Golf'ü satıp Corsa F almak?

2013 Golf 1.4 Tsi Highline Manuel 95 Bin km onun yerine 2020 Corsa F Dynamic Özel Seri almak?

• 2020 Corsa

Kullanılan: 32 44.4%
  • 2013 Golf

Kullanılan: 40 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    72
  • Anket kapatılmış .

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
2013 1.4 Tsi Golf 7 Highline sahibiyim. Aracın yaşı ve km(95000) itibariyle 2020 Corsa F almayı düşünüyorum. Diğer aracın 2 Yaşında olması,donanımlı ve hem garantili hem az km de olması beni cezbediyor. Segment farklılığı olduğunu biliyorum ama yılda 5-6 bin km arabaya az bindiğim için böyle düşüncem var. Golf ve Corsa'da manuel. Corsa Dynamic özel seri diye geçiyor örnek olarak bir ilan paylaşıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ozel-seri-sigara-icilmemis-1019588728/detay

Muhakkak bakmışsınızdır ama konuda bulunsun diye paylaşayım. Donanım ve tasarım bence tatmin eder. Konforu bilemem; bilenleri sahneye davet edelim. Bence hayırlı olsun :)

Sol Corsa, sağ Golf:
8DE3B36D-7579-4809-8912-1356BFFE9542.jpeg
CB564EB4-26A0-4D9D-8E45-5F6F5D9AC453.jpeg

Son düzenleme:
2013 1.4 Tsi Golf 7 Highline sahibiyim. Aracın yaşı ve km(95000) itibariyle 2020 Corsa F almayı düşünüyorum. Diğer aracın 2 Yaşında olması,donanımlı ve hem garantili hem az km de olması beni cezbediyor. Segment farklılığı olduğunu biliyorum ama yılda 5-6 bin km arabaya az bindiğim için böyle düşüncem var. Golf ve Corsa'da manuel. Corsa Dynamic özel seri diye geçiyor örnek olarak bir ilan paylaşıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ozel-seri-sigara-icilmemis-1019588728/detay
hocam ben her zaman yeniden yanayım 🙂arada 7 sene var konforunu kronik sorunları vs varmı bilmiyorum ama ihtiyaçlar dahilinde bence mantıklı

2013 1.4 TSİ 122 PS DSG Comfortline kendi aracım.
Şirket aracım 2021 Corsa 1.2 Benzin Manuel Ful.

Golften aldığım keyfin yarısı Corsa’da yok maalesef.

Ne kadar yenide olsa vag grubundan sonra corsa keyif vermez.Arabaya yilda 5-6 bin km bindiginizi belirtmissiniz.Golf ten yana bir sorun mu var toksa amac sadece model yenilemek mi? Corsa icin ne kadar fark odeyeceksiniz bunlarda onemli kriterler.

Ne kadar yenide olsa vag grubundan sonra corsa keyif vermez.Arabaya yilda 5-6 bin km bindiginizi belirtmissiniz.Golf ten yana bir sorun mu var toksa amac sadece model yenilemek mi? Corsa icin ne kadar fark odeyeceksiniz bunlarda onemli kriterler.
Model yenilemek istiyorum ve bu kasa hoşuma gidiyor. Ayrıca aracın yaşı ve km ilerliyor araba artık araç olmaktan yatırım kısmına geçtiği için yine elimde daha modelli bir araba tutma düşüncem var.

GOLF 2013 den beridir bende ise
9 yıl sıkılmak icin iyi bi süre

Ama yok 3-4 yıl önce 2013 model golf alan biri icin 4 yıl golf den sıkılma icin kısa bi süre.

Mesela Egea ? 2 yıl bir fiat egeadan sıkılmak icin normal bir süre !!!

Amaç modeli güncellemek olduğuna göre üzerine ciddi miktarda para eklemeyecekseniz mecburen farklı şeylerden feragat edeceksiniz. Zaten artık Golf’ün konforunu başka araçlarla kıyaslamayalım. Ben oyumu mantık çerçevesinde Corsa’dan yana kullandım. Bu kasa benim de çok hoşuma gidiyor ama otomatik vites olması belki feragat edilen şeylerin bir kısmını gözardı etmenize vesile olabilirdi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Amaç modeli güncellemek olduğuna göre üzerine ciddi miktarda para eklemeyecekseniz mecburen farklı şeylerden feragat edeceksiniz. Zaten artık Golf’ün konforunu başka araçlarla kıyaslamayalım. Ben oyumu mantık çerçevesinde Corsa’dan yana kullandım. Bu kasa benim de çok hoşuma gidiyor ama otomatik vites olması belki feragat edilen şeylerin bir kısmını gözardı etmenize vesile olabilirdi. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Yakın zaman önce aracımın satışını yapıp Corsa Ultimate otomatik alabiliyorken şimdi fiyatlar öyle yükseliyor ki manuel anca alabilecegim.

Geri
Üst Alt