Passat Dartford jant Üretim yeri.

Ayhan5353

Üye
İsim
Ayhan
Arkadaşlar belki aramızda bir bilen vardır diye paylaşmak istedim. Golf ve passat arac var. Passat aracıma Dartfod orginal çıkma jant alacağım. Kafam karıştı . Kimisi urban yazıyor. Kimisi dartford. Ayrıca kimisi orginalinin Türkiye üretimi diyor kimisi ise Çek cumhuriyeti . Bu konuda bilginiz varmı arkadaşlar.

Otomotiv sektöründe markalar genelde parçalarını pek çok farklı ülkede ürettiriyorlar. Tek bir sabit yeri yok.

Jantın orjinalliğini anlamak için jant içerisindeki VW logosunu görmek yeterlidir. Türkiye'deki yerli jant üreticisi CMS gerek VAG grubu gerekse pek çok diğer markaya jantlar üretmektedir.

Dartford Passat üzerinde gelen janttır, Durban ise Golf. Birbirlerine çok benzer fakat Golf üzerinde bence Durban daha çok yakışıyor.

Otomotiv sektöründe markalar genelde parçalarını pek çok farklı ülkede ürettiriyorlar. Tek bir sabit yeri yok.

Jantın orjinalliğini anlamak için jant içerisindeki VW logosunu görmek yeterlidir. Türkiye'deki yerli jant üreticisi CMS gerek VAG grubu gerekse pek çok diğer markaya jantlar üretmektedir.

Dartford Passat üzerinde gelen janttır, Durban ise Golf. Birbirlerine çok benzer fakat Golf üzerinde bence Durban daha çok yakışıyor.
Teşekkür ederim.

42-2-510x500.jpg volkswagen-dartford-jant-takimi-75x17-5x112__1152185314047705.png
Soldaki DURBAN
Sağdaki DATFORD

dartford golftede güzel duruyor bence. (17’’ replika)

Ekli dosyalar

• 78B1FD36-5499-4835-A81D-747A754396C0.jpeg
    78B1FD36-5499-4835-A81D-747A754396C0.jpeg
    131.6 KB · Görüntüleme: 72
Dijon jantlarda CMS (Türkiye) ve Ronal (Çek Cumhuriyeti) olarak görülmekte. Fakat gördüğüm tüm dartford jantlarda made in republic czech yazıyordu.

dartford golftede güzel duruyor bence. (17’’ replika)
Bencede hocam 🙂
Orijinal 18 buldum yakıştığını düşünüyorum. Durbanlarda orijinali ayırt etmek biraz zor geldi bana.

Ekli dosyalar

• 20220514_131619.jpg
    20220514_131619.jpg
    133.5 KB · Görüntüleme: 35
Arkadaşlar belki aramızda bir bilen vardır diye paylaşmak istedim. Golf ve passat arac var. Passat aracıma Dartfod orginal çıkma jant alacağım. Kafam karıştı . Kimisi urban yazıyor. Kimisi dartford. Ayrıca kimisi orginalinin Türkiye üretimi diyor kimisi ise Çek cumhuriyeti . Bu konuda bilginiz varmı arkadaşlar.
Dartford'da Çek cumhuriyeti yazıyor hocam yabancı forumlarda da dolaşmıştım alırken emin olmak için. Durbanlarda Türkiye üretimi olanda çok. Arkadaşın dediği gibi Cms üretiyor diye biliyorum.

Geri
Üst Alt