Bugünün Kazası

necoishere

Yeni Üye
İsim
Nejmettin
Selam arkadaşlar, hayırlı cumalar.

Bu sabah işe geç kaldım diye biraz acele ile giderken bir kaza geçirdim, tamponu yırtmış bulundum.
Daha henüz ilk arabam, ilk kazam olduğu için bu işlerin çok cahiliyim. O yüzden nasıl yol izleyeceğimi henüz çözemedim.

İlk olarak servise vereyim direkt kaskodan yapsınlar, hiç uğraşmayım dedim. Ama sonra tramerde durduk yere 10-20k TL hasar yazsın istemedim.
ikinci olarak, aklımda GTI tampon almak vardı. Tabi bunun da, sensörü, sisi, dolusu boşu dünya bir bakılması gereken yeri varmış.
Son seçenek olarak; varsa güvenilir, eli düzgün bir usta ona götürecegiz tamir oluyorsa tamir isteyecegiz.

Araç: 2016 1.4TSI DSG Highline

Şimdi ben bunu nasıl halledeyim bana bir hâl çare önerebilir misiniz?

WhatsApp Image 2022-05-13 at 13.55.13.jpeg

Yorumlar için hepinize teşekkür ederim. Olaya gayet güzel aydınlandım, kasko işini denklemdem çıkardım. Bir iki insta sayfasına sordum henüz tampon bulamadım. Acele hareket etmeden düzgün bir şey bulmaya çalışacağım bakalım.

Upvote 0

Yorumlar için hepinize teşekkür ederim. Olaya gayet güzel aydınlandım, kasko işini denklemdem çıkardım. Bir iki insta sayfasına sordum henüz tampon bulamadım. Acele hareket etmeden düzgün bir şey bulmaya çalışacağım bakalım.

Öncelikle geçmiş olsun. Size bir zarar gelmesin :)
Ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum . Minnacık bir çatlağa yetkili servis 8200 tl tramer çıkaracağını söylemişti . Gerçekten minicik bir çatlak ama uzun diye değişime gidiliyordu bunu istemedim . Benimde aracı aldığımda gti'ye çevirmek hayalimde vardı diye serviste değiştirmek yerine gittim gti tampon aldım. Boyatmak istedim 3400 tl tramer çıkacaktı yetkili servisten :) . Dışarda boyatsam çok daha düşüğüne malolacaktı belki ama böyle bir yola giriştim kesinlikle pişman değilim . Önerim GTİ'Ye dönmeniz . Belli mi olur ilerde komple gti dönersiniz :) . Bendeki o çatlaktan sonraki değişim fotoğrafta.. Neye niyet neye kısmet oldu.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-05-15 at 01.02.13.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-15 at 01.02.13.jpeg
    150 KB · Görüntüleme: 32
Upvote 0
Teşekkür ederim :)
Maşallah sizin o ufacık çatlaktan güneş doğmuş 🧿

Beni yavaşlatan, geçen ay sigorta+kasko+yıllık bakımın üst üste gelmesi. Fiyatların katlandığı bir dönemde çok sarstı.

Upvote 0
Gecmis olsun,

Bu hasar icin sakin kaskoyu bulastirmayin, isterseniz GTI isterseniz R-line veya cikma alip boyatin.

Kasko ile yaparsaniz:

*Bugün cebinizden cikacak paradan cok daha fazlasi seneye yenilemede cikar

*Tramer cikar

Mini onarim büyük ihtimalle olmaz, tampon degismeli, ayrica altinda baska hasar var mi kontrol edin

Kesinlikle katılıyorum. Kasko bozduğunuzda hem bir sonraki yıl yenilerken hem de aracınızı satarken karşınıza çakacak.

Upvote 0

Geri
Üst Alt