Golf 7 için lastik önerisi

İsim
Doğukan
Arkadaşlar merhaba. Golf 7 aracıma yazlık lastik almak istiyorum. Öneri yapabilecek olan varsa sevinirim. Üzerindeki lastik ebatı : 215 45 17

Bu çok ucu açık bir konu., aracı kullanım tarzınız, bütçeniz, bulunduğunuz şehirdeki asfaltın durumu, lastikten beklentileriniz vs.. bu etkenleri iyi analiz edip ona göre bir lastik seçmeniz lazım.

Son düzenleme:
Ankara'da yaşıyorum. Aracı haftada 2 kere anca kullanıyorum. Toplam yaptığım haftada 100 km dir. Bütçem şuan kısıtlı. Üst segment lastik markalarına malesef yetmiyor.

Orta kalite fiyat performans olarak sava,Lassa,Dunlop,falken 1000 TL civarına bulabilirsiniz.
Ben 23 Nisan 2022 de 16"dover janta 205/55/R16 Dunlop lm750w 950 TL tane hesabı sökme takma Balans dahil aldım.
1.5 ayda 100km yol yapmadım değerlendirme yapamayacağım.
O tarihte Eco contact6 ve primacy4 ler 1250 civarıydı.300 TL tanede az para değil.
Kriterler forzagilles hocanın yazdıklarını değerlendirip alabilirsiniz.Benim gibi maddiyat sıkıntıysa fazla para vermeye gerek yok.

Goodyear efficient grip performance ile performance2 serilerini önerebilirim, benimkiler 205/55/r16 sizin ebatlar için de memnun edici olacağını düşünüyorum

Bilindik markalardan şaşma. Alt segment bile olsa Goodyear Prelli bunlardan birini tercih et. sava, kormoran, eagle, jinyu bunlardan ve bunlara benzerlerden uzak dur.

Bilindik markalardan şaşma. Alt segment bile olsa Goodyear Prelli bunlardan birini tercih et. sava, kormoran, eagle, jinyu bunlardan ve bunlara benzerlerden uzak dur.
Üzerinde kormoran takılı igrenc bir lastik.tesekkürler

falken lastik tek geçerim özellikle 4 mevsimde ben yazlık kullanıyorum hiç sıkıntı yok 2 yıldır

Volkswagen araçlara son zamanda takılı olarak gelen nexen marka lastikleri değerlendirebilirsiniz. Ayrica kislik laufenn kullanıyorum memnunum, yazlıkları da iyidir diye dusunuyorum

Az kilometre yapıyorsunuz madem en az 5 yıl kullanacaksınızdır. 1000 lira normal bir lastiğe vereceğinize 1500 liraya michelin ps4 alın. Bir takımda yıllık 400 lira çok bir para değil

Ankara'da yaşıyorum. Aracı haftada 2 kere anca kullanıyorum. Toplam yaptığım haftada 100 km dir. Bütçem şuan kısıtlı. Üst segment lastik markalarına malesef yetmiyor.
Semperit Speed Life 3 (fiyat/performans olarak alabileceğiniz en iyi lastiktir, şayet bulabilirseniz.)

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Nokian Wet Proof

Geri
Üst Alt