. Ekran kararması sorunu yaşıyormuş Saygın Abi onu da sorduk ama henüz güncelleme gelmediğini söylediler. Mirrorlink olayını da sorduk, Ustayla görüşürken telefonla konuştuğum için tam anlayamadım o mevzuyu, Saygın Abi daha net bilgi verecektir o konu da.

Bu arada @alper32 Alper Abi, Orka'nın servisi konusunda haklıymışsın, ilgi alaka çok zayıf. Ekran kararması için güncelleme bile gelmemiş daha bayiye. 

@fcsrn eren hocam aracı karsımda görmeden tıtremeyle ilgili net bilgi vermem imkansız serviste belirli şasi aralıklarında sorun çıkmıştı bir çoğumuz duymuşuzdur

eksantrilk mili konumlandırıcısı cıvataları koparak motora zarar veriyor fakat şöyle bir durum var benzinlı araclarımız rolantide aracın içinde sakın şekilde aracı dinleyin 

aracı ara ara çok hafif sallandığını hissedebilirsiniz

@fcsrn eren hocam aracı karsımda görmeden tıtremeyle ilgili net bilgi vermem imkansız serviste belirli şasi aralıklarında sorun çıkmıştı bir çoğumuz duymuşuzdur

eksantrilk mili konumlandırıcısı cıvataları koparak motora zarar veriyor fakat şöyle bir durum var benzinlı araclarımız rolantide aracın içinde sakın şekilde aracı dinleyin 

aracı ara ara çok hafif sallandığını hissedebilirsiniz
Orası öyle tabi, görmeden yorum yapmak çok zor, 

Bizim araçta denk gelmedim hiç o yüzden biraz değişik gelmişti :)

@fcsrnkeşke imkan olsada gelip yardımcı olabilsem

@MSE hocamında bı problemi var inşallah beraber çözücez

Bu tür bir titreme bende de var.Rölantide duruyorum mesela vuruntu gibi titriyor ve koltukta hissediliyor.

D konumunda frene basarsam titreme yok P ye aldığımda titriyor.1-2 sn vuruntu yükseliyor duruyor, sonra yine 1-2 sn yükseliyor.

Bunu 1.4 122 de fark etmiştim şimdi 1.4 125 de aynı devam ediyor.

Fırsatını bulunca servise gitmeyi düşünüyorum konuyu görünce bir yazayım dedim anormal midir bu?

Bu tür bir titreme bende de var.Rölantide duruyorum mesela vuruntu gibi titriyor ve koltukta hissediliyor.D konumunda frene basarsam titreme yok P ye aldığımda titriyor.1-2 sn vuruntu yükseliyor duruyor, sonra yine 1-2 sn yükseliyor.

Bunu 1.4 122 de fark etmiştim şimdi 1.4 125 de aynı devam ediyor.

Fırsatını bulunca servise gitmeyi düşünüyorum konuyu görünce bir yazayım dedim anormal midir bu?
Aynısı bende de var. Hatta gaza basınca daha da artıyor. Ben normal olduğunu düşünüyordum. Sonuçları bildirirseniz sevinirim..

Aynısı bende de var. Hatta gaza basınca daha da artıyor. Ben normal olduğunu düşünüyordum. Sonuçları bildirirseniz sevinirim..
Şanzıman kaynaklı sanırım.Motoru dinliyorum çalışmasında vuruntu sesi gibi bir değişim yok saat gibi tıkır tıkır çalışıyor.İki aracımda da olunca herhalde normal diye düşündüm sizde de oluyorsa demek ki rölanti de böyle çalışıyor, alışkın değiliz tabi manuelde böyle bir şey olmadığı için.

@Burak_53 @Nektar Valla bilmiyorum ki Hocam, ama titreşim tam olarak anlattığınız gibi. 

Ben bizim araçta hissedemediğim için fazla gelmişti bana, Amasya'ya gidince daha dikkatli inceleyeceğim bakalım bizim aracı da.

@Burak_53 @Nektar Valla bilmiyorum ki Hocam, ama titreşim tam olarak anlattığınız gibi. 

Ben bizim araçta hissedemediğim için fazla gelmişti bana, Amasya'ya gidince daha dikkatli inceleyeceğim bakalım bizim aracı da.
Servise gosterilecek seyler artiyor biriksinde hepsini tek seferde sorayim. 

Sag arkadan geldigini hissettgim bi tikirti var. 

Hoparlor sesi kendiliginde kisilip aciliyor. 

Bu titreme

birde appconnect eklenirse bayaga bi konum oluyor. 

TSİ motorlarda zaman zaman titreme oluyor,rolanti devrinde nefes alma problemi,ritim bozukluğu diyebiliriz. 3 şiddetinde depremler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim araç manuel ancak Emrah hocamın bahsettiği rölantideyken hafif sallanma olayı bende de var. Aldığımdan beri farkındayım. Araç içinde duyularım %100 verimlilikle çalışıyor bana araba beğendirmek çok zor [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE biraz vurdum duymaz insanlar gibi olmak en iyisi galiba. Bin git iste ne sagini solunu dinliyorsun

Hocam benim de vites geçişleri falan mükemmel bir problem yok ama rölantide titreme var. Soğuk havalarda motor soğukken daha fazla oluyor, p konumunda gaza bastığımda, ilk çalışmalarda daha da artıyor. Bende bir de plastik sürtme sesi gibi ses gelmeye başladı. Kalkışta geliyor hissediyorum. Start stop kapalı, motor sıcak, klima kapalı. Motor tarafından ses gelmeye başladı. Onu bir servise götüreyim diyorum. Gıcırdama gibi bir ses. Araç 1.4 TSI 125 hp DSG

Geri
Üst Alt