Fren Balata Önerisi - Golf 2019 1.0

Yakın zamanda 2-3 hafta önce kadar, ön arka fren balata değişimi sağladım. Textar marka aldım ve memnunum tutma ötme sorumu yaşamadım ancak daha 1000 km olmadı

hidrolik değişimi için servisi aradım şimdi 2014 1.4 tsi için indirimle birlikte 347 tl pazartesi için randevu aldım.

Aynı teklifi bir de orijinal balata için mail atmalarını isteyin., arada çok fiyat farkı olmuyor,

Eco seri orijinal balatalar --> Tunus veya Hindistan üretimi olur., Eko serilerin ömrü yarı yarıya daha kısa olur.,

Orijinal balatalar ---> Almanya üretimi veya Avrupa üretimi olur.

Aynı teklifi bir de orijinal balata için mail atmalarını isteyin., arada çok fiyat farkı olmuyor,

Eco seri orijinal balatalar --> Tunus veya Hindistan üretimi olur., Eko serilerin ömrü yarı yarıya daha kısa olur.,

Orijinal balatalar ---> Almanya üretimi veya Avrupa üretimi olur.
bu saatten sonra atacaklarını sanmam üstad :) yarın sabah 8 de randevu var olmadı orda sorarım dediğiniz gibi çok fark yoksa onları taktırırım

8 Ay önce 1,0tsi golf aracıma hella pagid ön arka balata aldım. Araştırıpta almıştım 2 araç değiştirdik hiç bir sıkıntı ses yok!

Vag grubu orjinal parça satan bir parçacıdan aldım. Ön arka 700tl fiyata aldım 8 ay önce. 300tl işçilik verdim. 1000tl ye mal oldu.

Vag grubu orjinal parça satan bir parçacıdan aldım. Ön arka 700tl fiyata aldım 8 ay önce. 300tl işçilik verdim. 1000tl ye mal oldu.

Sanayideki herhangi parçacıdan mı almıştınız hocam? Online sistemleri varsa bizim için orjinal parçaya ulaşmak açısından büyük kolaylık olur.

ön ve arka balataları değiştirdim bir de fren hidrolik yağını değiştirdim lakin fren mesafesi aşırı kötü araba durmuyor sanki tahmini ne zaman alışır balatalar 500-1000 km arası diyorlar ama bende ani frenden kaçındım motor freni ile yavaşlıyorum genelde balataları değiltirdikten sonra 300 km yol yaptım hemen peşinden cidden zorlu bir süreç oldu kaza tehlikesi bile atlattım

ön ve arka balataları değiştirdim bir de fren hidrolik yağını değiştirdim lakin fren mesafesi aşırı kötü araba durmuyor sanki tahmini ne zaman alışır balatalar 500-1000 km arası diyorlar ama bende ani frenden kaçındım motor freni ile yavaşlıyorum genelde balataları değiltirdikten sonra 300 km yol yaptım hemen peşinden cidden zorlu bir süreç oldu kaza tehlikesi bile atlattım
Balataları serviste değiştirdikten sonra pedala daha fazla güç uygulamam gerektibu durum birkaç gün sürdü aynı şekilde servise sorduğumda istediğim gibi frenleme yapabileceğim bunun bir zararı olmadığı söylendi. Kaza yapacak kadar tutmadı mı ya da siz tam kuvvet uygulamadınız mı?

Balataları serviste değiştirdikten sonra pedala daha fazla güç uygulamam gerektibu durum birkaç gün sürdü aynı şekilde servise sorduğumda istediğim gibi frenleme yapabileceğim bunun bir zararı olmadığı söylendi. Kaza yapacak kadar tutmadı mı ya da siz tam kuvvet uygulamadınız mı?
sonuna kadar bastığımda durmaya başladı en dipte yani

Yetkili Serviste eco serisi olan ön balatalardan taktırdım, ortalama 1000 km olmuştur...

Ses yapma, ısındığında tutmama, yüksek hızda ani frende sapma gibi sorunlar yaşamadım. Araç 1.2 tsi.

Aslında uzman forum üyelerimiz eco seri balata taktırmayın derler, aksine benimki sorunsuz.

Ya şansıma iyi denk geldi bana, ya da daha 5-10 bin km sonra mı ötme ses vb yapacak bilmiyorum.

Fren balatası değişimi çok basit iş deyip dışarda da yaptırılabilir de elbette. Fren biraz hayati bir konu olduğu için ben korkumdan servis tercih ettim.
Bugün yağmurlu havada bir müddet aracımı kullanınca ışıklarda frenin ses yaptığını farkettim.

Dönüp kendi yazdığımı bulup ekleme yapmak istedim.

Birkaç gün daha deneyip bu ötmenin sürekli mi yoksa sadece ıslak koşullardan oluştuğunu da eklerim umarım, unutmazsam..

8 Ay önce 1,0tsi golf aracıma hella pagid ön arka balata aldım. Araştırıpta almıştım 2 araç değiştirdik hiç bir sıkıntı ses yok!
Bende güncelleme yapayım. Son bir kaç haftadır arkaşarda ıslık sesi gelmeye başladı. 7 bin km sonra :(

Geri
Üst Alt